Zimný víkendový výlet s cestovným poistením

Výlet na hory rozhodne neplánujte bez cestovného poistenia.

Vycestujte do hôr bezpečne s cestovným poistením
Kam na výlet cez zimu

Zima so sebou prináša iné a nové možnosti, ako tráviť čas. Namiesto obúvania turistických topánok si mnohí vyberajú lyže, snowboardy či bežky. Premýšľate, kam na výlet cez víkend? Máme pre vás zopár tipov, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa.

Tatranský ľadový dóm

Tatry sú klasikou, ktorá nikdy nesklame. Chladné počasie a sneh všade navôkol je presne to, čo si od voľného víkendu v zime predstavujete.

Problém je ale v tom, že Tatry sú veľké. Je preto nutné vopred si dobre premyslieť, čo všetko navštívite. Jednou z možností je Tatranský ľadový dóm, ktorý už niekoľko rokov po sebe láka množstvo turistov. Nachádza sa na Hrebienku a môžete ho poznať pod viacerými názvami. Okrem dómu ho niektorí prezývajú aj bazilika z ľadu.

Monument nájdete v obrovskej kupole. Na jeho stavbe sa pravidelne podieľa niekoľko sochárov zo Slovenska aj zahraničia. Navštíviť ho môžete od 9. do 17. hodiny. Dostupný je v období od novembra do apríla. Vstup je bezplatný.

Chcem poistenie do hôr

Malofatranský Kľak

Ak by ste chceli trochu viac dobrodružstva, vystúpte na Malofatranský Kľak. Nádherný vrchol láka najmä výhľadmi na okolie. Výstup nie je náročný, no dokáže preveriť vašu kondíciu. V zime, keď je povrch mierne zľadovatelý a zasnežený, to platí dvojnásobne. Neodporúča sa preto rodinám s malými deťmi.

Keď sa pre túto túru rozhodnete, na vrchol sa dostanete po označených turistických chodníkoch. Je teda takmer nemožné, že by ste sa stratili. Na vrchole môžete obdivovať nielen pohľad na to, čo je pod vami, ale aj na veľký dvojkríž, ktorý býva v zime celý zamrznutý a pokrytý snehom.

Zaujímavosť

Dvojkríž je obľúbené miesto na rôzne turistické stretnutia.

Jánošíkove diery

Ak neviete, kam na výlet cez víkend, Jánošíkove diery sú istota. Veľkej popularite sa tešia počas celého roka. Mnohí ich navštevujú najmä na jar a v lete, kedy je okruh jednoduchší. Nič vám však nebráni v tom, aby ste sem zašli aj v zimnom období. V mesiacoch december, január a február sa môžete kochať tým, ako sa voda pomaly mení na ľad. Krásne cencúle a zaujímavé ľadovcové útvary si rozhodne zamilujete.

Pri návšteve Jánošíkových dier v zime si ale dávajte pozor. Lávky sa šmýkajú trochu viac ako obvykle. Dobre sa preto oblečte a nezabudnite ani na kvalitnú pevnú obuv.

Ďumbier

Ďalšou skvelou túrou je výšľap na Ďumbier. V zime má úplne inú, takmer čarovnú atmosféru. Vďaka tomu láka aj mnohých zahraničných turistov. Potom, ako sa dostanete na vrchol hory, získate neopakovateľné výhľady na zasneženú krajinu.

Výstup na Ďumbier nie je počas teplých ročných období náročný. Práve naopak. Zvládnuť by ho mali aj začiatočníci bez kondície profesionálneho športovca. Sneh a zima však celú trasu sťažujú. Brodenie sa snehom unaví už po niekoľkých metroch. Na túto túru by sa preto mali vydať len tí skúsenejší.

Na vrchol Ďumbiera sa dostanete dvoma cestami. Prvá je ľahšia. Lanovkou sa stačí vyviezť na Chopok a následne prejsť po hrebeni na Ďumbier. Druhá je náročnejšia. Na vrchol idete päť kilometrov pešo. Prevýšenie je až 900 výškových metrov. Celá cesta vám zaberie približne štyri hodiny.

Cestovné poistenie online

Vodopád Skok

Vodopády sú v zime skvelou voľbou. Zamrznutá voda sa stará o výnimočný až netradičný vzhľad. Ak ste teda Skok už videli, no nikdy to nebolo v zime, mali by ste to napraviť. Cesta k nemu nie je ani v zime náročná. Príjemná prechádzka s miernym prevýšením je vhodná pre rodiny s väčšími deťmi.

Celá trasa je označená turistickými značkami. Máte vďaka nim istotu, že sa nestratíte a úspešne dorazíte k cieľu. Celý výlet vám bude trvať dve hodiny. Vzdialenosť od Štrbského plesa sú približne štyri kilometre.

Vedeli ste, že...

... Skok sa považuje za najmohutnejší vodopád na Slovensku? Je tiež tretím najväčším vo Vysokých Tatrách.

Slovenský raj

Výborný výlet predstavuje aj Slovenský raj, ktorý láka v zime viacerými vecami. Prvou je príjemná atmosféra zasneženého okolia. Druhou sú zamrznuté vodné plochy.

Slovenský raj môžu navštíviť aj rodiny s menšími deťmi. Trasa nie je náročná, a to ani po napadnutí snehu. Pri prechádzaní jednotlivými časťami sa pristavte pri vodopádoch, ktorých je v raji viac. K obľúbeným patria Misové vodopády, Okienkový vodopád, Korytový vodopád a Bočný vodopád.

Nezabúdajte na bezpečnosť

Nehľadiac na to, či sa vydáte zdolávať vrcholy, alebo si zvolíte skôr ľahšiu prechádzku, nezabúdajte na bezpečnosť. Zaobstarajte si pevné topánky a funkčné oblečenie, ktoré odvedie z tela prebytočný pot. Následne sa zamerajte na dostatočne teplú bundu a príslušenstvo, ako napríklad vak.

Ani to najkvalitnejšie oblečenie však nedokáže zabrániť nečakaným úrazom alebo iným komplikáciám. Práve to je dôvod, prečo vám nesmie chýbať cestovné poistenie. Jeho výhodou je, že má vysoké limity krytia. Okrem vás kryje aj váš majetok, napríklad batožinu. Základ teda spočíva v dobrom poistení, ktoré vás ochráni aj na dobrodružnejších výletoch.

Na trhu sa nachádza veľké množstvo cestovných poistení. Vyhnite sa výberu toho nesprávneho. Porovnajte si v našej kalkulačke nižšie jednotlivé možnosti a zistite, ktorá je pre vás najlepšia.

Výpočet cestovného poistenia

*
Spočítať ceny poistenia

Strávte zimný víkend na Slovensku

Slovensko má množstvo krásnych zákutí a zaujímavých miest, ktoré môžete navštíviť aj počas zimy. Vyberte si podľa toho, čo máte najbližšie, prípadne podľa vašej kondície a skúseností. Pred samotným výletom sa nezabudnite správne pripraviť. Zaobstarajte si funkčné oblečenie a uzatvorte výhodné poistenie.