Zimná dovolenka je skvelý nápad, pokiaľ nič nenecháte na náhodu

Aj na Slovensku sú čoraz populárnejšie zimné dovolenky. Túto zimu sa chystá vycestovať za oddychom alebo aktivitou až 63% Slovákov.

Tí sa väčšinou delia na dva typy ľudí. Tí, čo milujú zimné športy a leňošenie pri mori im nič nehovorí. Dovolenku v práci si vyberú, keď vonku napadne prvý sneh, navoskujú lyže a utekajú tráviť čas aktívnym oddychom. Druhá skupina zase preferuje teplé počasie a počas chladných mesiacov sa vyberie niekam za slnkom. Podľa prieskumov je tá prvá skupina omnoho početnejšia, len menšia časť sa v zime chystá do exotických krajín. Z tých potom jednoznačne vedie Egypt. Či už ste členom tej či onej skupiny, cestovné poistenie na dovolenku by ste si rozhodne nemali zabudnúť pribaliť.

Zaujímavou informáciou je, že pre väčšiu polovicu Slovákov (56 %) je pri výbere destinácie cena rozhodujúcim faktorom. To je jeden z dôvodov, prečo by ste rozhodne nemali zabúdať na cestovné poistenie na dovolenku. Bez nej sa totiž môžu zimné radovánky poriadne predražiť. Hoci má takéto poistenie len 21 % ľudí, 58 % sa kvôli dovolenke plánuje dopoistiť. Určite je to dobrý nápad, riziká úrazu sú totiž pri zimnej dovolenke pomerne vysoké.


Ak sa chystáte na svahy, nezabudnite na poistenie do hôr

Keďže zimní dovolenkári vo väčšine prípadov mieria na lyžiarske svahy, cestovné poistenie na dovolenku je vhodné rozšíriť aj o ďalšie poistenia a vytvoriť si tak balík, ktorý pokryje všetky možné úrazy a poistné udalosti. Určite zvážte poistenie zodpovednosti za škodu na majetku alebo zdraví tretej osoby. Svahy sú totiž čoraz plnšie. A to nielen skúsených a zodpovedných lyžiarov, ale aj nováčikov, či, naopak, až príliš odvážnych freestylerov, ktorí nepozerajú naľavo ani napravo.

Ak sa chystáte do našich lyžiarskych stredísk, či holdujete skialpinizmu alebo zimnej turistike, nezabudnite svoje cestovné poistenie na dovolenku doplniť o poistenie do hôr. Väčšinou sa totiž nenachádza v základnom balíku cestovného poistenia, je ale nesmierne dôležité. Pokrýva totiž náklady a zásah Horskej záchrannej služby, ktoré sa môžu vyšplhať až na niekoľko tisíc eur. Takéto poistenie poskytuje väčšina poisťovní, Union a Allianz vás do hôr poistia dokonca aj prostredníctvom SMS správy.


Porovnajte ponuky cestovného poistenia za menej ako 2 minúty!
Poistku potom môžete uzavrieť online!

POROVNAŤ POISTENIE >> 

Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením