Cestovné poistenie na Tenerife

Najväčším ostrovom Kanárskeho súostrovia je Tenerife, známy ako ostrov večnej jari. Tenerife sa vyznačuje rôznymi klimatickými oblasťami, na jednej strane môžete prechádzať džungľou, obdivovať plantáže banánov a na strane druhej sa guľovať na zasnežených horách. Uprostred  Tenerife sa totiž nachádza najvyššia španielska hora Pico del Teide, ktorej vrchol sa nachádza vo výške 3 718 metrov n. m. Jej zdolanie, pokiaľ idete priamo do hladiny mora, je veľmi náročné. Na vrchol se však dostanú aj bežní turisti a to za pomoci lanovky, ktorá vedie až 200 m pod vrchol.

Spočítať
ceny

Vďaka priaznivým klimatickým podmienkam je možné Tenerife navštíviť v ktorúkoľvek časť roku.

Severná časť ostrova je chladnejšia a častejšie sa tu vyskytujú zrážky. Je však neskutočne bohatý na flóru a faunu. Práve tu môžete obdivovať banánové plantáže a celoročne kvitnúce kríky a stromy. V období Vianoc tu rastú kvety vianočných hviezd.

Medzi turistami je obľúbené turistické stredisko na juhu ostrova Playa de las Américas a Los Cristianos, ktoré vyhľadávajú milovníci slnka, zábavy a letných športov. Za návštevu tiež stojí národný park Caňadas del Teide, ťavie safari, ponorka Yellow Submarine alebo zoologické záhrady Loro Parque a Pargue las Águilas.


Najlacnejšie cestovné poistenie na Tenerife

Dovolenka strávená na ostrove Tenerife bude zaručene patriť k neopakovateľným zážitkom. Aby však bolo Vaše cestovanie skutočne bezpečné, nezabudnite na zjednanie cestovného poistenia, ktoré Vám zaručí finančnú istotu pre prípad náhleho ochorenia alebo úrazu. Pokiaľ sa spoľahnete len na európsky preukaz poistenca, potom počítajte s vysokou spoluúčasťou, ktorá Vám u komerčného cestovného poistenia nehrozí.

V rámci cestovného poistenia sú štandardne kryté liečebné náklady za ošetrenie, liečbu, lieky, hospitalizáciu a tiež repatriáciu. Súčasťou poistenia sú tiež asistenčné služby. Pripoistiť si môžete aj batožinu pre prípad straty, krádeže alebo zničenia, úraz alebo storno zájazdu. Ponuku cestovného poistenia nájdete na stránkach www.superpoistenie.sk.

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením