Cestovné poistenie na Tenerife

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom na Tenerife.


Najväčším ostrovom Kanárskeho súostrovia je Tenerife, známy ako ostrov večnej jari. Tenerife sa vyznačuje rôznymi klimatickými oblasťami, na jednej strane môžete prechádzať džungľou, obdivovať plantáže banánov a na strane druhej sa guľovať na zasnežených horách.

Zaujímavosti a tipy

Vďaka priaznivým klimatickým podmienkam je možné Tenerife navštíviť kedykoľvek počas roku.

Severná časť ostrova je chladnejšia a častejšie sa tu vyskytujú zrážky. Je však neskutočne bohatý na flóru a faunu. Práve tu môžete obdivovať banánové plantáže a celoročne kvitnúce kríky a stromy. V období Vianoc tu rastú kvety vianočných hviezd.

Uprostred  Tenerife sa totiž nachádza najvyššia španielska hora Pico del Teide, ktorej vrchol sa nachádza vo výške 3 718 metrov n. m. Jej zdolanie, pokiaľ idete priamo do hladiny mora, je veľmi náročné. Na vrchol se však dostanú aj bežní turisti a to za pomoci lanovky, ktorá vedie až 200 m pod vrchol.


Medzi turistami je obľúbené turistické stredisko na juhu ostrova Playa de las Américas a Los Cristianos, ktoré vyhľadávajú milovníci slnka, zábavy a letných športov. Za návštevu tiež stojí národný park Caňadas del Teide, ťavie safari, ponorka Yellow Submarine alebo zoologické záhrady Loro Parque a Pargue las Águilas.


Najlacnejšie cestovné poistenie na Tenerife

Dovolenka strávená na ostrove Tenerife bude zaručene patriť k neopakovateľným zážitkom. Aby však bolo vaše cestovanie skutočne bezpečné, nezabudnite na uzavretie cestovného poistenia, ktoré vám zaručí finančnú istotu pre prípad náhleho ochorenia alebo úrazu. Pokiaľ sa spoľahnete len na európsky preukaz poistenca, potom počítajte s vysokou spoluúčasťou, ktorá vám u komerčného cestovného poistenia nehrozí.


V rámci cestovného poistenia sú štandardne kryté liečebné náklady za ošetrenie, liečbu, lieky, hospitalizáciu a tiež repatriáciu. Súčasťou poistenia sú tiež asistenčné služby. Pripoistiť si môžete aj batožinu pre prípad straty, krádeže alebo zničenia, úraz alebo storno zájazdu. Kompletnú ponuku cestovného poistenia nájdete v našej online kalkulačke.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.