Cestovné poistenie do Ríma

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Ríma.


Hlavným mestom Talianska je preslávené mesto Rím, ktoré taktiež patrí k významným svetovým  metropoliam. Leží na brehoch rieky Tibery a jeho založenie je datované až do doby 10. a 8. storočia pred n. l. Rím je obľúbený pre svoju nezabudnuteľnú atmosféru, symbolizujú ho romantické uličky, pravá talianska pizza, temperamentní vodiči, kaviarne, reštaurácie, slávne historické budovy a pamiatky, ale i moderné ulice s luxusnými obchodmi a butikmi.


Zaujímavosti a tipy

Rím sa označuje za kolísku európskej kultúry a civilizácie a je jedným z najstarších obývaných miest v Európe. Pochváliť sa môže neuveriteľnou koncentráciou zachovalých pamiatok. Práve historické pamiatky lákajú k návšteve Ríma neskutočný počet turistov. Medzi tie najznámejšie patrí Koloseum, ktoré je najikonickejšou stavbou sveta. Hľadisko pre viac ako 50 000 ľudí dodnes láka množstvo divákov, preto dnes patrí Koloseum medzi najnavštevovanejšie pamiatky sveta. Rím je i mesto fontán a tu nájdete tú najkrajšiu na svete - Fontana di Trevi, ktorú turisti navštevujú hlavne v letných mesiacoch. Za zmienku rozhodne stojí i štvrť Pizza Navona, jedno z najkrásnejších rímskych námestí v barokovom štýle a Pantheon, ktorý je najzachovalejšou pamiatkou antického Ríma, vstup do tohto chrámu je zadarmo. Bazilika sv. Petra, Forum Romanum, Palatin a veľa ďalších stojí rozhodne za návštevu.

V strede Ríma sa nachádza tiež samostatný štát Vatikán, ktorý je zároveň najmenším štátom na svete.

Kombinácia talianskej atmosféry, dobrého jedla, skvelých miest spravia z vášho pobytu nezabudnuteľný zážitok, za ktorým sa budete určite chcieť vrátiť, nie nadarmo sa hovorí, že všetky cesty vedú do Ríma.


Najlacnejšie cestovné poistenie do Ríma

Turisti milujú Taliansko a každoročne ho navštívi aj tisícky slovenských turistov. Pri príprave na dovolenku do Talianska by ste nemali zabúdať tiež na cestovné poistenie, ktoré vám poskytne väčší pocit bezpečia a finančnej istoty v prípade nečakaných udalostí. Cestovné poistenie sa vzťahuje predovšetkým na choroby a úrazy, ktoré sa bohužiaľ nevyhýbajú ani obľúbeným letným dovolenkám.

S cestovným poistením budete mať zaistenú úhradu ošetrenia a liečby v prípade náhleho ochorenia alebo úrazu.

V podstate sa jedná o náklady za:


  • ošetrenie,
  • hospitalizáciu,
  • nutné lieky,
  • liečbu,
  • naliehavé prevozy,
  • repatriáciu,
  • prevoz telesných ostatkov.


Základné poistenie je možné ďalej rozšíriť o poistenie úrazu, storna zájazdu, poistenie batožiny a poistenie zodpovednosti. Samozrejmosťou sú asistenčné služby.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.