Cestovné poistenie na Maledivy

Najmenšia krajina Ázie je Maledivská republika, ktorú tvoria reťazce korálových ostrovov, nachádzajúca sa v Indickom oceáne na juh od Indie. Patrí vďaka exkluzívnym podmienkam, palmovými hájmi, bielymi piesočnatými plážami a krištáľovo čistým morom k najvyhľadávanejším miestam na prežitie luxusnej dovolenky

Spočítať
ceny


Dôležité informácie pred cestou

Občan Slovenskej republiky cestujúci na Maledivy nepotrebuje vízum, vystačí si s platným cestovným pasom pri pobyte do 30 dní. Pri dlhšej dovolenke je nutné zzaplatiť10 dolárov za každý ďalší deň strávený na Maledivách. Je dobré sa o aktuálnych podmienkach vstupu informovať s dostatočným predstihom pred plánovaných vycestovaním.

Očkovanie nie je povinné, no odporúča sa vakcína proti tetanu, brušnému týfusu, besnote a žltačke typu A a B.


Prírodné krásy a zaujímavosti

Maledivy sú považované skoro za raj na Zemi. Vďaka svojej polohe skoro pod rovníkom spĺňajú ideálne podmienky pre dovolenku. Sú tvorené 19 najväčšími korálovými ostrovmi a ďalšími 1196 atolmi. Obývaných je však iba 200 z nich. Najdlhší ostrov Hithadhoo meria 8 km a čo je najviac zaujímavé, žiadne miesto neleží viac ako 2,5 m. n. m.

Čo na Maledivách najviac láka turistov, je práve priezračná voda a biele pláže. Sú vyhľadávané najmä vďaka ideálnym podmienkam k potápaniu. Miesta, ktoré by ste pri svojej návšteve nemali obísť, sú hlavné mesto Malé a najmä mešity a bazár, ktorý sa tu nachádza, lagúny na ostrove  Kaashidhoo, atol Kaafu, budhistické pamiatky na atole Thoddoo či tradičné tance a bubny na ostrove Thulusdhoo.


Prečo cestovné poistenie na Maledivy?

Cestovné poistenie je veľmi dôležité, nech už cestujete kamkoľvek, teda aj na Maledivy. Dôvodom sú veľmi vysoké náklady na liečbu v zahraničí. Už len samotný úraz či choroba sú veľmi nepríjemnou udalosťou a finančné náklady sa pohybujú v státisícoch. Napríklad mozgová príhoda v USA stojí50 000 eur, zlomenina nôh s nutnou operáciou v rovnakej zemi skoro 20 000. Aj menšie zákroky sa pohybujú v tisícoch a to i v krajinách Európskej únie.

Pritom Vás ale cestovné poistenie vyjde len na pár desiatok eur v závislosti od dĺžky miesta pobytu. Pokiaľ cestujete často, vyplatí sa Vám ročné cestovné poistenie, nehovoriac, ak máte radi športové alebo dokonca adrenalínové dovolenky. Potom je vhodne zvolené cestovné poistenie nutnosťou.

Zhrňme si hlavné výhody cestovného poistenia do niekoľkých bodov:

  • finančné zaistenie až do výšky poistného limitu v prípade náhleho ochorenia či úrazu
  • asistenčné služby, ktoré Vám kedykoľvek pomôžu so sprostredkovaním pomoci alebo   Vám poradia ako sa zachovať
  • možnosť ďalších pripoistení
Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 3

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením