Cestovné poistenie na Maledivy

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom na Maledivy.


Najmenšia krajina Ázie je Maledivská republika, ktorú tvoria reťazce korálových ostrovov, nachádzajúca sa v Indickom oceáne na juhu od Indie. Patrí vďaka exkluzívnym podmienkam, palmovými hájmi, bielymi piesočnatými plážami a krištáľovo čistým morom k najvyhľadávanejším miestam na prežitie luxusnej dovolenky.

Dôležité informácie pred cestou

Občan Slovenskej republiky cestujúci na Maledivy nepotrebuje vízum, vystačí si s platným cestovným pasom pri pobyte do 30 dní. Pri dlhšej dovolenke je nutné zaplatiť 10 dolárov za každý ďalší deň strávený na Maledivách. Je dobré sa o aktuálnych podmienkach vstupu informovať s dostatočným predstihom pred plánovaným vycestovaním.

Očkovanie nie je povinné, no odporúča sa vakcína proti tetanu, brušnému týfusu, besnote a žltačke typu A a B.

Prírodné krásy a zaujímavosti

Maledivy sú považované skoro za raj na Zemi. Vďaka svojej polohe skoro pod rovníkom spĺňajú ideálne podmienky pre dovolenku. Sú tvorené 19 najväčšími korálovými ostrovmi a ďalšími 1196 atolmi. Obývaných je však iba 200 z nich. Najdlhší ostrov Hithadhoo meria 8 km a čo je najviac zaujímavé, žiadne miesto neleží viac ako 2,5 m. n. m.


Čo na Maledivách najviac láka turistov, je práve priezračná voda a biele pláže. Sú vyhľadávané najmä vďaka ideálnym podmienkam k potápaniu. Miesta, ktoré by ste pri svojej návšteve nemali obísť, sú hlavné mesto Malé a najmä mešity a bazár, ktorý sa tu nachádza, lagúny na ostrove  Kaashidhoo, atol Kaafu, budhistické pamiatky na atole Thoddoo či tradičné tance a bubny na ostrove Thulusdhoo.

Prečo cestovné poistenie na Maledivy?

Cestovné poistenie je veľmi dôležité, nech už cestujete kamkoľvek, teda aj na Maledivy. Dôvodom sú veľmi vysoké náklady na liečbu v zahraničí. Už len samotný úraz či choroba sú veľmi nepríjemnou udalosťou a finančné náklady sa pohybujú v státisícoch. Napríklad mozgová príhoda v USA stojí 50 000 eur, zlomenina nôh s nutnou operáciou v rovnakej zemi skoro 20 000 eur. Aj menšie zákroky sa pohybujú v tisícoch a to i v krajinách Európskej únie.

Pritom vás ale cestovné poistenie vyjde len na pár desiatok eur v závislosti od dĺžky miesta pobytu. Pokiaľ cestujete často, vyplatí sa vám ročné cestovné poistenie, nehovoriac, ak máte radi športové alebo dokonca adrenalínové dovolenky. Potom je vhodne zvolené cestovné poistenie nutnosťou.

Výhody cestovného poistenia

  • finančné zaistenie až do výšky poistného limitu v prípade náhleho ochorenia či úrazu,

  • asistenčné služby, ktoré vám kedykoľvek pomôžu so sprostredkovaním pomoci alebo   vám poradia ako sa zachovať,

  • možnosť ďalších pripoistení.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.