Krátkodobé cestovné poistenie

Ak cestujete veľa a často, oplatí sa mať uzatvorené celoročné cestovné poistenie. Druhá možnosť, ktorú môžete využiť, je, že si uzatvoríte krátkodobé cestovné poistenie, plané len na obdobie plánovanej cesty. To sa hodí, keď toho počas roka veľmi nenacestujete, ale v lete si zájdete na dovolenku, v zime na lyžovačku a pomedzi to ešte párkrát na služobnú cestu.

Aj pri kratšom vycestovaní si cestovné poistenie uzatvorte. Spoliehať sa na to, že sa chystáte odcestovať len na pár dní, a navyše do celkom bezpečnej krajiny, v ktorej sa plánujete venovať opaľovaniu sa a čítaniu si knihy na pláži, nie je veľmi rozumné. Riziko je pri vycestovaní vždy a podceniť ho sa nemusí veľmi vyplatiť. Cestovné poistenie totiž dokáže pokryť nielen liečebné náklady, ale poskytuje aj nepretržitú asistenčnú službu. Okrem toho si môžete pridať aj poistenie úrazu, batožiny alebo zodpovednosti za škody.

Krátkodobé cestovné postenie je bežnou službou všetkých poisťovní pôsobiacich na slovenskom trhu, vyberať si teda je z čoho. Podmienky u každej z nich môžu byť nastavené inak. Ak si plánujete vybrať najlacnejšie cestovné poistenie, uistite sa, že obsahuje presne to, čo potrebujete. V prípade, že sa plánujete venovať extrémnym športom, určite nevynechajte poistenie úrazu.

 

Nájdete si to najlepšie krátkodobé cestovné poistenie

V našej online kalkulačke nájdete vždy také poistenie, aké potrebujete. Môžete si v nej totiž vybrať cieľovú destináciu, účel cesty, počet osôb, ale aj rizikovosť skupiny, v ktorej sa nachádzate. Ďalej si môžete zaškrtnúť, či chcete k základnému poisteniu liečebných nákladov aj niečo navyše – napríklad už spomínané poistenie úrazu alebo batožiny. To znamená, že výsledné ponuky už sú vám šité na mieru a stačí si vybrať podľa ceny alebo iných preferencií.

Pokiaľ sa nechcete zbytočne zdržiavať osobnou návštevou pobočky, môžete poistenie uzavrieť priamo po tom, ako sa vám zobrazia ponuky jednotlivých poisťovní. Je to pohodlné a rýchle, všetko, čo k tomu budete potrebovať, sú vaše osobné identifikačné údaje.

Okrem osobnej návštevy a online uzatvorenia sa dá krátkodobé cestovné poistenie vybaviť aj prostredníctvom SMS správy. Na Slovensku túto službu poskytujú dve poisťovne – Union a Allianz. Je vhodná, ak ste si na poistenie spomenuli na poslednú chvíľu. Treba mať ale na pamäti, že prostredníctvom SMS sa dá vybaviť poistenie len na 12, resp. 14 dní. To pokryje bežnú dovolenku, ale pri dlhších cestách budete musieť poistenie uzatvoriť iným spôsobom.

  Spočítať ceny

Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2