kvalitní cestovní pojištění

Ako sa dostať k najvýhodnejšiemu cestovnému poisteniu

29. 4. 2019
|
Dĺžka čítania: 6 min.

Mať kvalitné cestovné poistenie je jedna vec. Ale mať ho aj cenovo výhodné je vec druhá. Ideálne samozrejme je, ak sa tieto dve veci spoja dokopy. Preto je potrebné sledovať nielen to, čo všetko poistenie kryje, ale aj to, či zaň neplatíte príliš veľa a možno aj zbytočne.

Poistenie, ktoré skutočne potrebujete

S cestovným poistením je to ako s automobilom. Môžete si kúpiť auto strednej triedy, kde využijete všetko, alebo si kúpiť auto na parádu, kde polovičku vecí ani neviete na čo slúži. Samozrejme, že tak nejako je to aj s cestovným poistením. Je zbytočné si napríklad poisťovať storno zájazdu, ak ste si kúpili last minute hodinu pred odchodom na letisko, ale je to napríklad rozumné v prípade, ak ste si rezervovali dovolenku pol roka pred odchodom. A tak je to so všetkým. Preto najvýhodnejšie cestovné poistenie dostanete práve tak, že si presne špecifikujete, čo budete a čo nebudete potrebovať. Ak preto idete k moru a chcete si napríklad aj zajazdiť na vodnom skútri, alebo na vodných lyžiach, nepotrebujete aj poistenie adrenalínových zážitkov, keďže jednorazovo zakúpené aktivity sú už v základnom balíčku cestového poistenia. Jednoducho najvýhodnejšie cestovné poistenie si kúpite tak, že budete presne vedieť, čo potrebujete a čo nie.

Skúste kalkulačky

Dnes je na trhu mnoho porovnávačov, ktoré skenujú ponuku online cestovného poistenia a vždy vám vedia dať aktuálne najvýhodnejšiu ponuku, aká k danému dňu a k vašim požiadavkám, či destináciám existuje. Porovnávače fungujú spoľahlivo a pracujú s cenami, ktoré by vám poisťovne dali aj pri uzatvorení cestovného poistenia priamo cez ich stránku. Platí, že uzatvoriť cestovné poistenie online je takmer vždy lacnejšie ako uzatvorenie produktu na pobočke. Pritom nejde o nič zložité. Cestovné poistenie dokážete uzatvoriť za pár minút. Potom ho už len zaplatíte a využívate.

Cestu rozhodne neplánujte bez cestovného poistenia, ktoré si môžete uzatvoriť cez našu online kalkulačku, jednoducho, rýchlo a lacno.


Poistenie v jednej poisťovni

Poisťovne využívajú pre svojich zákazníkov často niečo podobné ako vernostnú zľavu. To znamená, že ak máte v poisťovni napríklad životnú poistku, poistenie na auto, byt a podobne, tak aj cestovné poistenie vás môže vyjsť lacnejšie. Zároveň je veľmi vhodné sa pri zľavách pýtať aj priamo v cestovnej kancelárii, kde si kupujete zájazd, či nemajú akciu na cestovné poistenie. Pri niektorých typoch zájazdov je možné ho získať aj takto za výhodnejšiu cenu.

Výhodnejšie môže byť aj celoročné poistenie

Ak cestujete častejšie, oplatí sa viac celoročné poistenie, ako kupovať poistku na každý výlet zvlášť. Poistenie si teda vyberte podľa toho, ako často cestujete do zahraničia. „Ak raz ročne, môžete si uzavrieť krátkodobé cestovné poistenie. Cena pri ňom sa odvíja od toho, koľkí cestujete, čo chcete mať kryté a kam cestujete. Napríklad na dva týždne pre rodinu (2 dospelí a dve deti do 14 rokov) dovolenkujúcu v Európe vrátane Turecka vyjde cestovné poistenie približne na 55 eur (vrátane poistenia liečebných nákladov, úrazového poistenia, poistenia batožiny a zodpovednosti a pod). Ak rodina cestuje mimo Európy, cestovné poistenie by vyšlo približne na 97 eur. V tomto prípade už je lepšie zvážiť celoročné poistenie – na celý rok a do celého sveta vychádza približne na 115 eur. Výhodou celoročného poistenia je, že nemusíte poistku riešiť pred každou cestou,“ hovorí Marián Búlik z OVB.

Využite poistenie ku kreditnej karte

Mnoho kreditných kariet dnes dáva cestovné poistenie ako bonus a zdarma. V tomto prípade síce ide o cestovné poistenie, ktoré kryje menej rizík a môže mať nižšie poistné krytie, ale je zadarmo. Dobre sa s ním oboznámte. Na niektoré cesty, alebo zájazdy si niektoré špecifické pripoistenie ako napríklad storno zájazdu môžete dokúpiť. Vyjde vás to lacnejšie ak kupovať vždy nové cestovné poistenie.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť až na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny. A to za veľmi prijateľné ceny.


Kristína HaljakováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • cestovni-pojisteni-lyzarske-strediska
  30. januára 2024|Lívia Ovcarčíková
  Čaká vás lyžovačka v Rakúsku? Nezabudnite na poistenie

  Susedné Rakúsko je vzhľadom na jeho blízkosť a perfektné lyžiarske podmienky cieľom mnohých slovenských lyžiarov. Chcete si užiť lyžovanie v Rakúsku aj vy? Pred cestou nezabudnite na jednu dôležitú vec – uzavrieť si kvalitné cestovné poistenie. V opačnom prípade by sa mohla vaša dovolenka neúmerne predražiť.

 • žena s kufrom na letisku
  27. decembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Veľké porovnanie: Ktoré cestovné poistenie sa najviac oplatí?

  Plánujete cestu do zahraničia a hľadáte výhodné cestovné poistenie, ktoré v prípade potreby pokryje náklady na vaše ošetrenie či liečbu? V tom prípade ste na správnom mieste. V tomto článku vám prinesieme prehľad najpopulárnejších ponúk krátkodobého cestovného poistenia, ktoré sú dnes dostupné na slovenskom trhu. Aj s prehľadom cien, ktoré za ne zaplatíte.

 • sjezdovka lyžařů
  18. decembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Poistenie na lyže v zahraničí: Takto si ho vyberiete

  Už je to tu. Mnohé rakúske či talianske lyžiarske strediská otvárajú brány všetkým vášnivým lyžiarom a snowboardistom, ktorí sa už nemôžu dočkať snežných dobrodružstiev. Lákajú lyžiarske dobrodružstvá v zahraničí aj vás? Zarezervujte si ubytovanie, navoskujte lyže a hor sa na cestu! Ešte predtým si však nezabudnite vybaviť jednu maličkosť – kvalitné cestovné poistenie.

 • 28. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Šport v zahraničí: Potrebujete poistenie?

  Odpoveď na túto otázku je jasná. Áno. V prípade, že sa rozhodnete za hranicami venovať športu, ktorý nie je úplne bežný, poistite sa. Ak patríte k zdatným cestovateľom, ktorí jazdia či lietajú mimo našej krajiny za adrenalínovými športovými zážitkami, pravdepodobne už viete, čo treba.

 • cestovni-pojisteni-usa
  21. októbra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Cestovanie do USA: Čo vybaviť pred cestou?

  Severná Amerika, predovšetkým Spojené štáty americké, je snom mnohých cestovateľov. Táto krajina je plná nádherných miest, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť. Keď zoženiete lacnú letenku, čo v dnešnej dobe nie je problém, cestovateľský sen sa rýchlo môže stať skutočnosťou. Viete však, na čo by ste pred cestou určite nemali zabudnúť?

 • letenka a cestovný pas
  20. septembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Poistenie storna letenky: Viete, ako na to?

  Tešíte sa na vytúžený oddych v zahraničnej destinácii, letenky máte zakúpené, no zakrátko príde studená sprcha. Náhle ochoriete, prídete o prácu alebo v krajine, ktorú chcete navštíviť, vypuklo nebezpečenstvo. Ak nechcete prísť o všetky peniaze, myslite vopred na poistenie storna letenky.

 • nádherné mesto Krumlov v Českej republike
  15. septembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Pamiatky v Česku: Tieto by ste rozhodne mali navštíviť

  Túžite cestovať, ale na dlhé cesty nemáte čas alebo chuť? Susedná Česká republika ponúka množstvo krásnych cieľov, ktoré si užijete vo dvojici alebo v podobe rodinného výletu. Podobný jazyk, priateľský susedný národ, skvelá strava – to všetko robí z Česka mimoriadne obľúbenú destináciu Slovákov.

 • čakanie muža na lietadlo v hale na letisku
  15. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  5 tipov a trikov, ako nájsť lacné letenky

  Cena leteniek je kľúčom k lacnému cestovaniu. Práve ona totiž spravidla tvorí najväčšiu časť cestovateľského rozpočtu. Dnes už nie je problém zaletieť si na druhý koniec sveta za niekoľko desiatok eur. Ako však takéto lacné letenky nájsť? V nasledujúcich riadkoch sme pre vás spísali niekoľko osvedčených rád, ako pri cestovaní lietadlom ušetriť.

 • obdobi-destu-bali
  07. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  Cestovanie do Ázie: Aké očkovanie by ste mali absolvovať pred cestou?

  Mnohé ázijské krajiny sú pre nás, európskych cestovateľov, exotikou, ktorá so sebou prináša nielen cestovateľské dobrodružstvá, ale aj ohrozenia, ktoré u nás nepoznáme. Ak sa chystáte na cestu do Ázie, už niekoľko týždňov vopred myslite na ochranu pred najbežnejšími ochoreniami v podobe očkovania.

 • vlny na pláži
  25. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Kam na dovolenku v septembri? 5 tipov, kde nájdete letné počasie

  Ak nemáte školopovinné deti, septembrová dovolenka je rozhodne dobrý nápad. Vyhnete sa davom turistov, nafúknutým cenám a užijete si príjemné počasie. Záleží len od vás, či si vyberiete zo slovenských krás alebo vycestujete na dovolenku niekam k moru. Vybrali sme pre vás 5 destinácií, ktoré sú na dovolenku v septembri ako stvorené.