Ako sa dostať k najvýhodnejšiemu cestovnému poisteniu

Mať kvalitné cestovné poistenie je jedna vec. Ale mať ho aj cenovo výhodné je vec druhá. Ideálne samozrejme je, ak sa tieto dve veci spoja dokopy. Preto je potrebné sledovať nielen to, čo všetko poistenie kryje, ale aj to, či zaň neplatíte príliš veľa a možno aj zbytočne.

Spočítať ceny

Poistenie, ktoré skutočne potrebujete

S cestovným poistením je to ako s automobilom. Môžete si kúpiť auto strednej triedy, kde využijete všetko, alebo si kúpiť auto na parádu, kde polovičku vecí ani neviete na čo slúži. Samozrejme, že tak nejako je to aj s cestovným poistením. Je zbytočné si napríklad poisťovať storno zájazdu, ak ste si kúpili last minute hodinu pred odchodom na letisko, ale je to napríklad rozumné v prípade, ak ste si rezervovali dovolenku pol roka pred odchodom. A tak je to so všetkým. Preto najvýhodnejšie cestovné poistenie dostanete práve tak, že si presne špecifikujete, čo budete a čo nebudete potrebovať. Ak preto idete k moru a chcete si napríklad aj zajazdiť na vodnom skútri, alebo na vodných lyžiach, nepotrebujete aj poistenie adrenalínových zážitkov, keďže jednorazovo zakúpené aktivity sú už v základnom balíčku cestového poistenia. Jednoducho najvýhodnejšie cestovné poistenie si kúpite tak, že budete presne vedieť, čo potrebujete a čo nie.

Skúste kalkulačky

Dnes je na trhu mnoho porovnávačov, ktoré skenujú ponuku online cestovného poistenia a vždy vám vedia dať aktuálne najvýhodnejšiu ponuku, aká k danému dňu a k vašim požiadavkám, či destináciám existuje. Porovnávače fungujú spoľahlivo a pracujú s cenami, ktoré by vám poisťovne dali aj pri uzatvorení cestovného poistenia priamo cez ich stránku. Platí, že uzatvoriť cestovné poistenie online je takmer vždy lacnejšie ako uzatvorenie produktu na pobočke. Pritom nejde o nič zložité. Cestovné poistenie dokážete uzatvoriť za pár minút. Potom ho už len zaplatíte a využívate.

Poistenie v jednej poisťovni

Poisťovne využívajú pre svojich zákazníkov často niečo podobné ako vernostnú zľavu. To znamená, že ak máte v poisťovni napríklad životnú poistku, poistenie na auto, byt a podobne, tak aj cestovné poistenie vás môže vyjsť lacnejšie. Zároveň je veľmi vhodné sa pri zľavách pýtať aj priamo v cestovnej kancelárii, kde si kupujete zájazd, či nemajú akciu na cestovné poistenie. Pri niektorých typoch zájazdov je možné ho získať aj takto za výhodnejšiu cenu.

Výhodnejšie môže byť aj celoročné poistenie

Ak cestujete častejšie, oplatí sa viac celoročné poistenie, ako kupovať poistku na každý výlet zvlášť. Poistenie si teda vyberte podľa toho, ako často cestujete do zahraničia. „Ak raz ročne, môžete si uzavrieť krátkodobé cestovné poistenie. Cena pri ňom sa odvíja od toho, koľkí cestujete, čo chcete mať kryté a kam cestujete. Napríklad na dva týždne pre rodinu (2 dospelí a dve deti do 14 rokov) dovolenkujúcu v Európe vrátane Turecka vyjde cestovné poistenie približne na 55 eur (vrátane poistenia liečebných nákladov, úrazového poistenia, poistenia batožiny a zodpovednosti a pod). Ak rodina cestuje mimo Európy, cestovné poistenie by vyšlo približne na 97 eur. V tomto prípade už je lepšie zvážiť celoročné poistenie – na celý rok a do celého sveta vychádza približne na 115 eur. Výhodou celoročného poistenia je, že nemusíte poistku riešiť pred každou cestou,“ hovorí Marián Búlik z OVB.

Využite poistenie ku kreditnej karte

Mnoho kreditných kariet dnes dáva cestovné poistenie ako bonus a zdarma. V tomto prípade síce ide o cestovné poistenie, ktoré kryje menej rizík a môže mať nižšie poistné krytie, ale je zadarmo. Dobre sa s ním oboznámte. Na niektoré cesty, alebo zájazdy si niektoré špecifické pripoistenie ako napríklad storno zájazdu môžete dokúpiť. Vyjde vás to lacnejšie ak kupovať vždy nové cestovné poistenie.

Spočítať ceny

Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2