kvalitní cestovní pojištění

Ako sa dostať k najvýhodnejšiemu cestovnému poisteniu

29. 4. 2019
|
Dĺžka čítania: 6 min.

Mať kvalitné cestovné poistenie je jedna vec. Ale mať ho aj cenovo výhodné je vec druhá. Ideálne samozrejme je, ak sa tieto dve veci spoja dokopy. Preto je potrebné sledovať nielen to, čo všetko poistenie kryje, ale aj to, či zaň neplatíte príliš veľa a možno aj zbytočne.

Poistenie, ktoré skutočne potrebujete

S cestovným poistením je to ako s automobilom. Môžete si kúpiť auto strednej triedy, kde využijete všetko, alebo si kúpiť auto na parádu, kde polovičku vecí ani neviete na čo slúži. Samozrejme, že tak nejako je to aj s cestovným poistením. Je zbytočné si napríklad poisťovať storno zájazdu, ak ste si kúpili last minute hodinu pred odchodom na letisko, ale je to napríklad rozumné v prípade, ak ste si rezervovali dovolenku pol roka pred odchodom. A tak je to so všetkým. Preto najvýhodnejšie cestovné poistenie dostanete práve tak, že si presne špecifikujete, čo budete a čo nebudete potrebovať. Ak preto idete k moru a chcete si napríklad aj zajazdiť na vodnom skútri, alebo na vodných lyžiach, nepotrebujete aj poistenie adrenalínových zážitkov, keďže jednorazovo zakúpené aktivity sú už v základnom balíčku cestového poistenia. Jednoducho najvýhodnejšie cestovné poistenie si kúpite tak, že budete presne vedieť, čo potrebujete a čo nie.

Skúste kalkulačky

Dnes je na trhu mnoho porovnávačov, ktoré skenujú ponuku online cestovného poistenia a vždy vám vedia dať aktuálne najvýhodnejšiu ponuku, aká k danému dňu a k vašim požiadavkám, či destináciám existuje. Porovnávače fungujú spoľahlivo a pracujú s cenami, ktoré by vám poisťovne dali aj pri uzatvorení cestovného poistenia priamo cez ich stránku. Platí, že uzatvoriť cestovné poistenie online je takmer vždy lacnejšie ako uzatvorenie produktu na pobočke. Pritom nejde o nič zložité. Cestovné poistenie dokážete uzatvoriť za pár minút. Potom ho už len zaplatíte a využívate.

Cestu rozhodne neplánujte bez cestovného poistenia, ktoré si môžete uzatvoriť cez našu online kalkulačku, jednoducho, rýchlo a lacno.


Poistenie v jednej poisťovni

Poisťovne využívajú pre svojich zákazníkov často niečo podobné ako vernostnú zľavu. To znamená, že ak máte v poisťovni napríklad životnú poistku, poistenie na auto, byt a podobne, tak aj cestovné poistenie vás môže vyjsť lacnejšie. Zároveň je veľmi vhodné sa pri zľavách pýtať aj priamo v cestovnej kancelárii, kde si kupujete zájazd, či nemajú akciu na cestovné poistenie. Pri niektorých typoch zájazdov je možné ho získať aj takto za výhodnejšiu cenu.

Výhodnejšie môže byť aj celoročné poistenie

Ak cestujete častejšie, oplatí sa viac celoročné poistenie, ako kupovať poistku na každý výlet zvlášť. Poistenie si teda vyberte podľa toho, ako často cestujete do zahraničia. „Ak raz ročne, môžete si uzavrieť krátkodobé cestovné poistenie. Cena pri ňom sa odvíja od toho, koľkí cestujete, čo chcete mať kryté a kam cestujete. Napríklad na dva týždne pre rodinu (2 dospelí a dve deti do 14 rokov) dovolenkujúcu v Európe vrátane Turecka vyjde cestovné poistenie približne na 55 eur (vrátane poistenia liečebných nákladov, úrazového poistenia, poistenia batožiny a zodpovednosti a pod). Ak rodina cestuje mimo Európy, cestovné poistenie by vyšlo približne na 97 eur. V tomto prípade už je lepšie zvážiť celoročné poistenie – na celý rok a do celého sveta vychádza približne na 115 eur. Výhodou celoročného poistenia je, že nemusíte poistku riešiť pred každou cestou,“ hovorí Marián Búlik z OVB.

Využite poistenie ku kreditnej karte

Mnoho kreditných kariet dnes dáva cestovné poistenie ako bonus a zdarma. V tomto prípade síce ide o cestovné poistenie, ktoré kryje menej rizík a môže mať nižšie poistné krytie, ale je zadarmo. Dobre sa s ním oboznámte. Na niektoré cesty, alebo zájazdy si niektoré špecifické pripoistenie ako napríklad storno zájazdu môžete dokúpiť. Vyjde vás to lacnejšie ak kupovať vždy nové cestovné poistenie.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť až na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny. A to za veľmi prijateľné ceny.


Kristína HaljakováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • luxusné auto značky Ferrari
  29. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  Toto sú najdrahšie autá na Slovensku: Koľko stojí ich poistenie?

  Slovenský trh s luxusnými automobilmi tvoria predovšetkým luxusné limuzíny a luxusné SUV. Sú štýlové, rýchle, a z ich ceny sa vám možno zakrúti hlava. Ste zvedaví, ktoré modely luxusných limuzín sú na Slovensku najpredávanejšie? A koľko zaplatia ich majitelia za ich poistenie? Všetko podstatné sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

 • prípojka na vozík
  22. augusta 2023|Daniel Výcha
  PZP prívesného vozíka: Ako postupovať pri zriaďovaní poistenia?

  Zistili ste, že potrebujete na prepravu vecí využívať prívesný vozík? V takom prípade nezabudnite, že aj ten musí mať uzatvorené povinné zmluvné poistenie.Ako si teda vybaviť toto povinné zmluvné poistenie a u ktorých poisťovní ho môžete získať?

 • čakanie muža na lietadlo v hale na letisku
  15. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  5 tipov a trikov, ako nájsť lacné letenky

  Cena leteniek je kľúčom k lacnému cestovaniu. Práve ona totiž spravidla tvorí najväčšiu časť cestovateľského rozpočtu. Dnes už nie je problém zaletieť si na druhý koniec sveta za niekoľko desiatok eur. Ako však takéto lacné letenky nájsť? V nasledujúcich riadkoch sme pre vás spísali niekoľko osvedčených rád, ako pri cestovaní lietadlom ušetriť.

 • poškodení vozidla výtlkom na vozovke
  11. augusta 2023|Daniel Výcha
  Výtlky na cestách: Ako postupovať pri poškodení vozidla

  Na slovenských cestách nie je žiadny problém naraziť kolesom do hlbokého výtlku. Výtlky na cestách sú vo veľkom počte, takže je prakticky nemožné sa im na niektorých úsekoch vyhnúť. Potom ostáva len dúfať, že vaše auto neutrpí akékoľvek škody. Avšak nie vždy končí stret s výtlkom bezpečne. Často je nevyhnutné zastavenie na krajnici a minimálne výmena poškodeného kolesa. Čo teda robiť, ak ste výtlk nepredvídali?

 • obdobi-destu-bali
  07. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  Cestovanie do Ázie: Aké očkovanie by ste mali absolvovať pred cestou?

  Mnohé ázijské krajiny sú pre nás, európskych cestovateľov, exotikou, ktorá so sebou prináša nielen cestovateľské dobrodružstvá, ale aj ohrozenia, ktoré u nás nepoznáme. Ak sa chystáte na cestu do Ázie, už niekoľko týždňov vopred myslite na ochranu pred najbežnejšími ochoreniami v podobe očkovania.

 • autodoplnky - držiak na mobil
  31. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  6 užitočných vychytávok do auta, ktoré vám uľahčia cestovanie

  Každé auto by malo mať okrem základnej výbavy aj určité doplnky a autopríslušenstvo. Tie poskytujú oveľa vyšší komfort pri cestovaní. V obchodoch nájdete rôzne vychytávky, nie všetky však aj reálne využijete. Viete, ktoré autodoplnky sú pri cestovaní najužitočnejšie?

 • vlny na pláži
  25. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Kam na dovolenku v septembri? 5 tipov, kde nájdete letné počasie

  Ak nemáte školopovinné deti, septembrová dovolenka je rozhodne dobrý nápad. Vyhnete sa davom turistov, nafúknutým cenám a užijete si príjemné počasie. Záleží len od vás, či si vyberiete zo slovenských krás alebo vycestujete na dovolenku niekam k moru. Vybrali sme pre vás 5 destinácií, ktoré sú na dovolenku v septembri ako stvorené.

 • dovolenka v Tatrách
  19. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Čaká vás dovolenka v Tatrách? Užite si ju bezpečne

  Tatry sú nepochybne jednou z najvyhľadávanejších dovolenkových destinácií Slovákov. Niet sa čomu čudovať, poskytujú predsa vynikajúce príležitosti na rodinné výlety, turistiku, lyžovačky či adrenalínové športy. Plánujete dovolenku v Tatrách aj vy? Užite si ju bez obáv s poistením do hôr.

 • asistenční služby
  16. júla 2023|Martina Pisarčíková
  Využitie asistenčných služieb pri nehode

  Poistenie už dnes neslúži len na krytie škôd, ale funguje aj ako dobrý priateľ, ktorého spoznáte v núdzi. Vďaka asistenčným službám sa podarí odstrániť každú nehodu aj poruchu, a to nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Práve preto poisťovne neustále inovujú a zlepšujú segment asistenčných služieb.

 • povinne-ruceni-motorka
  11. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Najlepšie PZP na motorku: Ako si vybrať?

  Rovnako ako pre automobil, aj pre motocykel potrebujete povinné zmluvné poistenie. Ak vlastníte motorku, platné poistenie musíte mať uzatvorené ešte predtým, ako s ňou vyrazíte na cesty. Zákon sa vzťahuje na všetky druhy motocyklov bez výnimky - od malej babety až po Harley-Davidson.