Cena povinného zmluvného poistenia

Ak máte auto už roky a za celú dobu ste sa o cenu PZP nezaujímali, len ste si automaticky predlžovali povinné zmluvné poistenie v aktuálnej poisťovni, možno budete prekvapení, koľko môžete ušetriť. Cena PZP sa totiž počíta na základe premenných, ktorých hodnota sa v priebehu času môže meniť.

Ak máte záujem o aktuálny cenník PZP, kde budú uvedené všetky ceny PZP, ktoré sa vás týkajú, využite naše online porovnanie povinných zmluvných poistení. Funguje na jednoduchom princípe. Vy zadáte potrebné údaje – o vás a o aute, ktoré chcete poistiť alebo prepoistiť. Na základe týchto údajov náš systém skontroluje, ktoré poisťovne ponúkajú PZP, aké potrebujete, zoradí ponuky podľa ceny a zobrazí vám aktuálny a relevantný cenník PZP. To všetko v priebehu jednej sekundy.

 

Naozaj platíte najnižšiu možnú sumu?

To, že vám takéto online porovnanie dokáže nájsť nižšiu cenu PZP, dokazuje aj náš prieskum, podľa ktorého takmer tri štvrtiny záujemcov, ktorí využili našu kalkulačku PZP, našli lacnejšie PZP, ako mali v danom momente uzatvorené. To znamená, že je dosť vysoká pravdepodobnosť, že niektorá poisťovňa má nižšiu cenu PZP nachystanú aj pre vás.

Cena PZP sa zvykne hýbať väčšinou na konci roka, kedy dochádza aj k najväčšiemu presunu poistencov medzi poisteniami. Kedysi bolo zákonom ustanovené, že poisťovne musia do konca októbra zverejniť svoje cenové ponuky na nasledujúci rok. Zákon im to už neprikazuje, ale tento zvyk sa zachoval. Vodiči tak majú dostatok času porovnať si ponuky a v prípade záujmu rozviazať aktuálnu zmluvu (to treba urobiť najneskôr 6 týždňov pred jej výročím) a prestúpiť k poisťovni, ktorá má pre nich lepšiu cenu PZP.

Ak chcete nájsť výhodnú cenu PZP, online kalkulačka je najlepšia voľba. Nielenže vám nájde to najvýhodnejšie povinné zmluvné poistenie, ale toto poistenie môžete hneď aj uzatvoriť. S okamžitou platnosťou.

  Spočítať ceny

Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 3