dovolenka v Tatrách

Čaká vás dovolenka v Tatrách? Užite si ju bezpečne

19. 7. 2023
|
Dĺžka čítania: 7 min.

Tatry sú nepochybne jednou z najvyhľadávanejších dovolenkových destinácií Slovákov. Niet sa čomu čudovať, poskytujú predsa vynikajúce príležitosti na rodinné výlety, turistiku, lyžovačky či adrenalínové športy. Plánujete dovolenku v Tatrách aj vy? Užite si ju bez obáv s poistením do hôr.

Vysoké Tatry: dovolenka pre všetky vekové kategórie

Vo Vysokých Tatrách si prídu na svoje mladí, rodiny s deťmi i seniori. Turistické trasy pre začiatočníkov i pokročilých, adrenalínové atrakcie a wellness hotely – Tatry majú čo ponúknuť každému návštevníkovi. 

Vysoké Tatry – turistika pre začiatočníkov i pokročilých

Turistika v Tatrách ponúka túry s rôznymi stupňami náročnosti. Od tých najjednoduchších, ako je napríklad prechádzka okolo Štrbského plesa, až po náročnejšie výstupy na Lomnický štít či Rysy pre pokročilejších turistov.  

Na svoje si prídu aj horolezci. Najstaršia slovenská via ferrata v Tatranskej kotline, ale aj rôzne ďalšie tatranské lezecké terény ponúkajú adrenalínové dobrodružstvá aj im. 

Vysoké Tatry a turistika s deťmi

Aj menší turisti poľahky zvládnu nenáročné prechádzky z Hrebienka k Rainerovej útulni, k Bilíkovej chate či k Studenovodským vodopádom. Rovnako zaujímavá je tiež turistika k Popradskému plesu či k Vodopádu Skok. Ak výlet spojíte s jazdou zubačkou, deťom pripravíte nezabudnuteľný zážitok. 


Poistenie do hôr, jednoducho, rýchlo a online

Tisícky slovenských turistov navštevuje celoročne Vysoké Tatry. V súvislosti s cestovaním do hôr je rozumné pokryť všetky riziká, ktoré sa vám môžu pritrafiť. Užite si vysokohorskú turistiku s väčším pocitom bezpečia vďaka uzatvorenému cestovnému poisteniu.

Dovolenka Tatry: Bez poistenia ani na krok

Či už sa chystáte do Tatier na dlhšiu dovolenku alebo len na krátky výlet, v každom prípade by ste mali myslieť na poistenie do hôr. Aj v Tatrách sa totiž stávajú nehody, pri ktorých dochádza k ťažkým až smrteľným zraneniam. Padajúce skaly, lavíny, búrky, pády na zľadovatelom povrchu alebo nehody pri letnej turistike nie sú, žiaľ, ani v našom najvyššie položenom národnom parku ničím výnimočným. 

Poistenie na hory, známe aj ako turistické poistenie do hôr alebo horské poistenie, môžete uzavrieť ako krátkodobé alebo ako celoročné poistenie. Ochráni vás teda nielen pri letnej turistike, ale napríklad aj počas zimnej lyžovačky. A to nielen vtedy, ak ste rekreačný turista, ale aj v prípade, že vykonávate rizikovejšie aktivity ako skialpinizmus, horolezectvo či iné adrenalínové športy.


Poistenie Vysoké Tatry: zdravotné poistenie nestačí

Ak argumentujete tým, že máte uzatvorené klasické zdravotné poistenie, toto žiaľ v prípade núdze na horách nestačí. Práve v horskom prostredí je totiž často potrebný zásah horskej služby, ktorý bežné zdravotné poistenie nekryje

Podľa zákona č. 544/2002 Z.z. o Horskej záchrannej službe totiž už od roku 2006 platí, že osoba, ktorá sa nachádza v horskej oblasti, je povinná uhradiť horskej službe náklady spojené s výkonom záchrannej činnosti alebo s pátraním, ktoré sa jej týkajú. Uvedená povinnosť neplatí, ak osoba nie je plnoletá, nemá spôsobilosť na právne úkony alebo ide o náklady po osobe, ktorá zomrela pred záchrannou činnosťou alebo počas nej.

Povedané ľudskou rečou – ak sa na horách zraníte v bežne dostupnom teréne, lekárske ošetrenie budete mať hradené zo zdravotného poistenia. Ak však bude kvôli vám na horách  zasahovať horská služba  a nebudete poistený, náklady za to budete platiť z vlastného vrecka. Na deti sa toto ustanovenie nevzťahuje, v ich prípade sú zásahy horskej záchrannej služby bezplatné. 

Turistické poistenie do hôr však pokrýva všetky náklady, ktoré sú spojené so záchrannou akciou a lekárskym ošetrením, ktoré vzniknú v dôsledku pohybu vo vysokohorskom prostredí. Súčasťou poistenia je aj zásah horskej služby. 


Vedeli ste, že...

… Horská záchranná služba pôsobí v týchto horských oblastiach? Belianske Tatry, Bukovské vrchy, Javorníky, Kremnické vrchy, Kysucká vrchovina, Kysucké Beskydy, Malá Fatra, Moravsko-sliezske Beskydy, Nízke Tatry, Pieniny, Slovenský raj, Stredné Beskydy, Veľká Fatra, Vysoké Tatry, Západné Tatry. Práve do týchto oblastí potrebujete aj poistenie do hôr.

Poistenie do hôr online

Poistenie na hory môžete uzavrieť osobne v niektorej z pobočiek poisťovní, cez SMS alebo online. Ako pri každom type poistenia, aj v prípade poistenia do hôr majú poisťovne rôzne podmienky. V zásade si však môžete vybrať zo základného poistenia pre bežných turistov a rozšíreného poistenia pre rizikovejšie činnosti. 

Ak práve hľadáte najvýhodnejšie poistenie do hôr, porovnajte si ceny poisťovní prostredníctvom našej online kalkulačky. Na stránke Superpoistenie.sk si vyberiete poistenie za výhodné ceny, rýchlo a jednoducho. 


Poistenie do hôr

Jednoduché porovnanie poistenia online

Porovnajte si poistné produkty a uzatvorte online poistenie do hôr cez portál Porovnajto.sk.A ešte jedna rada na záver: Pred odchodom na výlet či dovolenku si uložte číslo na tiesňovú linku Horskej záchrannej služby - 8 300. Nikdy neviete, kedy sa vám môže zísť. 

Lívia OvcarčíkováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • luxusné auto značky Ferrari
  29. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  Toto sú najdrahšie autá na Slovensku: Koľko stojí ich poistenie?

  Slovenský trh s luxusnými automobilmi tvoria predovšetkým luxusné limuzíny a luxusné SUV. Sú štýlové, rýchle, a z ich ceny sa vám možno zakrúti hlava. Ste zvedaví, ktoré modely luxusných limuzín sú na Slovensku najpredávanejšie? A koľko zaplatia ich majitelia za ich poistenie? Všetko podstatné sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

 • prípojka na vozík
  22. augusta 2023|Daniel Výcha
  PZP prívesného vozíka: Ako postupovať pri zriaďovaní poistenia?

  Zistili ste, že potrebujete na prepravu vecí využívať prívesný vozík? V takom prípade nezabudnite, že aj ten musí mať uzatvorené povinné zmluvné poistenie.Ako si teda vybaviť toto povinné zmluvné poistenie a u ktorých poisťovní ho môžete získať?

 • čakanie muža na lietadlo v hale na letisku
  15. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  5 tipov a trikov, ako nájsť lacné letenky

  Cena leteniek je kľúčom k lacnému cestovaniu. Práve ona totiž spravidla tvorí najväčšiu časť cestovateľského rozpočtu. Dnes už nie je problém zaletieť si na druhý koniec sveta za niekoľko desiatok eur. Ako však takéto lacné letenky nájsť? V nasledujúcich riadkoch sme pre vás spísali niekoľko osvedčených rád, ako pri cestovaní lietadlom ušetriť.

 • poškodení vozidla výtlkom na vozovke
  11. augusta 2023|Daniel Výcha
  Výtlky na cestách: Ako postupovať pri poškodení vozidla

  Na slovenských cestách nie je žiadny problém naraziť kolesom do hlbokého výtlku. Výtlky na cestách sú vo veľkom počte, takže je prakticky nemožné sa im na niektorých úsekoch vyhnúť. Potom ostáva len dúfať, že vaše auto neutrpí akékoľvek škody. Avšak nie vždy končí stret s výtlkom bezpečne. Často je nevyhnutné zastavenie na krajnici a minimálne výmena poškodeného kolesa. Čo teda robiť, ak ste výtlk nepredvídali?

 • obdobi-destu-bali
  07. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  Cestovanie do Ázie: Aké očkovanie by ste mali absolvovať pred cestou?

  Mnohé ázijské krajiny sú pre nás, európskych cestovateľov, exotikou, ktorá so sebou prináša nielen cestovateľské dobrodružstvá, ale aj ohrozenia, ktoré u nás nepoznáme. Ak sa chystáte na cestu do Ázie, už niekoľko týždňov vopred myslite na ochranu pred najbežnejšími ochoreniami v podobe očkovania.

 • autodoplnky - držiak na mobil
  31. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  6 užitočných vychytávok do auta, ktoré vám uľahčia cestovanie

  Každé auto by malo mať okrem základnej výbavy aj určité doplnky a autopríslušenstvo. Tie poskytujú oveľa vyšší komfort pri cestovaní. V obchodoch nájdete rôzne vychytávky, nie všetky však aj reálne využijete. Viete, ktoré autodoplnky sú pri cestovaní najužitočnejšie?

 • vlny na pláži
  25. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Kam na dovolenku v septembri? 5 tipov, kde nájdete letné počasie

  Ak nemáte školopovinné deti, septembrová dovolenka je rozhodne dobrý nápad. Vyhnete sa davom turistov, nafúknutým cenám a užijete si príjemné počasie. Záleží len od vás, či si vyberiete zo slovenských krás alebo vycestujete na dovolenku niekam k moru. Vybrali sme pre vás 5 destinácií, ktoré sú na dovolenku v septembri ako stvorené.

 • dovolenka v Tatrách
  19. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Čaká vás dovolenka v Tatrách? Užite si ju bezpečne

  Tatry sú nepochybne jednou z najvyhľadávanejších dovolenkových destinácií Slovákov. Niet sa čomu čudovať, poskytujú predsa vynikajúce príležitosti na rodinné výlety, turistiku, lyžovačky či adrenalínové športy. Plánujete dovolenku v Tatrách aj vy? Užite si ju bez obáv s poistením do hôr.

 • asistenční služby
  16. júla 2023|Martina Pisarčíková
  Využitie asistenčných služieb pri nehode

  Poistenie už dnes neslúži len na krytie škôd, ale funguje aj ako dobrý priateľ, ktorého spoznáte v núdzi. Vďaka asistenčným službám sa podarí odstrániť každú nehodu aj poruchu, a to nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Práve preto poisťovne neustále inovujú a zlepšujú segment asistenčných služieb.

 • povinne-ruceni-motorka
  11. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Najlepšie PZP na motorku: Ako si vybrať?

  Rovnako ako pre automobil, aj pre motocykel potrebujete povinné zmluvné poistenie. Ak vlastníte motorku, platné poistenie musíte mať uzatvorené ešte predtým, ako s ňou vyrazíte na cesty. Zákon sa vzťahuje na všetky druhy motocyklov bez výnimky - od malej babety až po Harley-Davidson.