V dnešnej dobe plnej rizík je poistenie rozhodne rozumný krok. Poistení je množstvo a zatiaľ čo niektoré sú prikázané zákonom, ako napríklad povinné zmluvné poistenie, iné sú čisto dobrovoľné. Životné poistenie má väčšina ľudí, ale napríklad také cestovné mnohí ľudia zanedbávajú.


Ako si overiť, že z množstva ponúk rôznych poisťovní je práve to naše to najlacnejšie? Veľké rozdiely sú najmä pri spomínanom povinnom zmluvnom poistení, ktorému sa nevyhnete, alebo pri cestovnom poistení. Prečo je to tak?

Na cenu PZP vplýva veľké množstvo faktorov

Pri povinnom zmluvnom poistení (PZP) sa vstupné údaje, na základe ktorých sa vyrátava cena tohto poistenia, menia zakaždým, keď si zmeníte auto, presťahujete sa, zvládnete ďalší rok bez nehody alebo si kúpite a pripoistíte do domácnosti ďalšie auto. Zorientovať sa v spleti ponúk nie je vždy jednoduché. Vysoký počet premenných v algoritme, na základe ktorého vám vyrátajú výšku PZP, ešte komplikujú aj rôzne zľavy a bonusy, ktoré môžu mať len sezónny alebo regionálny charakter. Ak teda hľadáte najlacnejšie poistenie, skúste využiť online kalkulačku, ktorá všetky tieto faktory zohľadňuje.


Zákonná poistka

Najlepšie ponuky PZP na jednom mieste

Porovnáme vám všetky ponuky povinného zmluvného poistenia na trhu a tú najvýhodnejšiu podľa vašich predstáv môžeme hneď uzavrieť. Jednoducho, rýchlo, lacno.


Krátkodobé cestovné poistenie je flexibilnejšie

Cestovné poistenie je takisto jedno z poistení, pri ktorom sa ceny dokážu rýchlo meniť a značne sa líšiť. Nájsť najlacnejšie poistenie môže byť niekedy ako hľadať ihlu v kope sena. Len málo Slovákov využíva celoročné cestovné poistenie. Ak necestujeme často, ale cestovanie je pre nás počas roka len jednorazovou záležitosťou, krátkodobé cestovné poistenie môže byť lepšou voľbou. Ale ktoré zvoliť? Najlacnejšie poistenie nájdeme, ak porovnáme ponuky poisťovní. Tie sa môžu líšiť, pretože môžu mať rôzne kritéria na jednotlivé krajiny alebo regióny, poprípade rôzne úľavy alebo bonusy.


Ak si nájdeme najlacnejšie poistenie a automaticky ho chceme uzavrieť, mali by sme ešte predtým skontrolovať, čo všetko obsahuje. Väčšinou ide o poistenie liečebných nákladov a asistenčné služby. Ak máte záujem o iné, ako poistenie batožiny alebo poistenie zodpovednosti za škodu, zadajte si tieto služby do našej kalkulačky. Tá zohľadňuje všetky potrebné informácie, ako je účel cesty alebo rizikovosť skupiny, ktorej ste príslušníkom. Dostanete tak aktuálne a presne informácie.V súvislosti s cestovaním, je rozumné pokryť všetky riziká, ktoré sa vám môžu pritrafiť. Myslite preto na cestovné poistenie, vďaka ktorému budete pripravení na všetky nepredvídateľné udalosti vrátane lekárskeho ošetrenia či straty batožiny. Cestujte s väčším pocitom bezpečia vďaka uzatvorenému cestovnému poisteniu.