Ako vypočítať poistné pre havarijné poistenie

Uzatvorenie havarijného poistenia môže na prvý pohľad vyzerať ako zdĺhavý a komplikovaný proces. S online kalkulačkou to však bude jednoduché a rýchle. Porovnajte si ponuky havarijného poistenia od viacerých poisťovní a vyberte si tú najvýhodnejšiu pre vás.

Vyplnenie základných údajov

V prvom kroku vyplníte niektoré základné údaje o vašom vozidle (značka, motorizácia, výbava...) a kontaktné údaje. Na základe nich získate ponuky, ktoré uvidíte v ďalšom kroku. V dolnej časti formulára je aj možnosť zadania počtu vašich poistných udalostí. Podľa tejto informácie môžete získať bonus za beznehodové jazdenie.

Voľba konkrétneho poistenia

Po vyplnení údajov o vozidle môže online kalkulačka na poistenie hľadať najlepšie ponuky pre vás a vaše auto. Ďalšia stránka teda bude obsahovať zoznam ponúk od rôznych poisťovní. Každá poskytuje iné podmienky a služby za inú cenu. Vďaka online porovnaniu nemusíte čítať dlhé a neprehľadné zmluvy.

Hneď na úvod si môžete zvoliť, podľa čoho hľadáte poistenie. Na základe vašej voľby vám online kalkulačka zoradí jednotlivé ponuky. Buď sa na horných pozíciách zobrazia poistenia kryjúce čo najširšie spektrum porúch a rizík, alebo sa zoradia od najnižšej ceny.

Všetko dôležité je v odrážkach spísané v stĺpcoch „Pripoistenie“ a „V cene naviac.“ Každú ponuku môžete rozbaliť pomocou kliknutia na tlačidlo „Detaily,“ kde nájdete ešte podrobnejšie rozpísané podmienky daného havarijného poistenia.

Keď nájdete ponuku, ktorá je podľa vás najvýhodnejšia, môžete pokračovať dvomi spôsobmi. Ak chcete viac informácií alebo vám niečo nie je jasné, kliknite na „Zavolajte mi“ a čo najskôr vám zavoláme na zadané telefónne číslo. Druhá možnosť je kliknúť na „Vybrať,“ čím sa presuniete k doplneniu ďalších potrebných údajov.

Doplnenie údajov

V tomto kroku nájdete hneď na vrchu webstránky dôležitú tabuľku. Sú v nej v bodoch zrekapitulované podmienky vybranej ponuky havarijného poistenia. Taktiež sa v nej nachádza voľba spôsobu platby. Je len na vás, či vám vyhovuje platba 1x, 2x alebo 4x ročne, ale najvýhodnejšia býva prvá možnosť.

Na dokončenie uzatvorenia sú potrebné ďalšie údaje o vás aj o vašom vozidle, ktoré z bezpečnostných dôvodov neboli požadované v prvom formulári. Ide napríklad o číslo technického preukazu (TP), VIN, vaše rodné číslo, presná adresa, ale aj detaily ohľadom zabezpečenia vozidla. Taktiež si tu môžete nastaviť dátum, od ktorého má poistenie začať platiť. Okrem dopĺňania údajov táto stránka slúži aj na kontrolu už vyplnených informácií z prvého formulára. Pre istotu teda venujte pozornosť každej kolónke.

Posledný krok

Po vyplnení všetkých potrebných údajov sa dostanete do záveru uzatvárania havarijného poistenia. V tomto bode už má online kalkulačka všetky potrebné informácie na vytvorenie návrhu poistnej zmluvy so všetkými príslušnými dokumentmi. Dostanete aj inštrukcie k platbe poistného, ktoré je dôležité dodržať, aby zmluva mohla vstúpiť do platnosti.

Ako úplne posledný krok bude potrebné vykonať prehliadku vozidla, ktorá sa líši v závislosti od stavu (veku) vozidla, ale aj podmienok konkrétnej poisťovne. Pod prehliadkou sa rozumie:

  • pre nové auto - Doloženie faktúry, preberacieho protokolu a veľkého TP vozidla (fotky nie sú potrebné).

  • pre ojazdené auto - Veľký TP je potrebný vždy, ďalšie podmienky prehliadky udáva konkrétna poisťovňa.Takto prebiehajú prehliadky ojazdených áut u rôznych poisťovní:

  • Allianz  - Keď poistenie zaplatíte, zavolá vám technik z poisťovne Allianz. Po dohode miesta a času si auto príde nafotiť.

  • Groupama  - Aj v tomto prípade vám bude volať technik, ktorý sa s vami dohodne a podľa toho príde auto nafotiť. Rozdiel je v tom, že bude zo spoločnosti Techcar.

  • Kooperativa, Komunálna poisťovňa - Od predošlých dvoch poisťovní je tu rozdiel v tom, že vy musíte auto doviezť na obhliadku priamo do Slovexperty.

  • AXA, Generali, Union, Wüstenrot - Nemusíte sa dohadovať s technikom, ani nemusíte nikam chodiť na obhliadku. Auto nafotíte sami a obrázky pošlete poisťovni.

 

Po splnení všetkých vyššie uvedených krokov bude vaše auto úspešne poistené. Vy si tak budete môcť užívať jazdu s pocitom, že v prípade poruchy vám s opravou pomôže poisťovňa.


Najlepšie ponuky poistenia na jednom mieste

Porovnáme vám najlepšie ponuky havarijného poistenia na trhu. Vyberte si poistenie presne podľa vašich predstáv.