Cestovné poistenie - cestovanie

Zabudli ste na cestovné poistenie? Vybavte ho za 5 minút online

23. 7. 2021
|
Dĺžka čítania: 7 min.

Cestovné poistenie je dôležitou súčasťou cestovania. Nemali by ste naň zabúdať. Pri zhone spojenom s dovolenkou je však úplne normálne, že vám niektoré veci vypadnú. Odchádzate o pár dní či dokonca hodín preč a zistili ste, že sa potrebujete poistiť? Máme pre vás výber cestovného poistenia online. To vybavíte až za 5 minút.

Najprv si vyberte typ poistenia

Ešte predtým, ako sa unáhlite a vyberiete si nesprávne poistenie, je dôležité, aby ste sa rozhodli, čo v skutočnosti potrebujete. Cestovných poistení je rovno niekoľko. Deliť sa môžu podľa počtu poisťovaných osôb, cieľa cesty, dátumu odchodu a príchodu alebo typu cesty.

Cestu rozhodne neplánujte bez cestovného poistenia, ktoré si môžete uzatvoriť cez našu online kalkulačku, jednoducho, rýchlo a lacno.Vo všeobecnosti si vyberáte z cestovného poistenia  v rámci a mimo Európy. Európske krajiny majú zväčša rovnaké podmienky, a preto budú ponuky poisťovní totožné, ak nie rovnaké. Keď však idete napríklad do Ameriky, je dôležité počítať s vyššou cenou a inými službami.

Ďalšie typy poistenia sú v závislosti od poistených osôb. Pre jednotlivca je vhodné osobné poistenie, pre rodinu zas rodinné. Následne sa stretnete aj s poistením pre páry alebo seniorov. Dokonca, pre väčšie skupiny je určený skupinový variant.

Veľmi dôležitá je platnosť poistenia. Existujú dva základné druhy:

 • krátkodobé poistenie,

 • dlhodobé poistenie.


Krátkodobé poistenie je platné  len počas dovolenky. Dlhodobé platí spravidla rok. Hodiť sa vám bude, ak do zahraničia cestujete pravidelne.

A nezabudnite ani na typ cesty. Bežná dovolenka je rekreáciou a nespája sa s vysokými poplatkami. Na druhej strane, adrenalínový výlet alebo turistika v horách je rizikom. Preto si za poistenie niečo priplatíte.

Ponuky si nezabudnite porovnať

Ponáhľate sa a chcete uzatvoriť prvé poistenie, ktoré vám vyskočilo? Nerobte to. Desať minút strávených  porovnaním viacerých ponúk si určite nájdete. A uvidíte, budete radi, že ste tak urobili.

Dôvod je jednoduchý. Na trhu pôsobí veľké množstvo poisťovní. Každá vám poskytuje desiatky rôznych možností. Pomocou porovnania objavíte tú  najvýhodnejšiu pre vás.

Do kalkulačky stačí zadať cieľ cesty, dátum odchodu a príchodu, a typ cesty. Pridajte informácie o poisťovaných osobách a nechajte si vyfiltrovať všetky balíčky.

Ktoré poisťovne poskytujú vybavenie online?

Výhodou dnešnej doby je to, že na uzatvorenie poistenia nemusíte ísť na pobočku poisťovne. Stačí, aby ste všetko  vybavili z pohodlia domova. Takýto spôsob je jednoduchý, šetrí čas a zachráni vás v krízovej situácií.

Ktoré poisťovne poskytujú výhodné online poistenie?


 • Union,
 • Uniqa,
 • Axa,
 • ČSOB,
 • Generali,
 • Allianz,
 • Kooperativa.

Union

Poisťovňa Union má vo svojom portfóliu množstvo typov poistenia. Jedným z nich je aj krátkodobé cestovné poistenie. Na to, aby ste si ho vybavili, nemusíte nikam chodiť. Stačí, aby ste zadali destináciu, termín cestovania a počet cestujúcich.

Na základe zadaných informácií vám poisťovňa vyberie vhodné balíčky. Najobľúbenejším je Dovolenka autom. Poskytuje výhodné služby za skvelú cenu. Štvorčlennú rodinu na sedem dní v rámci Európy vyjde na približne 77 €.

Uniqa

Veľmi obľúbené cestovné poistenie online poskytuje Uniqa. Ponuky si vyfiltrujete rovnakým spôsobom ako pri Union poisťovni. Stačí zadať  počet osôb a ich vek, vybrať dobu poistenia a územie. Poistenie zaplaťte a máte hotovo.

Uniqa ponúka tri rôzne varianty balíčkov. Pre štvorčlennú rodinu na 7 dní v Európe by vás vyšli takto:

 • Basic - 26,88 €

 • Plus - 40,32 €

 • Komfort - 56,00 €

Axa

Ak by ste chceli výhodné a pritom rýchle poistenie, vyberte si z ponuky Axa. Tá sa chváli vysokou kvalitou služieb a príjemnými cenami. Na výber máte špeciálny balík Dovolenka autom alebo balíčky Mini, Basic, Standard či Excellent.

ČSOB

Populárna banka ČSOB ponúka ľuďom cestovné poistenie na jednu alebo viacero ciest. Taktiež má  tri rôzne balíky. Pre 4-člennú rodinu by v Európe vyšli takto:

 • Základný - 20,16 €

 • Optimálny - 29,54 €

 • Prémiový - 53,62 €

Generali

Ak by ste si chceli vybaviť online poistenie, môžete si vybrať poisťovňu Generali. Po vyplnení všetkých údajov vám poisťovňa ponúkne  štyri balíky a to:

 • Klasik,

 • Plus,

 • Komfort,

 • Komplet.

Po zaplatení jedného z nich ste  automaticky poistení na vybranú dobu.

Allianz

Jedno z najrýchlejších online poistení má poisťovňa Allianz. Po vyplnení všetkých základných údajov si vyberiete jeden z balíčkov. Ten stačí zaplatiť a môžete si užívať krátkodobé alebo dlhodobé poistenie.

Kooperativa

Výhodné online poistenie má vo svojej ponuke aj Kooperativa. Vybavovanie je však trochu zložitejšie. Po vyplnení formuláru musíte počkať, kým sa vám spoločnosť ozve. Telefonát by mal byť zrealizovaný  v čo najkratšom možnom čase.

Vďaka online poisteniu všetko stihnete

Online poistenie je praktickým pomocníkom vždy, keď ho potrebujete. Všetko vyriešite z domu, bez toho, aby ste išli na pobočku jednej z poisťovní. Ešte väčší úžitok však z neho získate vtedy, keď ste naň zabudli a na ďalší deň odchádzate. Porovnajte si jednotlivé ponuky, vyberte si tú najvýhodnejšiu a tešte sa zo  skvelej a bezpečnej dovolenky.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť až na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny. A to za veľmi prijateľné ceny.


Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • cestovný pas
  29. apríla 2024|Lívia Ovcarčíková
  Vybavenie cestovného pasu – od apríla zaplatíte o polovicu viac

  Ak cestujete mimo Európsku úniu, na cestu budete potrebovať cestovný pas. Viete, kde vybaviť pas, ako dlho to bude trvať a koľko bude tento cestovný doklad stáť? A dostala sa k vám už informácia, že od apríla budú cestovné pasy podstatne drahšie? Všetko podstatné sme pre vás spísali v nasledujúcich riadkoch.

 • zena - pas - kufor
  19. marca 2024|Lívia Ovcarčíková
  Cestovné poistenie: Čo všetko zahŕňa a ako si vybrať?

  Hlavná dovolenková sezóna sa nezadržateľne blíži. Pri cestovaní v akýchkoľvek končinách našej planéty, ale aj doma na Slovensku, však na nás číha množstvo nepredvídateľných rizík. Myslíte pred cestou na cestovné poistenie? Prečo by ste ho mali uzavrieť a ktoré cestovné poistenie je najlepšie? Čítajte ďalej, všetko podstatné vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch.

 • 11. marca 2024|Lívia Ovcarčíková
  Ako prekonať časový posun?

  Spoznávanie vzdialenejších kultúr a miest sa často nezaobíde bez časového posunu. Čím je väčší, tým je jeho schopnosť rozhodiť náš biorytmus intenzívnejšia. Preto sa na časový posun vopred pripravte. Umožní vám to vyrovnať sa s ním, a svoju dovolenku si tak užijete bez obmedzení.

 • cestovni-pojisteni-lyzarske-strediska
  30. januára 2024|Lívia Ovcarčíková
  Čaká vás lyžovačka v Rakúsku? Nezabudnite na poistenie

  Susedné Rakúsko je vzhľadom na jeho blízkosť a perfektné lyžiarske podmienky cieľom mnohých slovenských lyžiarov. Chcete si užiť lyžovanie v Rakúsku aj vy? Pred cestou nezabudnite na jednu dôležitú vec – uzavrieť si kvalitné cestovné poistenie. V opačnom prípade by sa mohla vaša dovolenka neúmerne predražiť.

 • žena s kufrom na letisku
  27. decembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Veľké porovnanie: Ktoré cestovné poistenie sa najviac oplatí?

  Plánujete cestu do zahraničia a hľadáte výhodné cestovné poistenie, ktoré v prípade potreby pokryje náklady na vaše ošetrenie či liečbu? V tom prípade ste na správnom mieste. V tomto článku vám prinesieme prehľad najpopulárnejších ponúk krátkodobého cestovného poistenia, ktoré sú dnes dostupné na slovenskom trhu. Aj s prehľadom cien, ktoré za ne zaplatíte.

 • sjezdovka lyžařů
  18. decembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Poistenie na lyže v zahraničí: Takto si ho vyberiete

  Už je to tu. Mnohé rakúske či talianske lyžiarske strediská otvárajú brány všetkým vášnivým lyžiarom a snowboardistom, ktorí sa už nemôžu dočkať snežných dobrodružstiev. Lákajú lyžiarske dobrodružstvá v zahraničí aj vás? Zarezervujte si ubytovanie, navoskujte lyže a hor sa na cestu! Ešte predtým si však nezabudnite vybaviť jednu maličkosť – kvalitné cestovné poistenie.

 • 28. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Šport v zahraničí: Potrebujete poistenie?

  Odpoveď na túto otázku je jasná. Áno. V prípade, že sa rozhodnete za hranicami venovať športu, ktorý nie je úplne bežný, poistite sa. Ak patríte k zdatným cestovateľom, ktorí jazdia či lietajú mimo našej krajiny za adrenalínovými športovými zážitkami, pravdepodobne už viete, čo treba.

 • krakovske-namesti
  18. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Čo vidieť v Krakove?

  Krakov je mesto, ktoré sa nachádza na zozname mnohých cestovateľov. Niet sa čomu čudovať. Poľský Krakow má obrovské množstvo pamiatok, ktoré lákajú milovníkov histórie. Premýšľate, že by ste sa do tohto krásneho mesta vybrali aj vy? V tom prípade máme pre vás zopár tipov na miesta, ktoré sa vám rozhodne oplatí navštíviť.​

 • cestovni-pojisteni-usa
  21. októbra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Cestovanie do USA: Čo vybaviť pred cestou?

  Severná Amerika, predovšetkým Spojené štáty americké, je snom mnohých cestovateľov. Táto krajina je plná nádherných miest, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť. Keď zoženiete lacnú letenku, čo v dnešnej dobe nie je problém, cestovateľský sen sa rýchlo môže stať skutočnosťou. Viete však, na čo by ste pred cestou určite nemali zabudnúť?

 • padajúci dážď a turistka
  15. októbra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Vyhnite sa obdobiu dažďov: Kedy a kam necestovať?

  Dovolenka v exotike je lákavá. Zatiaľ čo u nás vládne upršaná jeseň či zasnežená zima, v exotických krajinách si môžeme užiť horúce slnečné lúče. Aj v prevažne slnečných krajinách sa však striedajú obdobia sucha a dažďov. India, Thajsko, Bali, Zanzibar a iné, viete, v ktorých mesiacoch by ste do týchto krajín nemali cestovať?