Online cestovné poistenie

Cestovné poistenie je dôležitou súčasťou cestovania. Nemali by ste naň zabúdať. Pri zhone spojenom s dovolenkou je však úplne normálne, že vám niektoré veci vypadnú. Odchádzate o pár dní či dokonca hodín preč a zistili ste, že sa potrebujete poistiť? Máme pre vás výber cestovného poistenia online. To vybavíte až za 5 minút.

Najprv si vyberte typ poistenia

Ešte predtým, ako sa unáhlite a vyberiete si nesprávne poistenie, je dôležité, aby ste sa rozhodli, čo v skutočnosti potrebujete. Cestovných poistení je rovno niekoľko. Deliť sa môžu podľa počtu poisťovaných osôb, cieľa cesty, dátumu odchodu a príchodu alebo typu cesty.

Chcem uzavrieť cestovné poistenie

Vo všeobecnosti si vyberáte z cestovného poistenia v rámci a mimo Európy. Európske krajiny majú zväčša rovnaké podmienky, a preto budú ponuky poisťovní totožné, ak nie rovnaké. Keď však idete napríklad do Ameriky, je dôležité počítať s vyššou cenou a inými službami.

Ďalšie typy poistenia sú v závislosti od poistených osôb. Pre jednotlivca je vhodné osobné poistenie, pre rodinu zas rodinné. Následne sa stretnete aj s poistením pre páry alebo seniorov. Dokonca, pre väčšie skupiny je určený skupinový variant.

Veľmi dôležitá je platnosť poistenia. Existujú dva základné druhy:

 • krátkodobé poistenie,

 • dlhodobé poistenie.

Krátkodobé poistenie je platné len počas dovolenky. Dlhodobé platí spravidla rok. Hodiť sa vám bude, ak do zahraničia cestujete pravidelne.

A nezabudnite ani na typ cesty. Bežná dovolenka je rekreáciou a nespája sa s vysokými poplatkami. Na druhej strane, adrenalínový výlet alebo turistika v horách je rizikom. Preto si za poistenie niečo priplatíte.

Ponuky si nezabudnite porovnať

Ponáhľate sa a chcete uzatvoriť prvé poistenie, ktoré vám vyskočilo? Nerobte to. Desať minút strávených porovnaním viacerých ponúk si určite nájdete. A uvidíte, budete radi, že ste tak urobili.

Dôvod je jednoduchý. Na trhu pôsobí veľké množstvo poisťovní. Každá vám poskytuje desiatky rôznych možností. Pomocou porovnania objavíte tú najvýhodnejšiu pre vás.

Do kalkulačky stačí zadať cieľ cesty, dátum odchodu a príchodu, a typ cesty. Pridajte informácie o poisťovaných osobách a nechajte si vyfiltrovať všetky balíčky.

Porovnať ceny cestovného poistenia

Ktoré poisťovne poskytujú vybavenie online?

Výhodou dnešnej doby je to, že na uzatvorenie poistenia nemusíte ísť na pobočku poisťovne. Stačí, aby ste všetko vybavili z pohodlia domova. Takýto spôsob je jednoduchý, šetrí čas a zachráni vás v krízovej situácií.

Ktoré poisťovne poskytujú výhodné online poistenie?

 • Union,

 • Uniqa,

 • Axa,

 • ČSOB,

 • Generali,

 • Allianz,

 • Kooperativa.

Union

Poisťovňa Union má vo svojom portfóliu množstvo typov poistenia. Jedným z nich je aj krátkodobé cestovné poistenie. Na to, aby ste si ho vybavili, nemusíte nikam chodiť. Stačí, aby ste zadali destináciu, termín cestovania a počet cestujúcich.

Na základe zadaných informácií vám poisťovňa vyberie vhodné balíčky. Najobľúbenejším je Dovolenka autom. Poskytuje výhodné služby za skvelú cenu. Štvorčlennú rodinu na sedem dní v rámci Európy vyjde na približne 77 €.

Uniqa

Veľmi obľúbené cestovné poistenie online poskytuje Uniqa. Ponuky si vyfiltrujete rovnakým spôsobom ako pri Union poisťovni. Stačí zadať počet osôb a ich vek, vybrať dobu poistenia a územie. Poistenie zaplaťte a máte hotovo.

Uniqa ponúka tri rôzne varianty balíčkov. Pre štvorčlennú rodinu na 7 dní v Európe by vás vyšli takto:

 • Basic - 26,88 €

 • Plus - 40,32 €

 • Komfort - 56,00 €

Axa

Ak by ste chceli výhodné a pritom rýchle poistenie, vyberte si z ponuky Axa. Tá sa chváli vysokou kvalitou služieb a príjemnými cenami. Na výber máte špeciálny balík Dovolenka autom alebo balíčky Mini, Basic, Standard či Excellent.

ČSOB

Populárna banka ČSOB ponúka ľuďom cestovné poistenie na jednu alebo viacero ciest. Taktiež má tri rôzne balíky. Pre 4-člennú rodinu by v Európe vyšli takto:

 • Základný - 20,16 €

 • Optimálny - 29,54 €

 • Prémiový - 53,62 €

Generali

Ak by ste si chceli vybaviť online poistenie, môžete si vybrať poisťovňu Generali. Po vyplnení všetkých údajov vám poisťovňa ponúkne štyri balíky a to:

 • Klasik,

 • Plus,

 • Komfort,

 • Komplet.

Po zaplatení jedného z nich ste automaticky poistení na vybranú dobu.

Allianz

Jedno z najrýchlejších online poistení má poisťovňa Allianz. Po vyplnení všetkých základných údajov si vyberiete jeden z balíčkov. Ten stačí zaplatiť a môžete si užívať krátkodobé alebo dlhodobé poistenie.

Kooperativa

Výhodné online poistenie má vo svojej ponuke aj Kooperativa. Vybavovanie je však trochu zložitejšie. Po vyplnení formuláru musíte počkať, kým sa vám spoločnosť ozve. Telefonát by mal byť zrealizovaný v čo najkratšom možnom čase.

Vďaka online poisteniu všetko stihnete

Online poistenie je praktickým pomocníkom vždy, keď ho potrebujete. Všetko vyriešite z domu, bez toho, aby ste išli na pobočku jednej z poisťovní. Ešte väčší úžitok však z neho získate vtedy, keď ste naň zabudli a na ďalší deň odchádzate. Porovnajte si jednotlivé ponuky, vyberte si tú najvýhodnejšiu a tešte sa zo skvelej a bezpečnej dovolenky.

Cestovné poistenie online