Cestovné poistenie - cestovanie

Zabudli ste na cestovné poistenie? Vybavte ho za 5 minút online

23. 7. 2021
|
Dĺžka čítania: 7 min.

Cestovné poistenie je dôležitou súčasťou cestovania. Nemali by ste naň zabúdať. Pri zhone spojenom s dovolenkou je však úplne normálne, že vám niektoré veci vypadnú. Odchádzate o pár dní či dokonca hodín preč a zistili ste, že sa potrebujete poistiť? Máme pre vás výber cestovného poistenia online. To vybavíte až za 5 minút.

Najprv si vyberte typ poistenia

Ešte predtým, ako sa unáhlite a vyberiete si nesprávne poistenie, je dôležité, aby ste sa rozhodli, čo v skutočnosti potrebujete. Cestovných poistení je rovno niekoľko. Deliť sa môžu podľa počtu poisťovaných osôb, cieľa cesty, dátumu odchodu a príchodu alebo typu cesty.

Cestu rozhodne neplánujte bez cestovného poistenia, ktoré si môžete uzatvoriť cez našu online kalkulačku, jednoducho, rýchlo a lacno.Vo všeobecnosti si vyberáte z cestovného poistenia  v rámci a mimo Európy. Európske krajiny majú zväčša rovnaké podmienky, a preto budú ponuky poisťovní totožné, ak nie rovnaké. Keď však idete napríklad do Ameriky, je dôležité počítať s vyššou cenou a inými službami.

Ďalšie typy poistenia sú v závislosti od poistených osôb. Pre jednotlivca je vhodné osobné poistenie, pre rodinu zas rodinné. Následne sa stretnete aj s poistením pre páry alebo seniorov. Dokonca, pre väčšie skupiny je určený skupinový variant.

Veľmi dôležitá je platnosť poistenia. Existujú dva základné druhy:

 • krátkodobé poistenie,

 • dlhodobé poistenie.


Krátkodobé poistenie je platné  len počas dovolenky. Dlhodobé platí spravidla rok. Hodiť sa vám bude, ak do zahraničia cestujete pravidelne.

A nezabudnite ani na typ cesty. Bežná dovolenka je rekreáciou a nespája sa s vysokými poplatkami. Na druhej strane, adrenalínový výlet alebo turistika v horách je rizikom. Preto si za poistenie niečo priplatíte.

Ponuky si nezabudnite porovnať

Ponáhľate sa a chcete uzatvoriť prvé poistenie, ktoré vám vyskočilo? Nerobte to. Desať minút strávených  porovnaním viacerých ponúk si určite nájdete. A uvidíte, budete radi, že ste tak urobili.

Dôvod je jednoduchý. Na trhu pôsobí veľké množstvo poisťovní. Každá vám poskytuje desiatky rôznych možností. Pomocou porovnania objavíte tú  najvýhodnejšiu pre vás.

Do kalkulačky stačí zadať cieľ cesty, dátum odchodu a príchodu, a typ cesty. Pridajte informácie o poisťovaných osobách a nechajte si vyfiltrovať všetky balíčky.

Ktoré poisťovne poskytujú vybavenie online?

Výhodou dnešnej doby je to, že na uzatvorenie poistenia nemusíte ísť na pobočku poisťovne. Stačí, aby ste všetko  vybavili z pohodlia domova. Takýto spôsob je jednoduchý, šetrí čas a zachráni vás v krízovej situácií.

Ktoré poisťovne poskytujú výhodné online poistenie?


 • Union,
 • Uniqa,
 • Axa,
 • ČSOB,
 • Generali,
 • Allianz,
 • Kooperativa.

Union

Poisťovňa Union má vo svojom portfóliu množstvo typov poistenia. Jedným z nich je aj krátkodobé cestovné poistenie. Na to, aby ste si ho vybavili, nemusíte nikam chodiť. Stačí, aby ste zadali destináciu, termín cestovania a počet cestujúcich.

Na základe zadaných informácií vám poisťovňa vyberie vhodné balíčky. Najobľúbenejším je Dovolenka autom. Poskytuje výhodné služby za skvelú cenu. Štvorčlennú rodinu na sedem dní v rámci Európy vyjde na približne 77 €.

Uniqa

Veľmi obľúbené cestovné poistenie online poskytuje Uniqa. Ponuky si vyfiltrujete rovnakým spôsobom ako pri Union poisťovni. Stačí zadať  počet osôb a ich vek, vybrať dobu poistenia a územie. Poistenie zaplaťte a máte hotovo.

Uniqa ponúka tri rôzne varianty balíčkov. Pre štvorčlennú rodinu na 7 dní v Európe by vás vyšli takto:

 • Basic - 26,88 €

 • Plus - 40,32 €

 • Komfort - 56,00 €

Axa

Ak by ste chceli výhodné a pritom rýchle poistenie, vyberte si z ponuky Axa. Tá sa chváli vysokou kvalitou služieb a príjemnými cenami. Na výber máte špeciálny balík Dovolenka autom alebo balíčky Mini, Basic, Standard či Excellent.

ČSOB

Populárna banka ČSOB ponúka ľuďom cestovné poistenie na jednu alebo viacero ciest. Taktiež má  tri rôzne balíky. Pre 4-člennú rodinu by v Európe vyšli takto:

 • Základný - 20,16 €

 • Optimálny - 29,54 €

 • Prémiový - 53,62 €

Generali

Ak by ste si chceli vybaviť online poistenie, môžete si vybrať poisťovňu Generali. Po vyplnení všetkých údajov vám poisťovňa ponúkne  štyri balíky a to:

 • Klasik,

 • Plus,

 • Komfort,

 • Komplet.

Po zaplatení jedného z nich ste  automaticky poistení na vybranú dobu.

Allianz

Jedno z najrýchlejších online poistení má poisťovňa Allianz. Po vyplnení všetkých základných údajov si vyberiete jeden z balíčkov. Ten stačí zaplatiť a môžete si užívať krátkodobé alebo dlhodobé poistenie.

Kooperativa

Výhodné online poistenie má vo svojej ponuke aj Kooperativa. Vybavovanie je však trochu zložitejšie. Po vyplnení formuláru musíte počkať, kým sa vám spoločnosť ozve. Telefonát by mal byť zrealizovaný  v čo najkratšom možnom čase.

Vďaka online poisteniu všetko stihnete

Online poistenie je praktickým pomocníkom vždy, keď ho potrebujete. Všetko vyriešite z domu, bez toho, aby ste išli na pobočku jednej z poisťovní. Ešte väčší úžitok však z neho získate vtedy, keď ste naň zabudli a na ďalší deň odchádzate. Porovnajte si jednotlivé ponuky, vyberte si tú najvýhodnejšiu a tešte sa zo  skvelej a bezpečnej dovolenky.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť až na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny. A to za veľmi prijateľné ceny.


Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • letenka a cestovný pas
  20. septembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Poistenie storna letenky: Viete, ako na to?

  Tešíte sa na vytúžený oddych v zahraničnej destinácii, letenky máte zakúpené, no zakrátko príde studená sprcha. Náhle ochoriete, prídete o prácu alebo v krajine, ktorú chcete navštíviť, vypuklo nebezpečenstvo. Ak nechcete prísť o všetky peniaze, myslite vopred na poistenie storna letenky.

 • luxusné auto značky Ferrari
  29. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  Toto sú najdrahšie autá na Slovensku: Koľko stojí ich poistenie?

  Slovenský trh s luxusnými automobilmi tvoria predovšetkým luxusné limuzíny a luxusné SUV. Sú štýlové, rýchle, a z ich ceny sa vám možno zakrúti hlava. Ste zvedaví, ktoré modely luxusných limuzín sú na Slovensku najpredávanejšie? A koľko zaplatia ich majitelia za ich poistenie? Všetko podstatné sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

 • prípojka na vozík
  22. augusta 2023|Daniel Výcha
  PZP prívesného vozíka: Ako postupovať pri zriaďovaní poistenia?

  Zistili ste, že potrebujete na prepravu vecí využívať prívesný vozík? V takom prípade nezabudnite, že aj ten musí mať uzatvorené povinné zmluvné poistenie.Ako si teda vybaviť toto povinné zmluvné poistenie a u ktorých poisťovní ho môžete získať?

 • zver na ceste
  18. augusta 2023|Daniel Výcha
  Ako najúčinnejšie riešiť stret auta so zverou

  Ani ten najlepší vodič, ani najúčinnejší bezpečnostný systém často nedokážu zabrániť stretu automobilu so zverou. Nečakané vybehnutie zveri priamo pod kolesá auta končí neodvratne: na jednej strane smrťou zvieraťa, na druhej strane často rozsiahlym poškodením auta. Ako teda postupovať, ak príde k tejto „nezavinenej“ udalosti?

 • čakanie muža na lietadlo v hale na letisku
  15. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  5 tipov a trikov, ako nájsť lacné letenky

  Cena leteniek je kľúčom k lacnému cestovaniu. Práve ona totiž spravidla tvorí najväčšiu časť cestovateľského rozpočtu. Dnes už nie je problém zaletieť si na druhý koniec sveta za niekoľko desiatok eur. Ako však takéto lacné letenky nájsť? V nasledujúcich riadkoch sme pre vás spísali niekoľko osvedčených rád, ako pri cestovaní lietadlom ušetriť.

 • poškodení vozidla výtlkom na vozovke
  11. augusta 2023|Daniel Výcha
  Výtlky na cestách: Ako postupovať pri poškodení vozidla

  Na slovenských cestách nie je žiadny problém naraziť kolesom do hlbokého výtlku. Výtlky na cestách sú vo veľkom počte, takže je prakticky nemožné sa im na niektorých úsekoch vyhnúť. Potom ostáva len dúfať, že vaše auto neutrpí akékoľvek škody. Avšak nie vždy končí stret s výtlkom bezpečne. Často je nevyhnutné zastavenie na krajnici a minimálne výmena poškodeného kolesa. Čo teda robiť, ak ste výtlk nepredvídali?

 • obdobi-destu-bali
  07. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  Cestovanie do Ázie: Aké očkovanie by ste mali absolvovať pred cestou?

  Mnohé ázijské krajiny sú pre nás, európskych cestovateľov, exotikou, ktorá so sebou prináša nielen cestovateľské dobrodružstvá, ale aj ohrozenia, ktoré u nás nepoznáme. Ak sa chystáte na cestu do Ázie, už niekoľko týždňov vopred myslite na ochranu pred najbežnejšími ochoreniami v podobe očkovania.

 • autodoplnky - držiak na mobil
  31. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  6 užitočných vychytávok do auta, ktoré vám uľahčia cestovanie

  Každé auto by malo mať okrem základnej výbavy aj určité doplnky a autopríslušenstvo. Tie poskytujú oveľa vyšší komfort pri cestovaní. V obchodoch nájdete rôzne vychytávky, nie všetky však aj reálne využijete. Viete, ktoré autodoplnky sú pri cestovaní najužitočnejšie?

 • vlny na pláži
  25. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Kam na dovolenku v septembri? 5 tipov, kde nájdete letné počasie

  Ak nemáte školopovinné deti, septembrová dovolenka je rozhodne dobrý nápad. Vyhnete sa davom turistov, nafúknutým cenám a užijete si príjemné počasie. Záleží len od vás, či si vyberiete zo slovenských krás alebo vycestujete na dovolenku niekam k moru. Vybrali sme pre vás 5 destinácií, ktoré sú na dovolenku v septembri ako stvorené.

 • dovolenka v Tatrách
  19. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Čaká vás dovolenka v Tatrách? Užite si ju bezpečne

  Tatry sú nepochybne jednou z najvyhľadávanejších dovolenkových destinácií Slovákov. Niet sa čomu čudovať, poskytujú predsa vynikajúce príležitosti na rodinné výlety, turistiku, lyžovačky či adrenalínové športy. Plánujete dovolenku v Tatrách aj vy? Užite si ju bez obáv s poistením do hôr.