Užitočné vychytávky do auta, ktoré vám uľahčia život

Užitočné vychytávky do auta, ktoré vám uľahčia život

Každé auto by malo mať okrem základnej výbavy aj určité doplnky a príslušenstvo. To poskytuje omnoho vyšší komfort z celej jazdy. Pri nákupe príslušenstva sa môžete stretnúť s rôznymi kúskami. Ktoré sú tie najlepšie a najpraktickejšie? 

Kamera do auta 

Kamera do auta proti vandalom je skvelým pomocníkom, ako ochrániť svoj majetok. V dnešnej dobe sa nachádza v množstve áut. Je malá a kompaktná, vďaka čomu nezavadzia pri jazdení. Nakrúca cestu a okolie. Často môže pomôcť pri vyšetrovaní dopravných nehôd

Pri nakupovaní sa stretnete s viacerými typmi. Dôležité je sledovať kvalitu záznamu. Ak by bola príliš nízka, záznam by nemusel vždy pomôcť. Niektoré modely majú možnosť nakrúcať okolie aj po zaparkovaní. Sú praktickejšie, pretože množstvo nehôd či poškodení auta sa deje práve na parkoviskách. 

Plus, vyberať si môžete taktiež z duálnych alebo obyčajných typov. Obyčajné nakrúcajú jeden smer jazdy. Montujú sa na čelné sklo. Duálne majú tú výhodu, že nakrúcajú oba smery. Inštalujú sa aj na zadné sklo. 

Záznam z kamier sa ukladá na určitú, pomerne krátku dobu. Následne sa maže, aby sa uvoľnil priestor pre ďalšie nahrávky. Ak chcete záznamy ukladať, nezabudnite ich po jazde zálohovať

Nezabúdajte na to, že kamera v aute je na Slovensku povolená, no v iných krajinách to tak byť nemusí. Ešte predtým, ako niekam vycestujete, naštudujte si jednotlivé predpisy. Vyhnete sa tak pokutám či iným problémom

kamera do auta proti vandalom

Parkovacie senzory sú klasickou výbavou takmer každého nového auta. Niektoré staršie modely ich však nemajú. Ak po nich túžite, jednoducho si ich dokúpte. Výber je široký a množstvo senzorov je za skvelú cenu. Montáž je jednoduchá. Stačí ich upevniť na zadný nárazník

Lacnejšie parkovacie senzory vás budú navigovať len podľa zvuku. Drahšie typy však poskytujú aj displej. Pomocou neho sa vám bude parkovať omnoho jednoduchšie. 

Niektoré senzory sú určené len pre vybrané modely áut. Väčšina je však univerzálna. Môžete ich používať na akomkoľvek aute. 

Komfortné príslušenstvo 

Jazda autom bola v minulosti zdĺhavá a nekomfortná. Autá neposkytovali pohodlné sedačky či možnosť natiahnutia nôh. Dnes je všetko inak. Vo vozidle sa nielen dobre sedí, ale taktiež oddychuje či spí

Ak chcete komfort v aute ešte zvýšiť, siahnite po vyhrievanom poťahu. Ten si zamilujete najmä počas chladného obdobia. Kým sa auto vyhreje, vy budete sedieť v teple. Poťahy sú praktickým kúskom aj do áut, ktoré majú vyhrievanie len predných sedačiek. Zjednodušte cestovanie aj pasažierom vzadu

Poťahy sa dajú prispôsobiť presne podľa vašich predstáv. Vyberáte si z niekoľkých teplotných stupňov

Okrem vyhrievaných existujú aj masážne poťahy. Tento typ využijete počas celého roka, nielen v zime. Vhodný je najmä pre vodičov, ktorí sedia v aute dlhé hodiny. Nedajú na ne dopustiť kamionisti či taxikári. 

Masážne poťahy fungujú veľmi podobne ako vyhrievané. Vyberáte si z niekoľkých stupňov alebo typov masírovania. Zamerajte sa na spodnú alebo vrchnú časť chrbtice. 

Cestovanie v aute vedia zjednodušiť aj rôzne držiaky. Vhodný je napríklad držiak na mobil. Ten oceníte v prípade, že mobil využívate ako GPS.

Okrem mobilných držiakov sú obľúbené aj držiaky na slnečné okuliare či ďalšie drobnosti. Umiestniť ich môžete kamkoľvek. Najlepšie tak, aby ste na ne počas jazdy dosiahli.

Zhrnutie 

Príslušenstvo do auta prináša vysoký komfort a zjednodušuje celé cestovanie. Na trhu sa stretnete s množstvom zaujímavých kúskov od kamier až k poťahom. Aj napriek vysokej praktickosti príslušenstva však nezabúdajte na PZP. To vás, ako vodiča, chráni pred rôznymi škodami zapríčinenými počas šoférovania. 

Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 3