prípojka na vozík

PZP prívesného vozíka: Ako postupovať pri zriaďovaní poistenia?

Zistili ste, že potrebujete na prepravu vecí využívať prívesný vozík? V tom prípade nezabúdajte, že aj ten musí mať uzatvorené povinné zmluvné poistenie. Na cestách by totižto mohol urobiť rôzne škody. A tie z vlastného vrecka určite platiť nechcete. Ako vybaviť takéto PZP a aké poisťovne ho poskytujú?

PZP kryje škody na majetku tretích osôb

Povinné zmluvné poistenie musí mať uzatvorené  každé vozidlo pohybujúce sa po pozemných komunikáciách. Ide o povinnosť vyplývajúcu zo zákona. Ak ju nedodržíte, vystavujete sa riziku platenia pokuty až do výšky 3 320 €

Autá ale nie sú jediné, ktoré potrebujú PZP. Rovnako sú na tom aj motorky, dodávky, kamióny či prívesné vozíky.

Hlavnou úlohou povinného zmluvného poistenia je  kryť škody spôsobené na majetku tretích osôb. Na ceste však môže urobiť škodu nielen samotné vozidlo, ale aj váš vozík.


Zákonná poistka

Najlepšie ponuky PZP na jednom mieste

Porovnáme vám všetky ponuky povinného zmluvného poistenia na trhu a tú najvýhodnejšiu podľa vašich predstáv môžeme hneď uzavrieť. Jednoducho, rýchlo, lacno.


PZP prívesný vozík

PZP pre prívesný vozík sa vybavuje celkom jednoducho. Jeho výsledná cena sa odvíja od niekoľkých parametrov, a to:


 • účelu použitia  - bežné použitie, autoškola, taxi, preprava nebezpečného nákladu, autopožičovňa a iné,


 • roku výroby - čím starší vozík máte, tým bude cena PZP vyššia,


 • typ prípojného vozidla  - hmotnosť alebo typ auta, ktoré vozík ťahá,


 • najvyššia celková prípustná hmotnosť,


 • informácie o vodičovi - cena sa zvyšuje, ak ste niekedy spôsobili škodovú udalosť. Naopak, znižuje sa, ak máte malé dieťa.Pre povinné zmluvné poistenie pre prívesný vozík platia  veľmi podobné pravidlá ako pre vozidlá. Čím je väčší a ťažší, tým viac zaplatíte. 

Cenu následne ovplyvní ešte množstvo iných faktorov, ako napríklad škodovosť, váš vek alebo to, či ste rodičom dieťaťa do určitého veku. Ak áno, niektoré poisťovne vám dajú zľavu.

Vnútro auta


Ak vlastníte vozidlo, ktoré je vedené v evidencii vozidiel, musíte mať uzavreté povinné zmluvné poistenie (PZP). Bez PZP nemôžete jazdiť ani na slovenských, ani na zahraničných cestách. A práve z tohto poistenia v prípade potreby poisťovňa uhradí škody, ktoré spôsobíte prevádzkou vášho vozidla. Dokladom o uzavretí poistenia je zelená karta, medzinárodný doklad, ktory potvrdzuje platnosť PZP.

Pred výberom si ponuky porovnajte

Výber PZP nie je náročný, no je potrebné správne sa naň pripraviť. Namiesto toho, aby ste zvolili prvú možnosť, si všetky porovnajte. Zistite, či vám iná poisťovňa neposkytne  zaujímavejšiu alebo lepšiu ponuku.


Povinné zmluvné poistenie

stars
sk
 • Jednoducho a rýchlo do 2 minút

 • Zelená karta ihneď

 • Úspora až 50 %

Najvýhodnejšie ponuky PZP prívesný vozík

Väčšina poisťovní, ktoré poskytujú klasické PZP, má vo svojej ponuke aj  možnosť pre prívesný vozík. K inštitúciám s najvýhodnejším PZP sa radia:


 • Union
 • Komunálna poisťovňa
 • ČSOB
 • Wüstenrot

Union

Obľúbená a známa poisťovňa Union poskytuje rýchle online poistenie prívesného vozíka  z pohodlia domova. Jeho benefitmi sú:


 • ľahké uzatvorenie

 • krytie 5,24 mil. € pri škodách na živote a zdraví

 • krytie 3 mil. € pri škodách na majetku

 • asistenčné služby v cene poistenia

 

Komunálna poisťovňa

Komunálna poisťovňa má povinné zmluvné poistenie pre vozík s názvom Príves. Uzatvoriť sa dá online, z pohodlia vášho domova.  Plus, výhodou je, že môžete získať bonus za bezškodový priebeh.

ČSOB

Populárna banka má výhodné PZP pre vozidlá, ku ktorým poskytuje  pripoistenie prívesného vozíka.  To znamená, že na to, aby ste si ho mohli vybaviť, musíte mať v ČSOB  uzatvorené PZP pre svoje auto.

Pripoistiť sa dá osobne na pobočke alebo zavolaním na infolinku ČSOB.

Wüstenrot

Poisťovňa Wüstenrot má vo svojej ponuke  výhodné PZP pre všetkých vodičov. V rámci neho si môžete vybrať aj poistenie prívesného vozíka. Veľkým plusom je skvelá cena. Vybavíte ho už od 9 €. Všetko závisí od spomínaných parametrov, ako napríklad účel použitia či rok výroby.

Poistite svoj prívesný vozík ešte dnes

Používanie prívesného vozíka sa spája s niekoľkými povinnosťami. Jednou z nich je povinné zmluvné poistenie. Nezabudnite si ho vybaviť a  buďte krytí v prípade akýchkoľvek škôd na majetku tretích osôb.


Povinné zmluvné poistenie

stars
sk

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • Jadranské more v Chorvátsku
  24. mája 2023|Daniel Výcha
  Autom do Chorvátska: Aká je najlepšia cesta

  Chorvátsko je destinácia, kam sa najviac Slovákov vyberie vlastným autom. Preto je dobré byť pripravený aj na túto cestu a mať vozidlo v správnom stave, pretože počas cesty do cieľovej destinácie sa môžu vyskytnúť nečakané komplikácie. Je dôležité zabezpečiť technický stav auta, najmä brzdy, ktoré musia byť pri plne naloženom aute v poriadku. Okrem toho je dôležité vybrať si správnu trasu. Ako teda cestovať autom do Chorvátska?

 • lietadlo v oblakoch
  14. mája 2023|Lívia Ovcarčíková
  Veľké porovnanie: Ceny poistenia pri ceste do zahraničia

  Chystáte sa na cestu mimo Slovenska a nechcete zbytočne riskovať? Mnohí na poistenie pri krátkom výlete do zahraničia zabúdajú alebo ho dokonca z dôvodu šetrenia peňazí nechcú. V tomto článku nájdete porovnanie cien cestovného poistenia, ktoré vám ukáže, že jeho vybavenie sa naozaj oplatí.


 • kam_na_dovolenku_
  29. apríla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Kam ísť tento rok na dovolenku? Toto sú najobľúbenejšie destinácie Slovákov

  Leto sa nezadržateľne blíži a vy premýšľate, kam by ste tento rok vyrazili? Pozreli sme sa na to, ktoré krajiny boli medzi Slovákmi minulý rok najobľúbenejšie. Možno inšpirujeme aj vás. Oddýchnite si v obľúbených destináciách, naberte nové sily a užite si trochu slnka. Samozrejme, to všetko s kvalitným cestovným poistením, ktoré vám bude kryť chrbát pre prípad nehody, ochorenia či inej neočakávanej udalosti. 

 • dopravni-nehoda-trojuhelnik
  25. apríla 2023|Martina Pisarčíková
  Sezónne havarijné poistenie: Kedy sa oplatí?

  Okrem povinného zmluvného poistenia je dobré uzavrieť aj havarijné poistenie vozidla. To vás chráni v prípade poistnej udalosti a pokrýva škody na vašom vozidle. Zaujíma vás, či je možné uzavrieť aj sezónne alebo krátkodobé havarijné poistenie vozidla? V článku sa dozviete, aké máte možnosti a čo je pre vás najvýhodnejšie. 

 • dovolená a brigáda v letních dnech
  21. apríla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Letná brigáda v zahraničí: Nezabudnite na poistenie

  Blíži sa leto a s ním aj čas veľmi obľúbených študentských brigád. Patríte študentom, ktorí plánujú vybrať sa za prácou do zahraničia? V tom prípade si určite nezabudnite uzatvoriť kvalitné cestovné poistenie. Pomôžeme vám zorientovať sa v ponukách poisťovní a upozorníme, na čo by ste si pri uzatváraní poistenia mali dávať pozor.

 • obsah autolekárničky
  17. apríla 2023|Martina Pisarčíková
  Lekárnička do auta: Čo musí obsahovať?

  V princípe každá autolekárnička, ktorú si kúpite, musí obsahovať predpísaný obsah. Avšak pre samotného motoristu je dôležité vedieť, na čo sa môže v prípade zranenia na cestách spoľahnúť, pretože autolekárničku nie je nutné používať len pri nehodách, ale napríklad aj pri pošmyknutiach na chodníku, pri uštipnutí hmyzom, rezných ranách, skrátka pri akýchkoľvek zraneniach, ktoré sa môžu pri cestovaní autom a na výletoch prihodiť.

 • Nehoda bez STK vás môže vyjsť draho. Ako vybaviť technickú kontrolu rýchlo a jednoducho?

  Každé vozidlo pohybujúce sa po cestách Slovenskej republiky musí mať dve základné náležitosti. Tou prvou je  povinné zmluvné poistenie  a druhou platná technická kontrola. V prípade, že vám jedna alebo obe chýbajú, vozidlo nemôžete na cestách používať. Aj napriek tomu sa stáva, že niektorí vodiči STK jednoducho nemajú.

 • dopravná nehoda
  07. apríla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Ako postupovať pri nehode auta v zahraničí?

  Dovolenková sezóna sa pomaly blíži a veľa dovolenkárov staví na cestovanie autom. Je pohodlné, bezpečné a v mnohých prípadoch oveľa komfortnejšie ako autobus alebo vlak. Vlastná doprava má síce množstvo výhod, no netreba zabúdať ani na zopár negatív. K tým sa radí napríklad dopravná nehoda. Ako ju vyriešiť, ak sa vám stane v zahraničí?

 • let-letadlem
  31. marca 2023|Lívia Ovcarčíková
  Zmena mena na letenke: Ako postupovať?

  Ak potrebujete zmeniť meno na letenke, môže to byť celkom zložité. Niektoré letecké spoločnosti vám takúto zmenu neumožnia vôbec. Iné vám ju síce dovolia, ale draho za ňu zaplatíte. Zmena mena je totiž oveľa zložitejší proces ako samotná kúpa letenky.

 • povinna-vybava-motorka
  28. marca 2023|Daniel Výcha
  Povinná výbava pre motocykle

  Rovnako ako autu, ani motocyklu nesmie chýbať povinná výbava. Jej zloženie sa, samozrejme, líši. Základ predstavujú doklady, prilba a platné povinné zmluvné poistenie. Plánujete si kúpiť alebo už máte malú či veľkú motorku? V tom prípade myslite na niekoľko pravidiel, ktoré je nutné dodržať. Všetky sme ich pre vás spísali.