PZP prívesného vozíka: Ako postupovať pri zriaďovaní poistenia?

Ako postupovať pri zriaďovaní poistenia

Zistili ste, že potrebujete na prepravu vecí využívať prívesný vozík? V tom prípade nezabúdajte, že aj ten musí mať uzatvorené povinné zmluvné poistenie. Na cestách by totižto mohol urobiť rôzne škody. A tie z vlastného vrecka určite platiť nechcete. Ako vybaviť takéto PZP a aké poisťovne ho poskytujú?

PZP kryje škody na majetku tretích osôb

Povinné zmluvné poistenie musí mať uzatvorené každé vozidlo pohybujúce sa po pozemných komunikáciách. Ide o povinnosť vyplývajúcu zo zákona. Ak ju nedodržíte, vystavujete sa riziku platenia pokuty až do výšky 3 320 €

Autá ale nie sú jediné, ktoré potrebujú PZP. Rovnako sú na tom aj motorky, dodávky, kamióny či prívesné vozíky.

Hlavnou úlohou povinného zmluvného poistenia je kryť škody spôsobené na majetku tretích osôb. Na ceste však môže urobiť škodu nielen samotné vozidlo, ale aj váš vozík.

Ochráňte sa pred platením pokút a buďte krytí v prípade spôsobenia škôd. Porovnajte si jednotlivé ponuky poistenia a vyberte to najlepšie.

PZP prívesný vozík

PZP pre prívesný vozík sa vybavuje celkom jednoducho. Jeho výsledná cena sa odvíja od niekoľkých parametrov, a to:

 • účelu použitia - bežné použitie, autoškola, taxi, preprava nebezpečného nákladu, autopožičovňa a iné,
 • roku výroby - čím starší vozík máte, tým bude cena PZP vyššia,
 • typ prípojného vozidla - hmotnosť alebo typ auta, ktoré vozík ťahá,
 • najvyššia celková prípustná hmotnosť,
 • informácie o vodičovi - cena sa zvyšuje, ak ste niekedy spôsobili škodovú udalosť. Naopak, znižuje sa, ak máte malé dieťa.

 

Pre povinné zmluvné poistenie pre prívesný vozík platia veľmi podobné pravidlá ako pre vozidlá. Čím je väčší a ťažší, tým viac zaplatíte. 

Cenu následne ovplyvní ešte množstvo iných faktorov, ako napríklad škodovosť, váš vek alebo to, či ste rodičom dieťaťa do určitého veku. Ak áno, niektoré poisťovne vám dajú zľavu.

Pred výberom si ponuky porovnajte

Výber PZP nie je náročný, no je potrebné správne sa naň pripraviť. Namiesto toho, aby ste zvolili prvú možnosť, si všetky porovnajte. Zistite, či vám iná poisťovňa neposkytne zaujímavejšiu alebo lepšiu ponuku.

Ako postupovať pri zriaďovaní poistenia

Najvýhodnejšie ponuky PZP prívesný vozík

Väčšina poisťovní, ktoré poskytujú klasické PZP, má vo svojej ponuke aj možnosť pre prívesný vozík. K inštitúciám s najvýhodnejším PZP sa radia:

 • Union
 • Komunálna poisťovňa
 • ČSOB
 • Wüstenrot

 

Union

Obľúbená a známa poisťovňa Union poskytuje rýchle online poistenie prívesného vozíka z pohodlia domova. Jeho benefitmi sú:

 • ľahké uzatvorenie
 • krytie 5,24 mil. € pri škodách na živote a zdraví
 • krytie 3 mil. € pri škodách na majetku
 • asistenčné služby v cene poistenia

 

Komunálna poisťovňa

Komunálna poisťovňa má povinné zmluvné poistenie pre vozík s názvom Príves. Uzatvoriť sa dá online, z pohodlia vášho domova. Plus, výhodou je, že môžete získať bonus za bezškodový priebeh.

ČSOB

Populárna banka má výhodné PZP pre vozidlá, ku ktorým poskytuje pripoistenie prívesného vozíka. To znamená, že na to, aby ste si ho mohli vybaviť, musíte mať v ČSOB uzatvorené PZP pre svoje auto.

Pripoistiť sa dá osobne na pobočke alebo zavolaním na infolinku ČSOB.

Wüstenrot

Poisťovňa Wüstenrot má vo svojej ponuke výhodné PZP pre všetkých vodičov. V rámci neho si môžete vybrať aj poistenie prívesného vozíka. Veľkým plusom je skvelá cena. Vybavíte ho už od 9 €. Všetko závisí od spomínaných parametrov, ako napríklad účel použitia či rok výroby.

Poistite svoj prívesný vozík ešte dnes

Používanie prívesného vozíka sa spája s niekoľkými povinnosťami. Jednou z nich je povinné zmluvné poistenie. Nezabudnite si ho vybaviť a buďte krytí v prípade akýchkoľvek škôd na majetku tretích osôb.

Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 4