nová vozidla

Genertel – nový hráč v PZP

15. 10. 2010
|
Dĺžka čítania: 7 min.

Na Slovensku je už pomaly tradíciou, že každý rok pribudne do ringu pre PZP poistenie nový hráč. Tento rok bude šťukou v rybníku pravdepodobne Genertel poisťovňa.

Pred niekoľkými mesiacmi nás navštívili predstavitelia tejto poisťovne (zástupca z Talianska a jeho kolegovia z Maďarska) trikrát. Zaujímali sa o slovenský trh PZP a prípadnú spoluprácu s našim portálom. Keďže náš portál ponúka porovnanie PZP všetkých poisťovni, dohodli sme sa aj s Genertelom, že ho zaradíme do nášho porovnania.

Genertel je jednoducho tu. Doteraz síce nikomu podrobnejšie neprezradil s čím (s akými novinkami) prichádza, zatiaľ na svojej stránke len stroho informuje, že na uzavretie zmluvy PZP budú stačiť tri minúty. Konkrétnejšie informácie  zrejme zverenia koncom októbra.

Zákonná poistka

Najlepšie ponuky PZP na jednom mieste

Porovnáme vám všetky ponuky povinného zmluvného poistenia na trhu a tú najvýhodnejšiu podľa vašich predstáv môžeme hneď uzavrieť. Jednoducho, rýchlo, lacno.Poisťovní  ponúkajúcich zákonné poistenie je dnes na Slovensku dosť. Genertel však prichádza ako online poisťovňa,  a v tom bude originálna. Dieru do náročného a viac-menej rozchytaného trhu povinného zmluvného poistenia môže urobiť iba ak cenou, prípadne výraznými asistenčnými službami (ako to minulý rok relatívne úspešne urobil Union a rok predtým  aj AXA).

Vstup Genertelu na poistný trh tak trochu irituje tým, že bude konkurenciou aj pre Generali Slovensko,  do skupiny ktorej patrí, ale zrejme ide o stratégiu, na ktorej sa dohodli. Pravdepodobne sa aj museli, pretože Genertel poisťovňa nemá na Slovensku momentálne žiadnu pobočku, žiadnych obchodníkov, žiadny servis a žiadnych likvidátorov. A to by bol určité problém. Vybudovať celý tento know-how by už nestihol, takže mu, predpokladám, pomôže spriaznená Generali poisťovňa.

V čom ďalšom sa líši Genertel od ostatných poisťovní? Celkom určite tým, že v súčasnosti nezačal spoluprácu so sprostredkovateľmi poistenia. Rozhodol sa predávať poistenie výlučne cez svoju internetovú stránku, prípadne telefonicky. Nevyužil ani možnosť byť na stránke www.superpoistenie.sk a to aj napriek pôvodne deklarovanému veľkému záujmu nechýbať v našom porovnávacom systéme všetkých poisťovní.

Väčšina ľudí dnes už potrebuje porovnanie jednotlivých ponúk, prípadne aspoň odporúčanie finančného poradcu, čo môže byť pre Genertel problémom.  Pozor si musí dávať nato, aby nedopadol podobne ako jediná online poisťovňa u našich susedov,  ktorá rovnako nevyužíva spoluprácu na báze sprostredkovateľstva. Výsledkom je údajne niekoľko rokov permanentná strata.

Online poisťovňa ako taká, môže ekonomicky fungovať efektívne. To by ale nesmela ísť proti všetkým, čo sa v poisťovníctve pohybujú. Možné to je, ale stojí to obrovské peniaze, ktoré je zákonite nevyhnutné míňať na reklamu, súťaže a na propagáciu. Inak by sa o takejto poisťovni takmer nikto nedozvedel. Naviac sprostredkovatelia poistenia budú o nej radšej mlčať a ponúkať alternatívu. A klienti alternatívu pravdepodobne príjmu,  pretože v prípade potreby (likvidácia škôd a pod.) sa môžu obrátiť priamo na konkrétnu spoločnosť, či sprostredkovateľa, ktorý sa bude všemožne snažiť. Ide predsa o spokojného klienta.

Povinné zmluvné poistenie

stars
sk

Počkajme si teda, s čím bude chcieť Genertel zaujať…

Kristína HaljakováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • letenka a cestovný pas
  20. septembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Poistenie storna letenky: Viete, ako na to?

  Tešíte sa na vytúžený oddych v zahraničnej destinácii, letenky máte zakúpené, no zakrátko príde studená sprcha. Náhle ochoriete, prídete o prácu alebo v krajine, ktorú chcete navštíviť, vypuklo nebezpečenstvo. Ak nechcete prísť o všetky peniaze, myslite vopred na poistenie storna letenky.

 • luxusné auto značky Ferrari
  29. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  Toto sú najdrahšie autá na Slovensku: Koľko stojí ich poistenie?

  Slovenský trh s luxusnými automobilmi tvoria predovšetkým luxusné limuzíny a luxusné SUV. Sú štýlové, rýchle, a z ich ceny sa vám možno zakrúti hlava. Ste zvedaví, ktoré modely luxusných limuzín sú na Slovensku najpredávanejšie? A koľko zaplatia ich majitelia za ich poistenie? Všetko podstatné sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

 • prípojka na vozík
  22. augusta 2023|Daniel Výcha
  PZP prívesného vozíka: Ako postupovať pri zriaďovaní poistenia?

  Zistili ste, že potrebujete na prepravu vecí využívať prívesný vozík? V takom prípade nezabudnite, že aj ten musí mať uzatvorené povinné zmluvné poistenie.Ako si teda vybaviť toto povinné zmluvné poistenie a u ktorých poisťovní ho môžete získať?

 • zver na ceste
  18. augusta 2023|Daniel Výcha
  Ako najúčinnejšie riešiť stret auta so zverou

  Ani ten najlepší vodič, ani najúčinnejší bezpečnostný systém často nedokážu zabrániť stretu automobilu so zverou. Nečakané vybehnutie zveri priamo pod kolesá auta končí neodvratne: na jednej strane smrťou zvieraťa, na druhej strane často rozsiahlym poškodením auta. Ako teda postupovať, ak príde k tejto „nezavinenej“ udalosti?

 • čakanie muža na lietadlo v hale na letisku
  15. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  5 tipov a trikov, ako nájsť lacné letenky

  Cena leteniek je kľúčom k lacnému cestovaniu. Práve ona totiž spravidla tvorí najväčšiu časť cestovateľského rozpočtu. Dnes už nie je problém zaletieť si na druhý koniec sveta za niekoľko desiatok eur. Ako však takéto lacné letenky nájsť? V nasledujúcich riadkoch sme pre vás spísali niekoľko osvedčených rád, ako pri cestovaní lietadlom ušetriť.

 • poškodení vozidla výtlkom na vozovke
  11. augusta 2023|Daniel Výcha
  Výtlky na cestách: Ako postupovať pri poškodení vozidla

  Na slovenských cestách nie je žiadny problém naraziť kolesom do hlbokého výtlku. Výtlky na cestách sú vo veľkom počte, takže je prakticky nemožné sa im na niektorých úsekoch vyhnúť. Potom ostáva len dúfať, že vaše auto neutrpí akékoľvek škody. Avšak nie vždy končí stret s výtlkom bezpečne. Často je nevyhnutné zastavenie na krajnici a minimálne výmena poškodeného kolesa. Čo teda robiť, ak ste výtlk nepredvídali?

 • obdobi-destu-bali
  07. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  Cestovanie do Ázie: Aké očkovanie by ste mali absolvovať pred cestou?

  Mnohé ázijské krajiny sú pre nás, európskych cestovateľov, exotikou, ktorá so sebou prináša nielen cestovateľské dobrodružstvá, ale aj ohrozenia, ktoré u nás nepoznáme. Ak sa chystáte na cestu do Ázie, už niekoľko týždňov vopred myslite na ochranu pred najbežnejšími ochoreniami v podobe očkovania.

 • autodoplnky - držiak na mobil
  31. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  6 užitočných vychytávok do auta, ktoré vám uľahčia cestovanie

  Každé auto by malo mať okrem základnej výbavy aj určité doplnky a autopríslušenstvo. Tie poskytujú oveľa vyšší komfort pri cestovaní. V obchodoch nájdete rôzne vychytávky, nie všetky však aj reálne využijete. Viete, ktoré autodoplnky sú pri cestovaní najužitočnejšie?

 • vlny na pláži
  25. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Kam na dovolenku v septembri? 5 tipov, kde nájdete letné počasie

  Ak nemáte školopovinné deti, septembrová dovolenka je rozhodne dobrý nápad. Vyhnete sa davom turistov, nafúknutým cenám a užijete si príjemné počasie. Záleží len od vás, či si vyberiete zo slovenských krás alebo vycestujete na dovolenku niekam k moru. Vybrali sme pre vás 5 destinácií, ktoré sú na dovolenku v septembri ako stvorené.

 • dovolenka v Tatrách
  19. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Čaká vás dovolenka v Tatrách? Užite si ju bezpečne

  Tatry sú nepochybne jednou z najvyhľadávanejších dovolenkových destinácií Slovákov. Niet sa čomu čudovať, poskytujú predsa vynikajúce príležitosti na rodinné výlety, turistiku, lyžovačky či adrenalínové športy. Plánujete dovolenku v Tatrách aj vy? Užite si ju bez obáv s poistením do hôr.