nová vozidla

Genertel – nový hráč v PZP

15. 10. 2010
|
Dĺžka čítania: 7 min.

Na Slovensku je už pomaly tradíciou, že každý rok pribudne do ringu pre PZP poistenie nový hráč. Tento rok bude šťukou v rybníku pravdepodobne Genertel poisťovňa.

Pred niekoľkými mesiacmi nás navštívili predstavitelia tejto poisťovne (zástupca z Talianska a jeho kolegovia z Maďarska) trikrát. Zaujímali sa o slovenský trh PZP a prípadnú spoluprácu s našim portálom. Keďže náš portál ponúka porovnanie PZP všetkých poisťovni, dohodli sme sa aj s Genertelom, že ho zaradíme do nášho porovnania.

Genertel je jednoducho tu. Doteraz síce nikomu podrobnejšie neprezradil s čím (s akými novinkami) prichádza, zatiaľ na svojej stránke len stroho informuje, že na uzavretie zmluvy PZP budú stačiť tri minúty. Konkrétnejšie informácie  zrejme zverenia koncom októbra.

Zákonná poistka

Najlepšie ponuky PZP na jednom mieste

Porovnáme vám všetky ponuky povinného zmluvného poistenia na trhu a tú najvýhodnejšiu podľa vašich predstáv môžeme hneď uzavrieť. Jednoducho, rýchlo, lacno.Poisťovní  ponúkajúcich zákonné poistenie je dnes na Slovensku dosť. Genertel však prichádza ako online poisťovňa,  a v tom bude originálna. Dieru do náročného a viac-menej rozchytaného trhu povinného zmluvného poistenia môže urobiť iba ak cenou, prípadne výraznými asistenčnými službami (ako to minulý rok relatívne úspešne urobil Union a rok predtým  aj AXA).

Vstup Genertelu na poistný trh tak trochu irituje tým, že bude konkurenciou aj pre Generali Slovensko,  do skupiny ktorej patrí, ale zrejme ide o stratégiu, na ktorej sa dohodli. Pravdepodobne sa aj museli, pretože Genertel poisťovňa nemá na Slovensku momentálne žiadnu pobočku, žiadnych obchodníkov, žiadny servis a žiadnych likvidátorov. A to by bol určité problém. Vybudovať celý tento know-how by už nestihol, takže mu, predpokladám, pomôže spriaznená Generali poisťovňa.

V čom ďalšom sa líši Genertel od ostatných poisťovní? Celkom určite tým, že v súčasnosti nezačal spoluprácu so sprostredkovateľmi poistenia. Rozhodol sa predávať poistenie výlučne cez svoju internetovú stránku, prípadne telefonicky. Nevyužil ani možnosť byť na stránke www.superpoistenie.sk a to aj napriek pôvodne deklarovanému veľkému záujmu nechýbať v našom porovnávacom systéme všetkých poisťovní.

Väčšina ľudí dnes už potrebuje porovnanie jednotlivých ponúk, prípadne aspoň odporúčanie finančného poradcu, čo môže byť pre Genertel problémom.  Pozor si musí dávať nato, aby nedopadol podobne ako jediná online poisťovňa u našich susedov,  ktorá rovnako nevyužíva spoluprácu na báze sprostredkovateľstva. Výsledkom je údajne niekoľko rokov permanentná strata.

Online poisťovňa ako taká, môže ekonomicky fungovať efektívne. To by ale nesmela ísť proti všetkým, čo sa v poisťovníctve pohybujú. Možné to je, ale stojí to obrovské peniaze, ktoré je zákonite nevyhnutné míňať na reklamu, súťaže a na propagáciu. Inak by sa o takejto poisťovni takmer nikto nedozvedel. Naviac sprostredkovatelia poistenia budú o nej radšej mlčať a ponúkať alternatívu. A klienti alternatívu pravdepodobne príjmu,  pretože v prípade potreby (likvidácia škôd a pod.) sa môžu obrátiť priamo na konkrétnu spoločnosť, či sprostredkovateľa, ktorý sa bude všemožne snažiť. Ide predsa o spokojného klienta.

Povinné zmluvné poistenie

stars
sk

Počkajme si teda, s čím bude chcieť Genertel zaujať…

Kristína HaljakováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • Jadranské more v Chorvátsku
  24. mája 2023|Daniel Výcha
  Autom do Chorvátska: Aká je najlepšia cesta

  Chorvátsko je destinácia, kam sa najviac Slovákov vyberie vlastným autom. Preto je dobré byť pripravený aj na túto cestu a mať vozidlo v správnom stave, pretože počas cesty do cieľovej destinácie sa môžu vyskytnúť nečakané komplikácie. Je dôležité zabezpečiť technický stav auta, najmä brzdy, ktoré musia byť pri plne naloženom aute v poriadku. Okrem toho je dôležité vybrať si správnu trasu. Ako teda cestovať autom do Chorvátska?

 • lietadlo v oblakoch
  14. mája 2023|Lívia Ovcarčíková
  Veľké porovnanie: Ceny poistenia pri ceste do zahraničia

  Chystáte sa na cestu mimo Slovenska a nechcete zbytočne riskovať? Mnohí na poistenie pri krátkom výlete do zahraničia zabúdajú alebo ho dokonca z dôvodu šetrenia peňazí nechcú. V tomto článku nájdete porovnanie cien cestovného poistenia, ktoré vám ukáže, že jeho vybavenie sa naozaj oplatí.


 • kam_na_dovolenku_
  29. apríla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Kam ísť tento rok na dovolenku? Toto sú najobľúbenejšie destinácie Slovákov

  Leto sa nezadržateľne blíži a vy premýšľate, kam by ste tento rok vyrazili? Pozreli sme sa na to, ktoré krajiny boli medzi Slovákmi minulý rok najobľúbenejšie. Možno inšpirujeme aj vás. Oddýchnite si v obľúbených destináciách, naberte nové sily a užite si trochu slnka. Samozrejme, to všetko s kvalitným cestovným poistením, ktoré vám bude kryť chrbát pre prípad nehody, ochorenia či inej neočakávanej udalosti. 

 • dopravni-nehoda-trojuhelnik
  25. apríla 2023|Martina Pisarčíková
  Sezónne havarijné poistenie: Kedy sa oplatí?

  Okrem povinného zmluvného poistenia je dobré uzavrieť aj havarijné poistenie vozidla. To vás chráni v prípade poistnej udalosti a pokrýva škody na vašom vozidle. Zaujíma vás, či je možné uzavrieť aj sezónne alebo krátkodobé havarijné poistenie vozidla? V článku sa dozviete, aké máte možnosti a čo je pre vás najvýhodnejšie. 

 • dovolená a brigáda v letních dnech
  21. apríla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Letná brigáda v zahraničí: Nezabudnite na poistenie

  Blíži sa leto a s ním aj čas veľmi obľúbených študentských brigád. Patríte študentom, ktorí plánujú vybrať sa za prácou do zahraničia? V tom prípade si určite nezabudnite uzatvoriť kvalitné cestovné poistenie. Pomôžeme vám zorientovať sa v ponukách poisťovní a upozorníme, na čo by ste si pri uzatváraní poistenia mali dávať pozor.

 • obsah autolekárničky
  17. apríla 2023|Martina Pisarčíková
  Lekárnička do auta: Čo musí obsahovať?

  V princípe každá autolekárnička, ktorú si kúpite, musí obsahovať predpísaný obsah. Avšak pre samotného motoristu je dôležité vedieť, na čo sa môže v prípade zranenia na cestách spoľahnúť, pretože autolekárničku nie je nutné používať len pri nehodách, ale napríklad aj pri pošmyknutiach na chodníku, pri uštipnutí hmyzom, rezných ranách, skrátka pri akýchkoľvek zraneniach, ktoré sa môžu pri cestovaní autom a na výletoch prihodiť.

 • Nehoda bez STK vás môže vyjsť draho. Ako vybaviť technickú kontrolu rýchlo a jednoducho?

  Každé vozidlo pohybujúce sa po cestách Slovenskej republiky musí mať dve základné náležitosti. Tou prvou je  povinné zmluvné poistenie  a druhou platná technická kontrola. V prípade, že vám jedna alebo obe chýbajú, vozidlo nemôžete na cestách používať. Aj napriek tomu sa stáva, že niektorí vodiči STK jednoducho nemajú.

 • dopravná nehoda
  07. apríla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Ako postupovať pri nehode auta v zahraničí?

  Dovolenková sezóna sa pomaly blíži a veľa dovolenkárov staví na cestovanie autom. Je pohodlné, bezpečné a v mnohých prípadoch oveľa komfortnejšie ako autobus alebo vlak. Vlastná doprava má síce množstvo výhod, no netreba zabúdať ani na zopár negatív. K tým sa radí napríklad dopravná nehoda. Ako ju vyriešiť, ak sa vám stane v zahraničí?

 • let-letadlem
  31. marca 2023|Lívia Ovcarčíková
  Zmena mena na letenke: Ako postupovať?

  Ak potrebujete zmeniť meno na letenke, môže to byť celkom zložité. Niektoré letecké spoločnosti vám takúto zmenu neumožnia vôbec. Iné vám ju síce dovolia, ale draho za ňu zaplatíte. Zmena mena je totiž oveľa zložitejší proces ako samotná kúpa letenky.

 • povinna-vybava-motorka
  28. marca 2023|Daniel Výcha
  Povinná výbava pre motocykle

  Rovnako ako autu, ani motocyklu nesmie chýbať povinná výbava. Jej zloženie sa, samozrejme, líši. Základ predstavujú doklady, prilba a platné povinné zmluvné poistenie. Plánujete si kúpiť alebo už máte malú či veľkú motorku? V tom prípade myslite na niekoľko pravidiel, ktoré je nutné dodržať. Všetky sme ich pre vás spísali.