nová vozidla

Genertel – nový hráč v PZP

15. 10. 2010
|
Dĺžka čítania: 7 min.

Na Slovensku je už pomaly tradíciou, že každý rok pribudne do ringu pre PZP poistenie nový hráč. Tento rok bude šťukou v rybníku pravdepodobne Genertel poisťovňa.

Pred niekoľkými mesiacmi nás navštívili predstavitelia tejto poisťovne (zástupca z Talianska a jeho kolegovia z Maďarska) trikrát. Zaujímali sa o slovenský trh PZP a prípadnú spoluprácu s našim portálom. Keďže náš portál ponúka porovnanie PZP všetkých poisťovni, dohodli sme sa aj s Genertelom, že ho zaradíme do nášho porovnania.

Genertel je jednoducho tu. Doteraz síce nikomu podrobnejšie neprezradil s čím (s akými novinkami) prichádza, zatiaľ na svojej stránke len stroho informuje, že na uzavretie zmluvy PZP budú stačiť tri minúty. Konkrétnejšie informácie  zrejme zverenia koncom októbra.

Zákonná poistka

Najlepšie ponuky PZP na jednom mieste

Porovnáme vám všetky ponuky povinného zmluvného poistenia na trhu a tú najvýhodnejšiu podľa vašich predstáv môžeme hneď uzavrieť. Jednoducho, rýchlo, lacno.Poisťovní  ponúkajúcich zákonné poistenie je dnes na Slovensku dosť. Genertel však prichádza ako online poisťovňa,  a v tom bude originálna. Dieru do náročného a viac-menej rozchytaného trhu povinného zmluvného poistenia môže urobiť iba ak cenou, prípadne výraznými asistenčnými službami (ako to minulý rok relatívne úspešne urobil Union a rok predtým  aj AXA).

Vstup Genertelu na poistný trh tak trochu irituje tým, že bude konkurenciou aj pre Generali Slovensko,  do skupiny ktorej patrí, ale zrejme ide o stratégiu, na ktorej sa dohodli. Pravdepodobne sa aj museli, pretože Genertel poisťovňa nemá na Slovensku momentálne žiadnu pobočku, žiadnych obchodníkov, žiadny servis a žiadnych likvidátorov. A to by bol určité problém. Vybudovať celý tento know-how by už nestihol, takže mu, predpokladám, pomôže spriaznená Generali poisťovňa.

V čom ďalšom sa líši Genertel od ostatných poisťovní? Celkom určite tým, že v súčasnosti nezačal spoluprácu so sprostredkovateľmi poistenia. Rozhodol sa predávať poistenie výlučne cez svoju internetovú stránku, prípadne telefonicky. Nevyužil ani možnosť byť na stránke www.superpoistenie.sk a to aj napriek pôvodne deklarovanému veľkému záujmu nechýbať v našom porovnávacom systéme všetkých poisťovní.

Väčšina ľudí dnes už potrebuje porovnanie jednotlivých ponúk, prípadne aspoň odporúčanie finančného poradcu, čo môže byť pre Genertel problémom.  Pozor si musí dávať nato, aby nedopadol podobne ako jediná online poisťovňa u našich susedov,  ktorá rovnako nevyužíva spoluprácu na báze sprostredkovateľstva. Výsledkom je údajne niekoľko rokov permanentná strata.

Online poisťovňa ako taká, môže ekonomicky fungovať efektívne. To by ale nesmela ísť proti všetkým, čo sa v poisťovníctve pohybujú. Možné to je, ale stojí to obrovské peniaze, ktoré je zákonite nevyhnutné míňať na reklamu, súťaže a na propagáciu. Inak by sa o takejto poisťovni takmer nikto nedozvedel. Naviac sprostredkovatelia poistenia budú o nej radšej mlčať a ponúkať alternatívu. A klienti alternatívu pravdepodobne príjmu,  pretože v prípade potreby (likvidácia škôd a pod.) sa môžu obrátiť priamo na konkrétnu spoločnosť, či sprostredkovateľa, ktorý sa bude všemožne snažiť. Ide predsa o spokojného klienta.

Povinné zmluvné poistenie

stars
sk

Počkajme si teda, s čím bude chcieť Genertel zaujať…

Kristína HaljakováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • povinna-vybava-auta-rakusko
  22. februára 2024|Lívia Ovcarčíková
  Povinná výbava auta v Rakúsku

  Na Slovensku sa ako vodiči nezaobídeme bez autolekárničky, výstražného trojuholníka, reflexnej vesty či náhradného kolesa. Povinná výbava v Rakúsku je síce podobná, ale v niektorých detailoch sa odlišuje. V nasledujúcich riadkoch sme pre vás zhrnuli užitočné informácie, na čo by ste si mali pri cestách do Rakúska dávať pozor.

 • 26. januára 2024|Martina Pisarčíková
  Aké sú najčastejšie pripoistenia k PZP?

  Poisťovne v súčasnosti k svojim základným balíkom poistenia poskytujú aj tzv. pripoistenia. Tieto pripoistenia rozširujú krytie zvoleného poistenia a prinášajú množstvo ďalších výhod. Kedy je vhodné si ich zvoliť a prečo by ste to mali urobiť?

 • ruka na volante
  Máte najlacnejšie PZP?

  Ako naznačuje samotný názov, povinné zmluvné poistenie je zo zákona povinné. Uzatvorené ho musí mať každý majiteľ motorového vozidla. A čo vy, platíte za PZP málo alebo veľa? Odpoveď na túto otázku nemusí byť jednoznačná. Cena PZP sa totiž odvíja od množstva parametrov.

 • výstražný trojuholník
  03. januára 2024|Lívia Ovcarčíková
  Povinná výbava auta v roku 2024: Máte všetko?

  Pri otázke povinnej výbavy mnohí vodiči len pokrčia ramenami a spoliehajú sa na to, že lekárnička je všetko, čo im v aute bude stačiť. Povinnú výbavu však určuje zákon a je podstatne bohatšia. Požiadavky na ňu sa dokonca odlišujú aj v jednotlivých štátoch. Preto si preverte, či vám pri cestách po Slovensku i do zahraničia v aute naozaj nič nechýba. 

 • Peniaze a autíčko
  29. decembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Zdražovanie povinného zmluvného poistenia 2024

  Poisťovne avizujú zvyšovanie cien PZP pre rok 2024. Čo je príčinou zdražovania? O koľko viac si za povinné zmluvné poistenie priplatíme? Koho sa zvýšenie cien dotkne najviac a koho najmenej? Na všetky tieto otázky odpovieme v nasledujúcich riadkoch.

 • Vodič šoféruje auto
  05. decembra 2023|Martina Pisarčíková
  Tipy, ako si zľavniť PZP

  Povinné zmluvné poistenie je síce povinné, no sumu, ktorú zaň budete platiť, si môžete efektívne znížiť. Najčastejšie sa dá znížiť vďaka miestu bydliska, bezškodového priebehu či modelu vozidla.

 • kúpa vozidla z druhej ruky
  30. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Ako postupovať pri prepise vozidla?

  Od 1. januára 2023 došlo k zrušeniu dvojkrokového prepisu vozidla. Pri zmene majiteľa nie je potrebné meniť evidenčné číslo. Celý proces prepisu sa výrazne zjednodušil a vybavíte ho na jednom mieste. Ako teda postupovať pri prepise auta? V nasledujúcich riadkoch vám prinášame podrobný návod.

 • biele auto na ceste
  16. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Ako zmeniť poisťovňu PZP?

  Uzavretie PZP je síce povinné, ale v prípade, že vám nevyhovuje cena poistného alebo nie ste spokojný s riešením škodovej udalosti poisťovňou, na zmenu poisťovne máte, samozrejme, právo. Tento krok však nemôžete urobiť kedykoľvek. Pri prechode do inej poisťovne musíte dodržať určité pravidlá a predovšetkým termíny. Aké? To vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch.

 • zimne-pneumatiky
  27. októbra 2023|Martina Pisarčíková
  Povinné zimné pneumatiky od 15. novembra do 31. marca

  Povinnosť prezuť vozidlo na zimné pneumatiky v Slovenskej republike ukladá zákon a trvá od 15. novembra do 31. marca. Platí to najmä v prípade, ak je na vozovke súvislá vrstva snehu, ľadu alebo námrazy.

 • papier - podpis
  23. septembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Kedy môžem vypovedať poistnú zmluvu a ako ju napísať?

  Ak nie ste spokojní so službami svojej poisťovne, prípadne ste si našli oveľa výhodnejšie poistenie, východiskom bude podanie výpovede aktuálnej poistnej zmluvy. V nasledujúcich riadkoch vám poradíme, kedy môžete podať výpoveď poistnej zmluvy a ako ju napísať.