bonusy k poisteniu

Aké bonusy k poisteniu vozidla môžete získať?

Uzatvoriť poistenie vozidla je o niečo výhodnejšie, ak si vezmete od poisťovne bonusy, ktoré môžete mať bezplatne. Preto vám poradíme, ako ich jednoducho získať.

Zľavy za vernosť

Poisťovne si vo všeobecnosti vážia verných zákazníkov a sú im ochotní venovať aj zľavy. Pri uzatvorení novej zmluvy v poisťovni sa určite pýtajte na zľavu. Praxou je, že ak už máte v poisťovni nejakú uzatvorenú zmluvu, tak napríklad pri uzatvorení ďalšej zmluvy vám poisťovne štandardne vedia poskytnúť bonus obvykle do výšky 5%. Ak si teda havarijné alebo povinné zmluvné poistenie uzatvoríte u nich, určite takýto bonus požadujte.

Zákonná poistka

Najlepšie ponuky PZP na jednom mieste

Porovnáme vám všetky ponuky povinného zmluvného poistenia na trhu a tú najvýhodnejšiu podľa vašich predstáv môžeme hneď uzavrieť. Jednoducho, rýchlo, lacno.


Bonus vyplývajúci z platby

Veľmi dobre vie vplývať na zníženie ceny poistenia ako pri PZP, tak aj pri havarijnom poistení, platba vopred. Poisťovne vedia cenu za poistenie skresať aj o priemerne 5%, ak sa rozhodnete, že poistenie zaplatíte na celý rok a nebudete ho platiť po častiach. Ešte výhodnejšie býva uzatvorenie poistenia vozidla online. Poisťovne investovali v posledných rokoch značnú časť kapitálu do informačných technológií a tak sa snažia motivovať ľudí k ich využívaniu. Nebýva to pravidlo, ale často je 10% bonus z ceny poistenia štandardný pri uzatvorené PZP online.

Cena havarijného poistenia môže byť rôzna

Pri vstupe motorového vozidla do poistenia používame pri určovaní výsledného poistného viac faktorov. Značka, model, typ, cena vozidla a iné na jeden strane, na druhej strane aj vek klienta, jeho škodový priebeh, región, v ktorom sa pohybuje. Mladší vodiči majú v priemere vyššie poistné ako starší a skúsení vodiči,“ vysvetľuje cenotvorbu pri havarijnom poistení Matej Neumann, hovorca Union poisťovne. Pri otázke havarijné poistenie – cena  však poisťovne najviac zohľadňujú bezškodový priebeh, kde môže byť finančný bonus 40 až 50%.

Bezškodový priebeh predstavuje obdobie, počas ktorého vodič motorového vozidla nespôsobil žiadnu ň poistnú udalosť. Za bezškodový priebeh je možné si uplatňovať bonus v poisťovni, v ktorej ste poistený, ale aj pri zmene poisťovne. Aj nová poisťovňa si váži zdatného vodiča. V takom prípade môžete získať bonus hneď, aj máte potvrdenie o bezškodovom priebehu. To vám vydá poisťovňa, v ktorej bolo vozidlo poistené v minulosti.

Chráňte sa vďaka havarijnému poisteniu

I tí najzdatnejší vodiči sa niekedy môžu dostať do určitých problémov. Uzavrite si havarijné poistenie skôr, než nastanú akékoľvek ťažkosti. Havarijné poistenie sa vám určite bude hodiť.


Nefinančné bonusy

Poisťovne okrem finančných bonusov vedia pribaliť aj zaujímavé bonusy, ktoré síce neznamenajú, že zaplatíte menej, ale dostanete niečo navyše. Napríklad pri PZP sa často uplatňujú ako bonusy zvýšené limity krytia, alebo napríklad pripoistenia k PZP zadarmo. Môže ísť napríklad o bonusové poistenie stretu so zverou, čelného skla pneumatík, skrátka o balíčky poistenia, ktoré sú bežne príplatkové. Takéto bonusy zvykne dávať poisťovňa ako novým klientom, tak napríklad aj pri zaujímavých akciách, uzatvorení cez internet, niekedy sa na ne stačí len informovať.

Poisťovne však dávajú bonusy aj za bezpečné jazdu a tým nemyslíme len štandardný bonus za bezškodový priebeh. Poisťovne môžu dať bonus na poistení napríklad ak využívate ich aplikácie. Príkladom môže byť napríklad AXA Drive, ktorá je k dispozícii pre oba operačné systémy a je možné si ju stiahnuť zadarmo v GooglePlay alebo AppStore.

Aplikácia vznikla primárne ako nástroj prevencie. Je to náš príspevok k priebežnému vzdelávaniu vodičov, ktorému poskytol záštitu BECEP,” hovorí Ján Kusý, riaditeľ predaja neživotného poistenia skupiny AXA na Slovensku a v Českej republike a dodáva: „Je určená pre všetkých vodičov, ktorí chcú jazdiť bezpečne a chcú sa dlhodobo zlepšovať, nielen pre klientov našej poisťovne.

Aj vďaka využívaniu aplikácie tak vodiči môžu dostať ceny od partnerov, alebo si vyjazdiť zľavu na povinné zmluvné poistenie nad rámec svojho bonusu. Poisťovne chcú teda vodičov v poslednom období motivovať k bezpečnosti na cestách a hravou formou im umožniť získať aj zaujímavé benefity k poisteniu automobilov.

Kristína HaljakováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • Jadranské more v Chorvátsku
  24. mája 2023|Daniel Výcha
  Autom do Chorvátska: Aká je najlepšia cesta

  Chorvátsko je destinácia, kam sa najviac Slovákov vyberie vlastným autom. Preto je dobré byť pripravený aj na túto cestu a mať vozidlo v správnom stave, pretože počas cesty do cieľovej destinácie sa môžu vyskytnúť nečakané komplikácie. Je dôležité zabezpečiť technický stav auta, najmä brzdy, ktoré musia byť pri plne naloženom aute v poriadku. Okrem toho je dôležité vybrať si správnu trasu. Ako teda cestovať autom do Chorvátska?

 • lietadlo v oblakoch
  14. mája 2023|Lívia Ovcarčíková
  Veľké porovnanie: Ceny poistenia pri ceste do zahraničia

  Chystáte sa na cestu mimo Slovenska a nechcete zbytočne riskovať? Mnohí na poistenie pri krátkom výlete do zahraničia zabúdajú alebo ho dokonca z dôvodu šetrenia peňazí nechcú. V tomto článku nájdete porovnanie cien cestovného poistenia, ktoré vám ukáže, že jeho vybavenie sa naozaj oplatí.


 • kam_na_dovolenku_
  29. apríla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Kam ísť tento rok na dovolenku? Toto sú najobľúbenejšie destinácie Slovákov

  Leto sa nezadržateľne blíži a vy premýšľate, kam by ste tento rok vyrazili? Pozreli sme sa na to, ktoré krajiny boli medzi Slovákmi minulý rok najobľúbenejšie. Možno inšpirujeme aj vás. Oddýchnite si v obľúbených destináciách, naberte nové sily a užite si trochu slnka. Samozrejme, to všetko s kvalitným cestovným poistením, ktoré vám bude kryť chrbát pre prípad nehody, ochorenia či inej neočakávanej udalosti. 

 • dopravni-nehoda-trojuhelnik
  25. apríla 2023|Martina Pisarčíková
  Sezónne havarijné poistenie: Kedy sa oplatí?

  Okrem povinného zmluvného poistenia je dobré uzavrieť aj havarijné poistenie vozidla. To vás chráni v prípade poistnej udalosti a pokrýva škody na vašom vozidle. Zaujíma vás, či je možné uzavrieť aj sezónne alebo krátkodobé havarijné poistenie vozidla? V článku sa dozviete, aké máte možnosti a čo je pre vás najvýhodnejšie. 

 • dovolená a brigáda v letních dnech
  21. apríla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Letná brigáda v zahraničí: Nezabudnite na poistenie

  Blíži sa leto a s ním aj čas veľmi obľúbených študentských brigád. Patríte študentom, ktorí plánujú vybrať sa za prácou do zahraničia? V tom prípade si určite nezabudnite uzatvoriť kvalitné cestovné poistenie. Pomôžeme vám zorientovať sa v ponukách poisťovní a upozorníme, na čo by ste si pri uzatváraní poistenia mali dávať pozor.

 • obsah autolekárničky
  17. apríla 2023|Martina Pisarčíková
  Lekárnička do auta: Čo musí obsahovať?

  V princípe každá autolekárnička, ktorú si kúpite, musí obsahovať predpísaný obsah. Avšak pre samotného motoristu je dôležité vedieť, na čo sa môže v prípade zranenia na cestách spoľahnúť, pretože autolekárničku nie je nutné používať len pri nehodách, ale napríklad aj pri pošmyknutiach na chodníku, pri uštipnutí hmyzom, rezných ranách, skrátka pri akýchkoľvek zraneniach, ktoré sa môžu pri cestovaní autom a na výletoch prihodiť.

 • Nehoda bez STK vás môže vyjsť draho. Ako vybaviť technickú kontrolu rýchlo a jednoducho?

  Každé vozidlo pohybujúce sa po cestách Slovenskej republiky musí mať dve základné náležitosti. Tou prvou je  povinné zmluvné poistenie  a druhou platná technická kontrola. V prípade, že vám jedna alebo obe chýbajú, vozidlo nemôžete na cestách používať. Aj napriek tomu sa stáva, že niektorí vodiči STK jednoducho nemajú.

 • dopravná nehoda
  07. apríla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Ako postupovať pri nehode auta v zahraničí?

  Dovolenková sezóna sa pomaly blíži a veľa dovolenkárov staví na cestovanie autom. Je pohodlné, bezpečné a v mnohých prípadoch oveľa komfortnejšie ako autobus alebo vlak. Vlastná doprava má síce množstvo výhod, no netreba zabúdať ani na zopár negatív. K tým sa radí napríklad dopravná nehoda. Ako ju vyriešiť, ak sa vám stane v zahraničí?

 • let-letadlem
  31. marca 2023|Lívia Ovcarčíková
  Zmena mena na letenke: Ako postupovať?

  Ak potrebujete zmeniť meno na letenke, môže to byť celkom zložité. Niektoré letecké spoločnosti vám takúto zmenu neumožnia vôbec. Iné vám ju síce dovolia, ale draho za ňu zaplatíte. Zmena mena je totiž oveľa zložitejší proces ako samotná kúpa letenky.

 • povinna-vybava-motorka
  28. marca 2023|Daniel Výcha
  Povinná výbava pre motocykle

  Rovnako ako autu, ani motocyklu nesmie chýbať povinná výbava. Jej zloženie sa, samozrejme, líši. Základ predstavujú doklady, prilba a platné povinné zmluvné poistenie. Plánujete si kúpiť alebo už máte malú či veľkú motorku? V tom prípade myslite na niekoľko pravidiel, ktoré je nutné dodržať. Všetky sme ich pre vás spísali.