bonusy k poisteniu

Aké bonusy k poisteniu vozidla môžete získať?

Uzatvoriť poistenie vozidla je o niečo výhodnejšie, ak si vezmete od poisťovne bonusy, ktoré môžete mať bezplatne. Preto vám poradíme, ako ich jednoducho získať.

Zľavy za vernosť

Poisťovne si vo všeobecnosti vážia verných zákazníkov a sú im ochotní venovať aj zľavy. Pri uzatvorení novej zmluvy v poisťovni sa určite pýtajte na zľavu. Praxou je, že ak už máte v poisťovni nejakú uzatvorenú zmluvu, tak napríklad pri uzatvorení ďalšej zmluvy vám poisťovne štandardne vedia poskytnúť bonus obvykle do výšky 5%. Ak si teda havarijné alebo povinné zmluvné poistenie uzatvoríte u nich, určite takýto bonus požadujte.

Zákonná poistka

Najlepšie ponuky PZP na jednom mieste

Porovnáme vám všetky ponuky povinného zmluvného poistenia na trhu a tú najvýhodnejšiu podľa vašich predstáv môžeme hneď uzavrieť. Jednoducho, rýchlo, lacno.


Bonus vyplývajúci z platby

Veľmi dobre vie vplývať na zníženie ceny poistenia ako pri PZP, tak aj pri havarijnom poistení, platba vopred. Poisťovne vedia cenu za poistenie skresať aj o priemerne 5%, ak sa rozhodnete, že poistenie zaplatíte na celý rok a nebudete ho platiť po častiach. Ešte výhodnejšie býva uzatvorenie poistenia vozidla online. Poisťovne investovali v posledných rokoch značnú časť kapitálu do informačných technológií a tak sa snažia motivovať ľudí k ich využívaniu. Nebýva to pravidlo, ale často je 10% bonus z ceny poistenia štandardný pri uzatvorené PZP online.

Cena havarijného poistenia môže byť rôzna

Pri vstupe motorového vozidla do poistenia používame pri určovaní výsledného poistného viac faktorov. Značka, model, typ, cena vozidla a iné na jeden strane, na druhej strane aj vek klienta, jeho škodový priebeh, región, v ktorom sa pohybuje. Mladší vodiči majú v priemere vyššie poistné ako starší a skúsení vodiči,“ vysvetľuje cenotvorbu pri havarijnom poistení Matej Neumann, hovorca Union poisťovne. Pri otázke havarijné poistenie – cena  však poisťovne najviac zohľadňujú bezškodový priebeh, kde môže byť finančný bonus 40 až 50%.

Bezškodový priebeh predstavuje obdobie, počas ktorého vodič motorového vozidla nespôsobil žiadnu ň poistnú udalosť. Za bezškodový priebeh je možné si uplatňovať bonus v poisťovni, v ktorej ste poistený, ale aj pri zmene poisťovne. Aj nová poisťovňa si váži zdatného vodiča. V takom prípade môžete získať bonus hneď, aj máte potvrdenie o bezškodovom priebehu. To vám vydá poisťovňa, v ktorej bolo vozidlo poistené v minulosti.

Chráňte sa vďaka havarijnému poisteniu

I tí najzdatnejší vodiči sa niekedy môžu dostať do určitých problémov. Uzavrite si havarijné poistenie skôr, než nastanú akékoľvek ťažkosti. Havarijné poistenie sa vám určite bude hodiť.


Nefinančné bonusy

Poisťovne okrem finančných bonusov vedia pribaliť aj zaujímavé bonusy, ktoré síce neznamenajú, že zaplatíte menej, ale dostanete niečo navyše. Napríklad pri PZP sa často uplatňujú ako bonusy zvýšené limity krytia, alebo napríklad pripoistenia k PZP zadarmo. Môže ísť napríklad o bonusové poistenie stretu so zverou, čelného skla pneumatík, skrátka o balíčky poistenia, ktoré sú bežne príplatkové. Takéto bonusy zvykne dávať poisťovňa ako novým klientom, tak napríklad aj pri zaujímavých akciách, uzatvorení cez internet, niekedy sa na ne stačí len informovať.

Poisťovne však dávajú bonusy aj za bezpečné jazdu a tým nemyslíme len štandardný bonus za bezškodový priebeh. Poisťovne môžu dať bonus na poistení napríklad ak využívate ich aplikácie. Príkladom môže byť napríklad AXA Drive, ktorá je k dispozícii pre oba operačné systémy a je možné si ju stiahnuť zadarmo v GooglePlay alebo AppStore.

Aplikácia vznikla primárne ako nástroj prevencie. Je to náš príspevok k priebežnému vzdelávaniu vodičov, ktorému poskytol záštitu BECEP,” hovorí Ján Kusý, riaditeľ predaja neživotného poistenia skupiny AXA na Slovensku a v Českej republike a dodáva: „Je určená pre všetkých vodičov, ktorí chcú jazdiť bezpečne a chcú sa dlhodobo zlepšovať, nielen pre klientov našej poisťovne.

Aj vďaka využívaniu aplikácie tak vodiči môžu dostať ceny od partnerov, alebo si vyjazdiť zľavu na povinné zmluvné poistenie nad rámec svojho bonusu. Poisťovne chcú teda vodičov v poslednom období motivovať k bezpečnosti na cestách a hravou formou im umožniť získať aj zaujímavé benefity k poisteniu automobilov.

Kristína HaljakováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • havárie aut
  25. apríla 2024|Lívia Ovcarčíková
  Najčastejšie výluky z havarijného poistenia: Prečo treba čítať poistné podmienky?

  Havarijné poistenie auta je spravidla veľmi užitočné. Dokáže vás a vaše vozidlo ochrániť pred následkami prípadnej nehody, krádeže, poškodenia alebo zničenia v dôsledku živelnej pohromy či vandalizmu. No ani havarijná poistka nie je liekom na každý problém a v niektorých prípadoch vám nepomôže. Ide o tzv. výluky z poistenia, teda situácie a okolnosti, ktoré poistenie nekryje.

 • povinna-vybava-auta-rakusko
  22. februára 2024|Lívia Ovcarčíková
  Povinná výbava auta v Rakúsku

  Na Slovensku sa ako vodiči nezaobídeme bez autolekárničky, výstražného trojuholníka, reflexnej vesty či náhradného kolesa. Povinná výbava v Rakúsku je síce podobná, ale v niektorých detailoch sa odlišuje. V nasledujúcich riadkoch sme pre vás zhrnuli užitočné informácie, na čo by ste si mali pri cestách do Rakúska dávať pozor.

 • 26. januára 2024|Martina Pisarčíková
  Aké sú najčastejšie pripoistenia k PZP?

  Poisťovne v súčasnosti k svojim základným balíkom poistenia poskytujú aj tzv. pripoistenia. Tieto pripoistenia rozširujú krytie zvoleného poistenia a prinášajú množstvo ďalších výhod. Kedy je vhodné si ich zvoliť a prečo by ste to mali urobiť?

 • ruka na volante
  Máte najlacnejšie PZP?

  Ako naznačuje samotný názov, povinné zmluvné poistenie je zo zákona povinné. Uzatvorené ho musí mať každý majiteľ motorového vozidla. A čo vy, platíte za PZP málo alebo veľa? Odpoveď na túto otázku nemusí byť jednoznačná. Cena PZP sa totiž odvíja od množstva parametrov.

 • výstražný trojuholník
  03. januára 2024|Lívia Ovcarčíková
  Povinná výbava auta v roku 2024: Máte všetko?

  Pri otázke povinnej výbavy mnohí vodiči len pokrčia ramenami a spoliehajú sa na to, že lekárnička je všetko, čo im v aute bude stačiť. Povinnú výbavu však určuje zákon a je podstatne bohatšia. Požiadavky na ňu sa dokonca odlišujú aj v jednotlivých štátoch. Preto si preverte, či vám pri cestách po Slovensku i do zahraničia v aute naozaj nič nechýba. 

 • Peniaze a autíčko
  29. decembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Zdražovanie povinného zmluvného poistenia 2024

  Poisťovne avizujú zvyšovanie cien PZP pre rok 2024. Čo je príčinou zdražovania? O koľko viac si za povinné zmluvné poistenie priplatíme? Koho sa zvýšenie cien dotkne najviac a koho najmenej? Na všetky tieto otázky odpovieme v nasledujúcich riadkoch.

 • havarované auto
  08. decembra 2023|Martina Pisarčíková
  Koľko stojí GAP poistenie?

  Na trhu sa aktuálne nachádzajú rôzne typy poistenia, ktoré môžete uzavrieť pre svoje vozidlo. Okrem PZP a havarijného poistenia, ktoré sú najrozšírenejšie, sa môžete stretnúť aj s GAP poistením, ktorý predstavuje „zaručenú ochranu majetku”. U nás sa však častejšie označuje ako poistenie finančnej straty.

 • Vodič šoféruje auto
  05. decembra 2023|Martina Pisarčíková
  Tipy, ako si zľavniť PZP

  Povinné zmluvné poistenie je síce povinné, no sumu, ktorú zaň budete platiť, si môžete efektívne znížiť. Najčastejšie sa dá znížiť vďaka miestu bydliska, bezškodového priebehu či modelu vozidla.

 • kúpa vozidla z druhej ruky
  30. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Ako postupovať pri prepise vozidla?

  Od 1. januára 2023 došlo k zrušeniu dvojkrokového prepisu vozidla. Pri zmene majiteľa nie je potrebné meniť evidenčné číslo. Celý proces prepisu sa výrazne zjednodušil a vybavíte ho na jednom mieste. Ako teda postupovať pri prepise auta? V nasledujúcich riadkoch vám prinášame podrobný návod.

 • biele auto na ceste
  16. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Ako zmeniť poisťovňu PZP?

  Uzavretie PZP je síce povinné, ale v prípade, že vám nevyhovuje cena poistného alebo nie ste spokojný s riešením škodovej udalosti poisťovňou, na zmenu poisťovne máte, samozrejme, právo. Tento krok však nemôžete urobiť kedykoľvek. Pri prechode do inej poisťovne musíte dodržať určité pravidlá a predovšetkým termíny. Aké? To vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch.