V minulosti cestovatelia využívali mapy, kompasy, rady skúsenejších a smerové tabule, prípadne rôzne príručky. Dnes sa všetko zmestí do mobilného telefónu a cestovatelia môžu využívať množstvo aplikácií, ktoré cestovanie uľahčia život a cestovanie spravia bezpečnejším, ale aj príjemnejším. Navyše častokrát aj lacnejším.


Booking

Je to aplikácia, ktorú sa oplatí mať na cestách vo svojom mobile, pretože vďaka nej si môžete vybrať to najlepšie aj najlacnejšie ubytovanie v okolí. Málokto vie, že mobilná verzia tejto aplikácie dokonca dokáže vyhľadávať podľa vášho GPS a tak vám napríklad okamžite po dorazení na miesto vie dať tie najlepšie ceny a ubytovania vo vašom okolí. A fígeľ je ten, že extrémne veľa aj luxusných hotelov dáva extra zľavy na nevypredané izby. To znamená, že niekedy si môžete rezervovať napríklad ubytovanie aj hodinu pred tým ako sa ubytujete za zlomkovú cenu. Je to výhodné napríklad pre ľudí, ktorí si povedia, že si spravia trip po krajine a nechávajú sa viesť len intuíciou a ubytovanie si hľadajú na poslednú chvíľu. Ak by ste chceli využiť ešte inú aplikáciu, ktorá vám uľahčí hľadanie ubytovania v zahraničí, skúste AIRBNB. Cez túto aplikáciu si môžete nájsť lacné bývanie u bežných ľudí, ktorí prenajímajú rôzne apartmány, izby či celé domy a byty.

Chystáte sa vycestovať a potrebujete spoľahlivú aplikáciu s navigáciou a mapami? V dnešnej dobe je ich k dispozícii naozaj mnoho. Niektoré sú dostupné len v prípade pripojenia na internet, iné fungujú aj offline. Ak také hľadáte, odporúčame využiť Sygic, ktorý odporúčame všetkými desiatimi. Je to ideálny  pomocník pri cestovaní autom alebo pešo a dá sa používať aj bez pripojenia na internet. Navyše oceňujeme lokalizáciu do  slovenského jazyka a bezplatné fungovanie. Druhou alternatívou je  aplikácia Waze, ktorá disponuje so širokým množstvom používateľov, ktorí dennodenne pridávajú  aktuálne informácie o dianí na cestách, či ide o dopravné obmedzenia alebo policajné hliadky. Táto aplikácia je užitočná aj keď chcete ušetriť peniaze, a to vďaka skvelej funkcii, ktorú ponúka a tou je vyhľadávanie čerpacích staníc. Neváhajte si ich stiahnuť do svojich mobilov a vydajte sa na cesty.

The Roller Coaster Guide

Absolútna vychytávka pre milovníkov adrenalínových tobogánov a šmýkačiek. Stačí si túto aplikáciu nainštalovať a okamžite viete, kde sa vo vašom bližšom, či vzdialenejšom okolí nachádzajú zaujímavé atrakcie. Aplikácia má databázu s viac než 5000 toboganmi. Spolu s fotkami a informáciami o ich rýchlosti a výške. A čo ja najlepšie, umožňuje aj rýchlu kúpu vstupeniek a k dispozícii sú aj zľavové kupóny a rôzne akcie. Aplikácia, ktorá funguje v celosvetovom meradle a je prístupná pre každého milovníka vodných dobrodružstiev. Navyše takéto tobogány, hoci ide o adrenalínovú porciu zážitku, nie sú z hľadiska poisťovne vnímané ako adrenalínový šport a tak sú kryté v rámci všeobecného balíčka cestovného poistenia.

TripAdvisor

Ide o veľmi obľúbený a svetovo známy internetový portál, ktorý sa venuje turizmu a cestovaniu, kde nájdete milióny recenzií od ľudí po celom svete. TripAdvisor je skvelý pomocník, ktorý poskytne veľké množstvo informácií o rôznych miestach. Nájdete tu tipy na hotely, skvelé reštaurácie či turistické atrakcie. TripAdvisor je dostupný v mobilnej verzii pre Android a iOS a využíva Google Maps. Do aplikácie si môžete pridávať vlastné recenzie a fotky.

Cestu rozhodne neplánujte bez cestovného poistenia, ktoré si môžete uzatvoriť cez našu online kalkulačku, jednoducho, rýchlo a lacno.Instagram

Keď už budete na cestách, tak sa môžete rovno podeliť o svoje fotky, zážitky, nové videá. A práve Instagram patrí medzi najobľúbenejšie médium, ktoré to umožňuje. Okrem pridávania fotografií máte možnosť napríklad požiadať o radu, označiť miesto a každý kto je v okolí, alebo má k tomu čo povedať, vám môže rovno zanechať správu. Prípadne si takto môžete nájsť nielen nových sledovateľov, ale aj priamo priateľov na konkrétnom mieste, napríklad v hoteli či meste, kde sa nachádzate. Je tu ešte jeden bonus a to je digitálny archív. Povedzme si úprimne, ale mobilné telefóny posunuli fotenie do ligy, kde vytrovíme stovky fotiek. A obvykle tam aj skončia. Instagram vám tak umožňuje vytvoriť si digitálny fotoalbum, ktorý bude pre vás vždy peknou a príjemnou spomienkou.

Aplikácia k cestovnému poisteniu

Cestovné poistenie online už nie je nič nevídané. Mať aplikáciu svojej poisťovne v mobile sa oplatí, pretože tu môžete nájsť mnoho dôležitých informácií od čísla asistenčnej služby až po vyhľadávanie lekára, hlásenie udalosti, či predĺženie cestovného poistenia. Skrátka vďaka aplikácii máte cestovné poistenie vždy pri sebe. Pomocou aplikácie máte vždy prístup k svojej poisťovni a ďalším funkciám, v závislosti o poistenia, či samotnej poistnej aplikácie. Mať ju sa však vždy oplatí.


Cestu rozhodne neplánujte bez cestovného poistenia, ktoré si môžete uzatvoriť cez našu online kalkulačku, jednoducho, rýchlo a lacno.