Najlepšie cestovné aplikácie

V minulosti cestovatelia využívali mapy, kompasy, rady skúsenejších a smerové tabule, prípadne rôzne príručky. Dnes sa všetko zmestí do mobilného telefónu a cestovatelia môžu využívať množstvo aplikácií, ktoré cestovanie uľahčia život a cestovanie spravia bezpečnejším, ale aj príjemnejším. Navyše častokrát aj lacnejším.

Spočítať
ceny

Booking

Je to aplikácia, ktorú sa oplatí mať na cestách vo svojom mobile, pretože vďaka nej si môžete vybrať to najlepšie aj najlacnejšie ubytovanie v okolí. Málokto vie, že mobilná verzia tejto aplikácie dokonca dokáže vyhľadávať podľa vášho GPS a tak vám vie napríklad okamžite po dorazení na miesto dať tie najlepšie ceny a ubytovania vo vašom okolí. A fígeľ je ten, že extrémne veľa aj luxusných hotelov dáva extra zľavy na nevypredané izby. To znamená, že niekedy si môžete rezervovať napríklad ubytovanie aj hodinu pred tým ako sa ubytujete za zlomkovú cenu. Je to výhodné napríklad pre ľudí, ktorí si povedia, že si spravia trip po krajine a nechávajú sa viesť len intuíciou a ubytovanie si hľadajú na poslednú chvíľu.

Navigácia

Je jedno akú si vyberiete, ale napríklad aj Google maps navigácia sa hodí vďaka možnosti si napríklad stiahnuť mapy do offline režimu a používať ich aj bez pripojenia do siete. Navyše pomocou týchto mám máte možnosť si pozrieť priamo foto zábery z miest. Neuveríte, ale často vie veľmi pomôcť, ak si pozriete priamo reálne ulice aj odbočky a zafixujte si orientačné body. Potom sa vám bude aj na skutočnej ulici veľmi dobre orientovať.

The Roller Coaster Guide

Absolútna vychytávka pre milovníkov adrenalínových tobogánov a šmýkačiek. Stačí si túto aplikáciu nainštalovať a okamžite viete, kde sa vo vašom bližšom, či vzdialenejšom okolí nachádzajú zaujímavé atrakcie. Aplikácia má databázu s viac než 5000 toboganmi. Spolu s fotkami a informáciami o ich rýchlosti a výške. A čo ja najlepšie, umožňuje aj rýchlu kúpu vstupeniek a k dispozícii sú aj zľavové kupóny a rôzne akcie. Aplikácia, ktorá funguje v celosvetovom meradle a je prístupná pre každého milovníka vodných dobrodružstiev. Navyše takéto tobogány, hoci ide o adrenalínovú porciu zážitku, nie sú z hľadiska poisťovne vnímané ako adrenalínový šport a tak sú kryté v rámci všeobecného balíčka cestovného poistenia.

Instagram

Keď už budete na cestách, tak sa môžete rovno podeliť o svoje fotky, zážitky, nové videá. A práve Instagram je nové médium, ktoré to umožňuje. Ale je tu ešte jedna prídavná funkcia a to je možnosť napríklad požiadať o radu, označiť miesto a každý kto je v okolí, alebo má k tomu čo povedať, vám môže rovno zanechať správu. Prípadne si takto môžete nájsť nielen nových sledovateľov, ale aj priamo priateľov na konkrétnom mieste napríklad v hoteli, alebo meste, kde sa nachádzate. Je tu ešte jeden bonus a to je digitálny archív. Povedzme si úprimne, ale mobilné telefóny posunuli fotenie do ligy, kde vytrovíme stovky fotiek. A obvykle tam aj skončia. Instagram vám tak umožňuje vytvoriť si digitálny fotoalbum, ktorý bude pre vás vždy peknou a príjemnou spomienkou, aj keď už nebudete mať možno staré mobily, či počítače s uchovanými fotkami. Poslúži teda aj ako osobný archív.

Aplikácia k cestovnému poisteniu

Cestovné poistenie online už nie je nič nevídané. Mať aplikáciu svojej poisťovne v mobile sa oplatí, pretože tu môžete nájsť mnoho dôležitých informácií od čísla asistenčnej služby až po vyhľadávanie lekára, hlásenie udalosti, či predĺženie cestovného poistenia. Skrátka vďaka aplikácii máte cestovné poistenie vždy pri sebe. Pomocou aplikácie máte vždy prístup k svojej poisťovni a ďalším funkciám, v závislosti o poistenia, či samotnej poistnej aplikácie. Mať ju sa však vždy oplatí.

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením