Milujete dobrodružstvo, adrenalín a jazda na bežných cestách a diaľniciach vás nudí? Nevidíte nič zaujímavé na tom, že sa budete presúvať tisíce kilometrov rovným asfaltom? Tak presne pre vás tú máme tipy na super dobrodružné cesty. Ale dávajte pozor, je to len na vlastné nebezpečenstvo.


Povinné zmluvné poistenie

stars
sk
  • Jednoducho a rýchlo do 2 minút

  • Zelená karta ihneď

  • Úspora až 50 %


Karakoram (Pakistan – Čína)

Táto diaľnica spája dve krajiny a bola postavená 15 000 stôp nad hladinou mora za veľmi drsných podmienok. Je tak zaujímavá, že sa niekedy považuje za ôsmy div sveta. Stavba na ceste začala v roku 1966 a dokončená bola v roku 1979, no do užívania bežným vodičom bola daná až v roku 1986. Táto nebezpečná cesta pokrýva viac ako 1300 kilometrov a aspoň na niektorých miestach nadväzuje na starú Hodvábnu cestu. A prečo je tak nebezpečná? Prechádza najhornatejším regiónom na svete. Čakajú vás tu skalné vodopády, zosuvy pôdy, lavíny, záplavy, snehové záveje, bezohľadní vodiči, stáda zvierat, strmé útesy a hrozné búrky. Áno, samozrejme, že má na svedomí aj pár vrakov a obetí každý rok.

Cesta do neba (Čína)

Nuž pre niektorých skutočne cesta do neba alebo aj do pekla. Nachádza sa v juhozápadnej časti Číny, Road to Heaven má mosty a nadchody postavené stovky stôp vo vzduchu. Ak by ste na týchto miestach vybočili z cesty, idete rovnou cestou priamo tam hore. Za zlého počasia si treba pripočítať neustále sa vyskytujúce možnosti zosuvu pôdy, lavíny alebo zemetrasenia. Skrátka cesta je neuveriteľne zradná a nikdy neviete, čo vás na nej čaká. Množstvo ľudí zomrelo pri výstavbe diaľnice a ďalší ľudia v autách po jej dokončení.

Pan American Highway (Aljaška až Čile)

Na niektorých miestach riskujete svoj život. Ale nie je to len o cestných kolíziách. Nepochybne najmenej bezpečná časť vedie cez Mexiko a Strednú Ameriku, kde vyčíňajú teroristi z drogových kartelov. A v panamskej časti cesty by ste sa mohli stretnúť s povstalcami, ktorí často berú zajatcov a držia ich za výkupné. Niekedy celé roky, zatiaľ čo iní nikdy neuniknú svojim provizórnym väzeniam v džungli. V každom prípade je cesta 30 000 míľ dlhá. Nikdy neviete, či ju prejdete.

Sichaun-Tibet

Až 2 028 kilometrov dlhá cesta spája Chengdu v Sichaunu s Lhasou v Tibete a prechádza cez oblasť známu ako Kham. Jej špecialitou je obkolesenie skalami, z ktorých sa prakticky stále uvoľňujú kamene a lavíny. Aj preto je zradnou, že kamene niekedy padajú až z vrcholcov, ktoré presahujú 6 000 metrov nad morom. Pozdĺž cesty môžete vidieť početné budhistické kláštory a budhistov, ktorí pasú jakov. Cesta bola postavená v rokoch 1950 až 1954 a odvtedy zahynulo pri cestovaní po diaľnici Sichaun-Tibet každoročne niekoľko tisíc ľudí.

Sibírska cesta do Jakutska (Rusko)

Každá cesta cez Sibír je výzvou. Ale jedna je tou najväčšou. Sibírska cesta k Jakutsku, prezývaná Cesta kostí prechádza cez jednu z najchladnejších oblastí sveta. Cesta je väčšinou neupravená, takže ľahko zapadnete, skĺznete, zamrznete. Paradoxom je, že cesta je najschodnejšia počas tuhej zimy, keď sú zem a voda zamrznuté, čo uľahčuje cestovanie. V priebehu júla a augusta, keď má tendenciu padať mnoho zrážok a cesta sa stáva rozbahnená, čo vedie k dopravným zápcham na kilometre. Navyše bahnitú cestu zvládnu len tie najodolnejšie vozidlá 4X4.

Vždy sa poistite

Nech už vyrazíte na nebezpečnú cestu, alebo len do vedľajšieho mesta, nikdy nezabudnite na  poistenie auta. Pretože nech sa deje čokoľvek, asistenčná služba vám vie poradiť a havarijné poistenie prípadne pokryje aj škody, ktoré by ste si spôsobili na aute sami. A keďže správy z dopravného servisu stále hlásia nehody, ani na našich cestách to veru nie je bezpečné. Poistenie sa preto vždy zíde



Najlepšie ponuky poistenia na jednom mieste

Porovnáme vám najlepšie ponuky havarijného poistenia na trhu. Vyberte si poistenie presne podľa vašich predstáv.