0850 100 101 info@superpoistenie.sk

Cestovné poistenie do Zürichu

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Zürichu.

14 Zákazníkov tu teraz porovnáva
Allianz AXA Assistance Groupama Union Uniqa

Cestovné poistenie a COVID-19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.

Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne dojednať.


Porovnať poistenia s krytím COVID-19

Cestovné poistenie do Zürichu

Zürich je najväčšie mesto Švajčiarska, ktoré je zároveň hlavným mestom rovnomenného kantónu.  Slovo “Zürich” vzniklo pravdepodobne odvodením z keltského slova „dur“, čo znamená voda. Zürich sa nachádza na severe Švajčiarska na brehu Zürišského jazera.

Zaujímavosti a tipy

V Zürichu sa nachádza krásne historické centrum. Najstaršou pamiatkou je Lindenhof, miesto, kde sa nachádzalo pôvodné sídlisko. Dnes sa tu nachádza park z 18. storočia. Z mestského opevnenia zostala do dnešných čias len vodná priekopa Schanzengraben, niektoré bašty a časti hradobnej steny. Dominantou mesta je Fraumünster z 9. storočia. Za návštevu stojí Švajčiarske zemské múzeum, kde sa nachádzajú veľmi zaujímavé expozície. V Zürichu tiež nájdeme známe divadlá Opernhaus a Schauspielhaus.

Cestovné poistenie do Zürichu

Najlacnejšie cestovné poistenie do Zürichu

Švajčiarsko je veľmi krásna krajina, zároveň je tiež veľmi drahá. Určite by ste tu nechceli platiť lekárske ošetrenie alebo dokonca pobyt v nemocnici. Preto si nikdy nezabudnite uzavrieť cestovné poistenie, ktoré vám potrebnú finančnú istotu poskytne za pár eur denne. Vďaka cestovnému poisteniu máte zaistenú zodpovedajúcu lekársku starostlivosť bez toho, aby ste museli z vlastného vrecka uhradiť jediné euro.

Ponuku na aktuálne cestovné poistenie nájdete v našej online kalkulačke. Na týchto stránkach si môžete behom pár minút porovnať ponuky na cestovné poistenie od viacerých poisťovní. Ľahko tak zistíte, ktorá z porovnávaných poisťovní vám ponúka kvalitné cestovné poistenie za najlepšiu cenu. Nezabudnite tiež na možnosť pripoistení a poistite si úraz, stratu batožiny či storno zájazdu.

Cestovné
poistenie
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 7