Cestovné poistenie do Zürichu

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Zürichu.

Zürich je najväčšie mesto Švajčiarska, ktoré je zároveň hlavným mestom rovnomenného kantónu.  Slovo “Zürich” vzniklo pravdepodobne odvodením z keltského slova „dur“, čo znamená voda. Zürich sa nachádza na severe Švajčiarska na brehu Zürišského jazera.


Zaujímavosti a tipy

V Zürichu sa nachádza krásne historické centrum. Najstaršou pamiatkou je Lindenhof, miesto, kde sa nachádzalo pôvodné sídlisko. Dnes sa tu nachádza park z 18. storočia. Z mestského opevnenia zostala do dnešných čias len vodná priekopa Schanzengraben, niektoré bašty a časti hradobnej steny. Dominantou mesta je Fraumünster z 9. storočia. Za návštevu stojí Švajčiarske zemské múzeum, kde sa nachádzajú veľmi zaujímavé expozície. V Zürichu tiež nájdeme známe divadlá Opernhaus a Schauspielhaus.

Najlacnejšie cestovné poistenie do Zürichu

Švajčiarsko je veľmi krásna krajina, zároveň je tiež veľmi drahá. Určite by ste tu nechceli platiť lekárske ošetrenie alebo dokonca pobyt v nemocnici. Preto si nikdy nezabudnite uzavrieť cestovné poistenie, ktoré vám potrebnú finančnú istotu poskytne za pár eur denne. Vďaka cestovnému poisteniu máte zaistenú zodpovedajúcu lekársku starostlivosť bez toho, aby ste museli z vlastného vrecka uhradiť jediné euro.


Ponuku na aktuálne cestovné poistenie nájdete v našej online kalkulačke. Na týchto stránkach si môžete behom pár minút porovnať ponuky na cestovné poistenie od viacerých poisťovní. Ľahko tak zistíte, ktorá z porovnávaných poisťovní vám ponúka kvalitné cestovné poistenie za najlepšiu cenu. Nezabudnite tiež na možnosť pripoistení a poistite si úraz, stratu batožiny či storno zájazdu.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.