Cestovné poistenie na Zakynthos

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom na Zakynthos.

Jedným z najkrajších gréckych ostrovov je údajne ostrov Zakynthos, ktorý je tiež tretím najväčším ostrovom v Iónskom mori. Zakynthos je na rozdiel od zbytku Grécka stále zeleným a rozkvitnutým ostrovom a miestni obyvatelia sú vyhlásení pestovaním voňavých bylín a eukalyptu. Aj preto sa nazýva Zakynthos “Ostrovom vôní”.


Zaujímavosti a tipy

Zakynthos je prevažne hornatý a lesnatý, ale nachádzajú sa tu aj nížiny a úrodné vinice, olivovníky a citrusové háje. Teploty sú veľmi priaznivé a v lete sa pohybujú okolo 35°C. Pieskové a kamienkové pláže sú veľmi rozmanité a často ich tvoria jaskyne, útesy a ostrovčeky v okolí pobrežia. Hlavnou atrakciou ostrova sú morské korytnačky, dorastajúce veľkosti 1 m a vážia neuveriteľných 80 až 150 kg. V období ich liahnutia sú podmienky kúpania obmedzené.


Na Zakynthose sa nachádza rada populárnych letovísk. Veľmi obľúbené je Laganas, Alykes a Tsililvi, ktoré sa vyznačujú rušným denným i nočným životom. Ak máte radi skôr pokojnejšiu atmosféru, potom sú ideálnymi letoviskami romantické dedinky Amoudi, Vassilikos alebo Tragaki.

Najlacnejšie cestovné poistenie na Zakynthos

Plánujete už teraz letnú dovolenku a vašou voľbou je grécky ostrov Zakynthos? Potom sa máte určite na čo tešiť a až budete baliť, nezabudnite tiež na cestovné poistenie, ktoré vám poskytne pocit väčšej istoty a finančného zabezpečenia pre najrôznejšie prípady. Nie je potreba sa hneď obávať úrazov alebo chorôb, stačí iba ošetrenie boľavého zuba a cestovné poistenie oceníte. Lekárska starostlivosť je v zahraničí naozaj drahá


Naproti tomu vás cestovné poistenie cez nás vjyde len na pár eur.  V prípade potreby za vás poisťovňa uhradí všetku lekársku starostlivosť a nutné náklady s ňou súvisiace. Poistenie sa teda vzťahuje na lieky, hospitalizáciu, prevozy alebo repatriáciu. Pre väčšiu a širšiu poistnú ochranu si môžete zjednať radu doplnkových pripoistení (napr. úrazu, storna zájazdu alebo cestovných batožín).

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.