0850 100 101 info@superpoistenie.sk

Cestovné poistenie na Zakynthos

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom na Zakynthos.

79 Zákazníkov tu teraz porovnáva
Allianz AXA Assistance Groupama Union Uniqa

Cestovné poistenie a COVID-19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.

Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne dojednať.


Porovnať poistenia s krytím COVID-19

Cestovné poistenie na Zakynthos

Jedným z najkrajších gréckych ostrovov je údajne ostrov Zakynthos, ktorý je tiež tretím najväčším ostrovom v Iónskom mori. Zakynthos je na rozdiel od zbytku Grécka stále zeleným a rozkvitnutým ostrovom a miestni obyvatelia sú vyhlásení pestovaním voňavých bylín a eukalyptu. Aj preto sa nazýva Zakynthos “Ostrovom vôní”.

Zaujímavosti a tipy

Zakynthos je prevažne hornatý a lesnatý, ale nachádzajú sa tu aj nížiny a úrodné vinice, olivovníky a citrusové háje. Teploty sú veľmi priaznivé a v lete sa pohybujú okolo 35°C. Pieskové a kamienkové pláže sú veľmi rozmanité a často ich tvoria jaskyne, útesy a ostrovčeky v okolí pobrežia. Hlavnou atrakciou ostrova sú morské korytnačky, dorastajúce veľkosti 1 m a vážia neuveriteľných 80 až 150 kg. V období ich liahnutia sú podmienky kúpania obmedzené.

Na Zakynthose sa nachádza rada populárnych letovísk. Veľmi obľúbené je Laganas, Alykes a Tsililvi, ktoré sa vyznačujú rušným denným i nočným životom. Ak máte radi skôr pokojnejšiu atmosféru, potom sú ideálnymi letoviskami romantické dedinky Amoudi, Vassilikos alebo Tragaki.

Cestovné poistenie na Zakynthos

Najlacnejšie cestovné poistenie na Zakynthos

Plánujete už teraz letnú dovolenku a vašou voľbou je grécky ostrov Zakynthos? Potom sa máte určite na čo tešiť a až budete baliť, nezabudnite tiež na cestovné poistenie, ktoré vám poskytne pocit väčšej istoty a finančného zabezpečenia pre najrôznejšie prípady. Nie je potreba sa hneď obávať úrazov alebo chorôb, stačí iba ošetrenie boľavého zuba a cestovné poistenie oceníte. Lekárska starostlivosť je v zahraničí naozaj drahá

Naproti tomu vás cestovné poistenie cez nás vjyde len na pár eur.  V prípade potreby za vás poisťovňa uhradí všetku lekársku starostlivosť a nutné náklady s ňou súvisiace. Poistenie sa teda vzťahuje na lieky, hospitalizáciu, prevozy alebo repatriáciu. Pre väčšiu a širšiu poistnú ochranu si môžete zjednať radu doplnkových pripoistení (napr. úrazu, storna zájazdu alebo cestovných batožín).

Cestovné
poistenie
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 7