Cestovné poistenie do Viedne

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Viedne.


Rakúskym hlavným mestom je Viedeň, mesto umenia, hudby, architektúry i útulných kaviarní a výborných reštaurácií. Je tiež hlavným ekonomickým, politický aj kultúrnym mestom celej krajiny a ročne ju navštívi tisíce turistov z celého sveta. Viedeň patrí k najviac navštevovaným mestám vôbec a o jej význame hovorí tiež to, že tu sídli veľa významných úradov ako je napríklad Medzinárodná agentúra pre jadrovú energiu či centrum OSN.

Zaujímavosti a tipy

K významným pamiatkam mesta patrí bývalé sídlo Habsburgov - palác Hofburg, kde sú uložené korunovačné klenoty, zámok Schönbrunn, Stephansdom (Dóm sv. Štefana), zámok Belvedere alebo neogotická radnica so záhradou Rathauspark. Medzi významné moderné stavby patrí objekt spaľovne odpadu a výrobne tepla v Spittelau alebo Hunderwasserhaus. Populárna je tiež Viedenská opera či divadlo Burgtheater a zábavný park Prater. V zime oceníte nádherné vianočné trhy, ktoré sa nachádzajú na námestí Rathausplatz.

Najlacnejšie cestovné poistenie do Viedne

Hoci je Viedeň mestom v susednom Rakúsku, nezabúdajte na cestovné poistenie i keď budete iba pár kilometrov za našimi hranicami, slovenské poistenie vás neochráni. Prípadné ošetrenie alebo liečbu by ste si museli hradiť z vlastného vrecka. Cestovné poistenie stojí len pár eur a ak dôjde k poistnej udalosti, poisťovňa za vás uhradí všetky náklady do výšky poisteného limitu.


Ponuku cestovného poistenia od viacerých poisťovní nájdete v našej online kalkulačke. Môžete si tak jednotlivé ponuky medzi sebou porovnať a to behom pár minút. Víťaznú ponuku si potom jednoducho uzavriete online. Hneď po zaplatení poistného môže byť vaše cestovné poistenie platné.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.