0850 100 101 info@superpoistenie.sk

Cestovné poistenie do Varšavy

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Varšavy.

65 Zákazníkov tu teraz porovnáva
Allianz AXA Assistance Groupama Union Uniqa

Cestovné poistenie a COVID-19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.

Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne dojednať.


Porovnať poistenia s krytím COVID-19

Cestovné poistenie do Varšavy

Varšava je hlavné mesto Poľska, jedného z našich najbližších susedov. Centrum Varšavy bolo v roku 1980 zaradené medzi pamiatky zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Zaujímavosti a tipy

Hlavným turistickým lákadlom je pochopiteľne historická časť mesta, nazývané Staré mesto. Nachádza sa tu kráľovský hrad (Krolewski), budovaný už od 13. storočia. Kráľovský hrad je stále sídlom poľskej vlády a kráľa. Uprostred Starého mesta stojí Staromestské námestie s pomníkom v podobe fontány s morskou vílou, ktorá je symbolom mesta.

Medzi ďalšie významné budovy patrí palác Wilanów, ktorý je tiež kráľovským sídlom a Lazienki palác alebo “Palác na vode”. Okrem historických budov nájdete vo Varšave tiež veľa kaviarní, reštaurácií, galérií a múzeí. Samotné mesto ponúka mnoho krásnych uličiek, ktoré lákajú k romantickým prechádzkam a posedeniam.

Cestovné poistenie do Varšavy

Najlacnejšie cestovné poistenie do Varšavy

Poľsko je Slovákmi výdatne navštevované a hlavným lákadlom je práve krásne mesto Varšava. Aj napriek tomu, že je Poľsko našim blízkym susedom by sme si mali uvedomiť, že je to zahraničie a naše bežné zdravotné poistenie nám moc nepomôže. Je síce pravda, že v európskych krajinách je rešpektovaný preukaz poistenca, ale všetky platby za vás poisťovňa neuhradí.

Preto je oveľa istejšie mať zjednané cestovné poistenie, ktoré vám poskytne odpovedajúcu finančnú ochranu na všetkých vašich cestách. Cestovné poistenie stojí naozaj len pár centov na deň, ale pritom získate kompletnú úhradu liečby a ošetrení, keď ju budete v zahraničí potrebovať. Navyše si môžete pripoistiť úraz, batožinu, storno zájazdu a ďalšie. Cestovné poistenie si môžete jednoducho uzavrieť cez našu kalkulačku online.

Cestovné
poistenie
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 8