Cestovné poistenie do Varšavy

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Varšavy.


Varšava je hlavné mesto Poľska, jedného z našich najbližších susedov. Centrum Varšavy bolo v roku 1980 zaradené medzi pamiatky zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.


Zaujímavosti a tipy

Hlavným turistickým lákadlom je pochopiteľne historická časť mesta, nazývané Staré mesto. Nachádza sa tu kráľovský hrad (Krolewski), budovaný už od 13. storočia. Kráľovský hrad je stále sídlom poľskej vlády a kráľa. Uprostred Starého mesta stojí Staromestské námestie s pomníkom v podobe fontány s morskou vílou, ktorá je symbolom mesta.


Medzi ďalšie významné budovy patrí palác Wilanów, ktorý je tiež kráľovským sídlom a Lazienki palác alebo “Palác na vode”. Okrem historických budov nájdete vo Varšave tiež veľa kaviarní, reštaurácií, galérií a múzeí. Samotné mesto ponúka mnoho krásnych uličiek, ktoré lákajú k romantickým prechádzkam a posedeniam.

Najlacnejšie cestovné poistenie do Varšavy

Poľsko je Slovákmi výdatne navštevované a hlavným lákadlom je práve krásne mesto Varšava. Aj napriek tomu, že je Poľsko našim blízkym susedom by sme si mali uvedomiť, že je to zahraničie a naše bežné zdravotné poistenie nám moc nepomôže. Je síce pravda, že v európskych krajinách je rešpektovaný preukaz poistenca, ale všetky platby za vás poisťovňa neuhradí.


Preto je oveľa istejšie mať zjednané cestovné poistenie, ktoré vám poskytne odpovedajúcu finančnú ochranu na všetkých vašich cestách. Cestovné poistenie stojí naozaj len pár centov na deň, ale pritom získate kompletnú úhradu liečby a ošetrení, keď ju budete v zahraničí potrebovať. Navyše si môžete pripoistiť úraz, batožinu, storno zájazdu a ďalšie. Cestovné poistenie si môžete jednoducho uzavrieť cez našu kalkulačku online.

Poisťovňa za vás v prípade ochorenia alebo úrazu uhradí všetko, čo súvisí s liečbou. To znamená lieky, hospitalizáciu, prevozy a všetko ďalšie. K cestovnému poisteniu si môžete navyše zjednať ďalšie doplnkové pripoistenia, ktoré vašu poistnú ochranu zvýšia a rozšíria a to všetko za pár eur oproti stovkám, pokiaľ by ste si museli platiť liečbu zo svojho vlastného vrecka. Najvýhodnejšiu ponuku cestovného poistenia a možnosť online porovnania v našej online kalkulačke, kde si môžete cestovné poistenie ihneď uzavrieť a cestovať s väčším pocitom bezpečia.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.