Cestovné poistenie do Valencie

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Valencie.


Premýšľate nad tým, ktoré španielske mesto patrí k najzaujímavejším? Jedným z "top" španielskych miest je určite Valencia, ktorá je zároveň tretím najväčším mestom Španielska. Leží na pobreží Costa del Azahar, čo je asi 3 hodiny cesty na východ od Madridu. Žije tu na 1,6 miliónov obyvateľov a mesto sa môže pochváliť dlhoročnou históriou.


Zaujímavosti a tipy

Vďaka svojej polohe je Valencia ideálnym miestom na trávenie dovolenky v príjemných teplotných podmienkach. Letá sú tu suché a horúce, zimy veľmi mierne. Nie je tu toľko historických pamiatok ako napríklad v Madride a Barcelone, ale Valencia sa vyznačuje tým, že sa tu neustále niečo deje. Typické sú najrôznejšie slávnosti a festivaly, z ktorých najznámejší je Fallas Festival.


Valencia je tiež symbolom moderného umenia. Nachádza sa tu postmoderný komplex "Mesto umenia a vedy" od architekta Santiaga Calatravy, ktoré je dôkazom toho, že i moderné umenie môže byť skutočne fascinujúce. Z historických pamiatok by sme nemali zabudnúť spomenúť stredoveké hradby a kostoly Santa Catalina a Micalet. Pre Valenciu je tiež typický pokrm paella, čo je špecialita z ryže a kuracieho, zajačieho alebo rybieho mäsa. Nezabudnite ju na svojej návšteve Valencie ochutnať. Zažiť by ste rozhodne mali i futbalové šialenstvo. Toto mesto vám ponúka pravý mix modernej a tradičnej architektúry a očarí vás svojou atmosférou.

Porovnanie cestovného poistenia online do Valencie

Chcete si svoju návštevu Valencie naozaj užiť? Potom si nezabudnite pribaliť  cestovné poistenie. Veľa ľudí si stále myslí, že si vystačí s európskym preukazom poistenca. To však nie je celkom pravda, s európskym preukazom máte nárok na lekársku starostlivosť len v štátnych zariadeniach a navyše musia pacienti uhradiť vysokú spoluúčasť. Komerčné cestovné poistenie vám však zaistí starostlivosť kdekoľvek a bez vlastných nákladov.


Poisťovňa za vás v prípade ochorenia alebo úrazu uhradí všetko, čo súvisí s liečbou. To znamená lieky, hospitalizáciu, prevozy a všetko ďalšie. K cestovnému poisteniu si môžete navyše zjednať ďalšie doplnkové pripoistenia, ktoré vašu poistnú ochranu zvýšia a rozšíria a to všetko za pár eur oproti stovkám, pokiaľ by ste si museli platiť liečbu zo svojho vlastného vrecka. Najvýhodnejšiu ponuku cestovného poistenia a možnosť online porovnania v našej online kalkulačke, kde si môžete cestovné poistenie ihneď uzavrieť a cestovať s väčším pocitom bezpečia.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.