Cestovné poistenie do Tyrolska

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Tyrolska.Tyrolsko je jedným z rakúskych regiónov, ktorý sa môže pochváliť úchvatnou prírodou, ktorá sa vyznačuje rôznorodosťou.  Nachádzajú sa tu alpské pastviny, vinice, údolia i horské masívy. Práve v Tyrolsku nájdete i časť talianskych Dolomit, ktoré sú od roku 2009 súčasťou prírodného dedičstva UNESCO.


Zaujímavosti a tipy

Vďaka priaznivým prírodným i klimatickým podmienkam sa jedná o jednu z najväčších lyžiarskych oblastí na svete a nachádza sa tu viac ako 1 200 km zjazdoviek. Tyrolsko je tiež krajinou zasľúbenou pre milovníkov horskej turistiky, ktorí si tu môžu prejsť na 13 000 km trás rôznej náročnosti. Obidve skupiny určite uvítajú fakt, že Tyrolsko má 300 slnečných dní v roku a preto je takmer jedno, kedy tunajšie krásy navštívite.

Tyrolsko sa môže pochváliť nielen úchvatnými prírodnými krásami, ale tiež zaujímavými mestami. Hlavné mesto Bozen (Bolzano) sa vyznačuje stredomorskou atmosférou a žijú tu spoločne Taliani i Nemci. Ďalšie zaujímavé mesto, ktoré stojí za návštevu je kúpeľné mesto Meran (Merano). Veľmi obľúbené sú miestne kúpele Therme Meran, kde sa nachádza 25 bazénov s vodou z podzemných prameňov.

Najlacnejšie cestovné poistenie do Tyrolska

Tyrolsko je výborným miestom na trávenie odpočinkovej i aktívnej dovolenky. Nech už sa na dovolenke v Tyrolsku chystáte aktívne športovať či naopak oddychovať v kúpeľoch, mali by ste mať v každom prípade uzavreté cestovné poistenie. Prečo je cestovné poistenie tak dôležité? Dovolenky nie sú bohužiaľ vždy bezproblémové a preto je dôležité byť pripravený aj na tieto možnosti.


Cestovné poistenie vám totiž poskytne finančnú istotu a uhradí v prípade nutnosti všetky náklady za lekársku starostlivosť a všetko s ňou súvisiace, ako sú lieky, zákroky, prevozy, hospitalizáciu atď. Asistenčné služby sú samozrejme súčasťou a navyše si môžete podľa ponuky vybranej poisťovne zjednať rôzne typy pripoistení, napr. poistenie batožiny, storno zájazdu a ďalšie. Ponuku lacného cestovného poistenia nájdete v našej online kalkulačke.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.