Cestovné poistenie do Toskánska

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Toskánska.V strednom Taliansku blízko Tyrhénskeho mora leží pôvabný región Toskánsko, ktorý sa vyznačuje priaznivými klimatickými podmienkami a krásnou prírodou. Toskánsko je rozdelené do 10 provincií: Arezzo, Florencie, Grosseto, Livorno, Lucca, Massa Carrara, Pisa, Pistoia, Prato a Siena.


Zaujímavosti a tipy

Práve príroda je hlavným lákadlom, ktoré sem priláka tisíce turistov ročne. Príroda je skutočne rozmanitá a nájdete tu predovšetkým kopcovitú krajinu. Na východe a severe sa nachádzajú Apeniny a na severozápade Apuánske Alpy. Opakom hôr je toskánske pobrežie a pieskové pláže, ktoré omýva priezračné more s pozvoľným zostupom. Toskánsko má členité pobrežie s romantickými zátokami. Preslávené sú rovnako tunajšie rozsiahle vinice a olivové háje.

Okrem prírody sa Toskánsko može pochváliť bohatou históriou. Nenachádzajú sa tu však veľké mestá, ale skôr malebné dedinky, v ktorých môžete obdivovať tradičné farebné domčeky, úzke uličky a cestičky, vedúce k dedinským usadlostiam a statkom na kopcoch. Navštíviť môžete stredoveké náhorné mestečká, ktoré sa veľmi často dochovali v pôvodnom stave.


Najlacnejšie cestovné poistenie do Toskánska

Plánujete dovolenku v Toskánsku? Potom nezabúdajte na cestovné poistenie, s ktorým bude vaše cestovanie po romantickom Toskánsku skutočne bezpečné. Kompletnú ponuku výhodného poistenia nájdete v našej kalkulačke. K čomu je vlastne cestovné poistenie vhodné, keď máte európsky preukaz poistenca?

S európskym preukazom poistenca máte nárok na štandardnú lekársku starostlivosť v štátnych zariadeniach, za ktorú však zaplatíte vysokú spoluúčasť. To sa vám s komerčným cestovným poistením nemôže stať a poisťovňa za vás zaplatí celú lekársku starostlivosť vrátane všetkých nutných nákladov (lieky, hospitalizácia, prevozy, operácie atď.) do posledného eura. Pritom cestovné poistenie stojí len pár eur na deň, presvedčte sa sami.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.