Cestovné poistenie do Tokia

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Tokia.Tokio je hlavným mestom Japonska a leží na ostrove Honšú. Patrí k najväčším moderným svetových veľkomestám. Práve tu sa nachádzajú všetky dôležité štátne a vládne orgány, ministerstvá, sídla nadnárodných firiem a korporácií, univerzity a tiež tie najlepšie divadlá, múzea i historické pamiatky a stavby.


Zaujímavosti a tipy

Samotné mesto je rozdelené do jednotlivých štvrtí, napríklad Marunouči, Kasumigaseki, Čuo-Ku a ďalšie. Každá z nich je niečím typická a výnimočná. Mesto obýva 12 miliónov obyvateľov a je aj prispôsobené takémuto množstvu ľudí. Medzi hlavné turistické zaujímavosti patrí napríklad budhistický chrám Sensodži a za návštevu stojí aj park Hibija Hibija, kde se mimo iné nachádza koncertná sála a knihovňa. Tiež sa tu konajú rožné slávnosti (napríklad Slávnosť ohňov).

Tokio je miesto, kde si každý turista príde na svoje. Mesto ponúka množstvo zelených oáz k oddychu v rušných a pulzujúcich uliciach. Kontrasty vidíme v samotnej výstavbe mesta, na jednej strane uvidíte tradičný japonský palác so záhradou, ale o pár krokov ďalej sa vám naskytne pohľad na množstvo moderných mrakodrapov. Rozhodne sa tu nudiť nebudete.


Najlacnejšie cestovné poistenie do Tokia

Japonsko je vyhľadávanou turistickou destináciou aj pre tých najnáročnejších turistov. Pri balení a prípravách na dovolenku do Tokia však nikdy nezabúdajte na kvalitné cestovné poistenie, ktoré vám zaručí dostatočnú finančnú podporu vášho zdravia i majetku. Stručne povedané sa jedná o poistenie, z ktorého je hradená liečba a ošetrenie, vrátane ďalších nákladov (lieky, hospitalizácia, prevozy a ďalšie).

Bez cestovného poistenia si musí cestovateľ prípadné ošetrenie zaplatiť z vlastného vrecka, čo je veľmi drahá záležitosť. Čiastky i za menšie ošetrenie sa pohybujú v stovkách eur a preto je lepšie byť na túto situáciu pripravený. Aktuálnu ponuku cestovného poistenia nájdete v našej kalkulačke, kde si ľahko porovnáte viacero ponúk za pár minút. Vybranú ponuku si jednoducho uzavriete online, kľudne i na poslednú chvíľku.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.