Cestovné poistenie do Švédska

Švédsko je severský štát ležiaci na Škandinávskom polostrove a jeho najbližšími susedmi sú Nórsko na západe a Fínsko na východe. Jeho brehy omýva chladné Baltské more. Na juhu ho spojuje most-tunel s ďalším severským štátom Dánskom. Švédsko je dokonca tretia najväčšia európska krajina, ale hustota obyvateľov je vzhľadom k prírodným pamiatkam veľmi nízka. Najvyšší počet ľudí žije v južnej polovici krajiny, zostatok je tvorený horskými masívmi a pokrytý lesmi.

Spočítať
ceny

Dôležité informácie pred cestou

Švédsko je rovnako ako Slovenská republika súčasťou EÚ a tak si na ceste vystačíte len s platným cestovnými pasom alebo občianskym preukazom. Nie je potreba dokladať účel pobytu, spiatočný lístok alebo výpis z účtu s dostatkom financií. Pri jazde autom je vhodné mať medzinárodný vodičský preukaz. Očkovanie nie je povinné, odporúča sa len očkovanie proti kliešťovej encefalitíde a besnote.


Prírodné krásy a zaujímavosti

Švédsko je krásna severská krajina, kde nájdete moderné rozvinuté metropole s bohatým spoločenským životom na jednej strane a neskrotnú a drsnú prírodu v podobe škandinávskych lesov, plání a horských masívov na strane druhej. Veľkú časť pokrývajú lesy a na západe sa rozkladajú Škandinávske hory.

Na svoje si tak prídu milovníci hory, ale aj tí, ktoré si radi užívajú mestského života. Najvhodnejšou dobou na návštevu sú letné mesiace, kedy v Švédsku panujú najpriaznivejšie podmienky. Nezabudnite, že sa Švédsko nachádza na severe a je tam teda ďaleko chladnejšie počasie na aké sme zvyknutí. V úvahu je potreba vziať tiež obdobie polárnej noci a dňa.

Ak máte radi históriu, potom si určite obľúbite múzea a skanzeny, ktoré zachycujú najrôznejšie historické doby. Medzi najviac navštevované patria Vasamuseet, Vin a Sprithistoriska Museet v Štokholme.

Švédsko je plné národných parkov, ktorých je celkom 28. K tým najvýznamnejším patria Sarek, Muddus, Padjelanta a Stroa Sjofallet, ktoré sa nachádzajú v severnej časti krajiny. Všetky sú súčasťou zoznamu UNESCO.


Prečo cestovné poistenie do Švédska?

Cestovné poistenie je veľmi dôležité, nech už cestujete kamkoľvek, teda aj do Švédska. Dôvodom sú veľmi vysoké náklady na liečbu v zahraničí. Už len samotný úraz či choroba sú veľmi nepríjemnou udalosťou a finančné náklady sa pohybujú v státisícoch. Napríklad mozgová príhoda v USA stojí 50 000 eur, zlomenina nôh s nutnou operáciou v rovnakej zemi skoro 20 000 eur. Aj menšie zákroky sa pohybujú v tisícoch a to i v krajinách Európskej únie.

Pritom Vás ale cestovné poistenie vyjde len na pár desiatok až stoviek korún v závislosti od dĺžky  miesta pobytu. Pokiaľ cestujete často, vyplatí sa Vám ročné cestovné poistenie, nehovoriac, ak máte radi športové alebo dokonca adrenalínové dovolenky. Potom je vhodne zvolené cestovné poistenie nutnosťou.

Zhrňme si hlavné výhody cestovného poistenia do niekoľkých bodov:

  • finančné zaistenie až do výšky poistného limitu v prípade náhleho ochorenia či úrazu
  • asistenčné služby, ktoré Vám kedykoľvek pomôžu so sprostredkovaním pomoci alebo   Vám poradia ako sa zachovať
  • možnosť ďalších pripoistení
Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením