Cestovné poistenie do Štýrska

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Štýrska.


Štýrsko sa nachádza na juhovýchode Rakúska a je druhou najväčšou rakúskou spolkovou krajinou. Tento región býva tiež nazývaný ako „územie sto jazier a horských údolí”. Práve preto je Štýrsko veľmi obľúbené medzi milovníkmi horskej turistiky a zimných športov. Najvyššie hory ležia na západe Štýrska, kde sa nachádza masív Dachstein a Totes Gebirge. Právom najpríťažlivejším miestom sú Soľné komory, kde sa nachádzajú jazerá Altausser See, Grundlsee a Toplitz See. Štýrsko je pretkané turistickými cestami, ktoré nadchnú všetkých milovníkov prírody a to najmä hôr.

Zaujímavosti a tipy

Krásna príroda nie je všetko, čo Štýrsko ponúka. Okrem prírodných krás tu môžeme vidieť technické zaujímavosti a krásne mestá. Veľmi atraktívna je tzv. Železná trasa, okolo ktorej sú zrekonštruované technické pamiatky. Čo sa týka miest a historických pamiatok, za návštevu rozhodne stojí hlavne Graz, ďalej potom Bruck, Eisenerz, Mür alebo Leoben. Z historických stavieb je veľmi pekný Landsberg, Rabenstein a Reigersburg, jeden z najväčších hradov v Štýrsku.

Ďalšou štýrskou zaujímavosťou sú kúpele, ktoré sa nachádzajú skoro všade. K najvýznamnejším patria kúpele Bad Mitterndorf s prameňmi teplými okolo 26°C alebo Bad Aussee, Bad Gleichenberg či Bad Gams, ktoré sa vyznačujú studenou minerálnou vodou.

Najlacnejšie cestovné poistenie do Štýrska

Ak ste milovníkmi horskej turistiky alebo zimných športov, potom vám zaiste neujde návšteva Štýrska. Či už ste aktívnymi športovcami alebo túžite len po odpočinku v horskom a kúpeľnom prostredí, nemali by ste zabudnúť aj na cestovné poistenie. Ako sa hovorí, „nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch“, na vysnenej dovolenke vás nemusia stretnúť len príjemné udalosti. Cestovné poistenie vám však poskytne finančné zabezpečenie.

Vďaka cestovnému poisteniu budete mať zaistený dostatok financií pre všetky nemilé udalosti ako sú choroby a úrazy. Cestovné poistenie totiž kryje lekársku starostlivosť vrátane všetkých nutných nákladov (hospitalizácia, lieky, prevoz, zákroky atď.). Lekárska starostlivosť je v zahraničí skutočne drahá a aj ľahký zákrok môže stáť tisíce eur. Buďte radšej pripravení a zjednajte si kvalitné cestovné poistenie v našej online kalkulačke.

Cestu rozhodne neplánujte bez cestovného poistenia, ktoré si môžete uzatvoriť cez našu online kalkulačku, jednoducho, rýchlo a lacno.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.