Cestovné poistenie do Štokholmu

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Štokholmu.


Štokholm je hlavné mesto Švédskeho kráľovstva a patrí k najznámejším a najobľúbenejším mestám severnej Európy. Leží na brehu Baltského mora a nachádza sa na 14 ostrovoch, ktoré sú prepojené mostami. Určite Vám to pripomína iné európske mesto a práve preto je Štokholm označovaný ako „Benátky Severu“. Celé mesto je pretkané sieťou mostov a vodných kanálov, ktoré mu dodávajú naozaj romantickú atmosféru.

Zaujímavosti a tipy

V Štokholme je možné vidieť zaujímavú historickú a modernú architektúru. Mesto je tvorené starou štvrťou, ktorú reprezentuje Gamla Stan a novou časťou, kde sa nachádza napríklad športová hala Globen. Nájdete tu samozrejme tiež radu divadiel, galérií a múzeí, z ktorých najznámejšie je Vasovo múzeum, kde sa nachádza loď zo 17. storočia. Okrem možností ako stráviť aktívnu dovolenku tu nájdete tiež veľa parkov a pláží, kde je možno nerušene a pokojne posedieť.

Štokholm je i sídlom Kráľovskej švédskej akadémie vied, ktorá udeľuje významným osobnostiam Nobelove ceny už od roku 1901.

Najlacnejšie cestovné poistenie do Štokholmu

Severské krajiny sú veľmi populárne, pretože ich kultúra a podnebie je od tej našej značne odlišná. Nachádzajú sa tu veľké moderné mestá ako je napríklad práve Štokholm, ale i divoká príroda. Či už plánujete mestskú alebo naopak „prírodnú“ dovolenku, potom by ste v žiadnom prípade nemali zabudnúť tiež na kvalitné cestovné poistenie, ktoré si ľahko uzavriete na prostredníctvom našej online kalkulačky.

Myslíte si, že je cestovné poistenie zbytočné? Potom robíte veľkú chybu. Ako sa hovorí, nešťastie nechodí len po horách. Stačí boľavý zub alebo menší úraz a náklady na ošetrenie a liečbu môžu vyjsť i na stovky eur. Čo potom v prípade vážnejších úrazov alebo choroby? Cestovné poistenie vám poskytne dostatočnú finančnú ochranu na všetkých vašich cestách.

Cestu rozhodne neplánujte bez cestovného poistenia, ktoré si môžete uzatvoriť cez našu online kalkulačku, jednoducho, rýchlo a lacno.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.