Cestovné poistenie do Soulu

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Soulu.


Soul je hlavným mestom Kórejské republiky (Južná Kórea) a nachádza sa na severozápade polostrova. Toto 4 000 rokov staré mesto je dnes moderným veľkomestom plným výškových budov. Aj napriek tomu sa zachovalo historické centrum, ktoré tvoria najmä štyri starobylé paláce, vybudované v 15. storočí, kedy krajine vládla kráľovská dynastia Čoson. Paláce sú umiestnené uprostred parkov, desiatok jazier a storočných stromov.

Zaujímavosti a tipy

V Národnom múzeu je možné vidieť najdôležitejšie historické a umelecké pamiatky. Kúsok od múzea je skanzen, kde si môžu turisti prehliadnuť tradičný spôsob života Kórejcov. V súčasnosti je Soul predovšetkým moderným veľkomestom 21. storočia, ktoré presadzuje výstavbu zelene i ekologicky priaznivé stavby. Pre milovníkov nakupovania je určená štvrť Apgujeon a výborného jedla si turisti užijú hlavne v oblasti  Hongdae. Neodolateľný výhľad si užijete z najvyššej hory Bukhansan, z jeho vrcholku uvidíte 10 miliónový Soul, táto pozvánka sa jednoducho neodmieta. Najlepšie miesto na nakupovanie suvenírov je jednoznačne Namdaemun Market. Vynechať by ste rozhodne nemali ani najobľúbenejší palácový komplex, Gyeongbokgung Palace, kde leží prezidentské sídlo. Toto miesto je slasť pre oči, čo sa predovšetkým týka farieb.

Nezabúdajte, Soul nikdy nespí. Zaručene si v juhokórejskom hlavnom meste príde na svoje každý turista.

Najlacnejšie cestovné poistenie do Soulu

Južná Kórea je vyhľadávanou turistickou destináciou, od ktorej návštevy si turisti sľubujú nevšedné zážitky z oblasti kultúry, zábavy, histórie a gastronómie. Aby ste sa i vy na svojich potulkách po južnej Kórey cítili úplne bezpečne, nezabudnite si uzavrieť výhodné cestovné poistenie, ktorého aktuálnu ponuku nájdete v našej kalkulačke.

Cestovné poistenie vám poskytne dostatočnú finančnú ochranu na všetkých vašich cestách do zahraničia. V prípade potreby z nej budú uhradené všetky náklady spojené s ošetrením a liečbou (lieky, prevozy a hospitalizácia). Rovnako si môžete zjednať ďalšie pripoistenia, ktoré vašu poistnú ochranu zvýšia (pripoistenie batožiny pre prípad zničenia, straty či krádeže, pripoistenie úrazu alebo storno zájazdu).

Cestu rozhodne neplánujte bez cestovného poistenia, ktoré si môžete uzatvoriť cez našu online kalkulačku, jednoducho, rýchlo a lacno.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.