Cestovné poistenie na Sicíliu

Sicília alebo “Ostrov slnka” je najväčší ostrov v Stredozemnom mori. Od afrického pobrežia  ho delí 140 km, čo je menej ako dĺžka ostrova zo severu na juh. Omývajú ho vody troch morí - Tyrrhenského, Iónskeho a Stredozemného. Sicília je súčasťou Talianska a je jeho najväčším regiónom.

Spočítať
ceny

Sicília je hornatý ostrov, na ktorého pobreží sa nachádzajú kamienkové i pieskové pláže, okolo ktorých sa nachádzajú skalnaté útesy. Pláže a práve oblasť okolo útesov sú ideálnymi miestami pre potápanie. Za najkrajšie miesto je považované okolie ostrova Ústica. Pieskové pláže sú krásne najmä v okolí Gely alebo medzi Augustou a Syrakúzami. Čo se týka kúpania, najkrajším miestom je pobrežie u Egadských ostrovov.

Hlavným symbolom ostrova je sopka Etna, ktorá je stále činná a na tom, ako moc je aktívna, závisí aj jej výška. V súčasnej dobe je Etna vysoká 3 350 m. Do výšky 2 600 m je možné použiť lanovku, potom už len peši.


Najlacnejšie cestovné poistenie na Sicíliu

Sicília patrí medzi významné turistické ciele a ročne ju navštívi tisíce turistov lačných po poznaní novej krajiny, kultúry, histórie a samozrejme prírody. Buďte na svojich cestách za poznaním a oddychom zaistení proti všetkým možným rizikám a nezabudnite si pribaliť cestovné poistenie, ktorého ponuku nájdete na stránkach Superpoistenie.sk.

Cestovné poistenie je dôležité, pretože chráni Vaše zdravie. Nedokáže síce zabrániť úrazom alebo chorobe, ale vďaka nemu budete mať vždy dostatok financií na uhradenie liečby vrátane všetkých nutných nákladov. Ak sa chcete o cestovnom poistení a jeho výhodách dozvedieť viac, pozrite sa na stránky www.superpoistenie.sk.

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením