Cestovné poistenie na Sicíliu

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom na Sicíliu.


Sicília alebo “Ostrov slnka” je najväčší ostrov v Stredozemnom mori. Od afrického pobrežia  ho delí 140 km, čo je menej ako dĺžka ostrova zo severu na juh. Omývajú ho vody troch morí - Tyrrhenského, Iónskeho a Stredozemného. Sicília je súčasťou Talianska a je jeho najväčším regiónom.

Zaujímavosti a tipy

Sicília je hornatý ostrov, na ktorého pobreží sa nachádzajú kamienkové i pieskové pláže, okolo ktorých sa nachádzajú skalnaté útesy. Pláže a práve oblasť okolo útesov sú ideálnymi miestami pre potápanie. Za najkrajšie miesto je považované okolie ostrova Ústica. Pieskové pláže sú krásne najmä v okolí Gely alebo medzi Augustou a Syrakúzami. Čo se týka kúpania, najkrajším miestom je pobrežie u Egadských ostrovov.

Hlavným symbolom ostrova je sopka Etna, ktorá je stále činná a na tom, ako moc je aktívna, závisí aj jej výška. V súčasnej dobe je Etna vysoká 3 350 m. Do výšky 2 600 m je možné použiť lanovku, potom už len peši.

Najlacnejšie cestovné poistenie na Sicíliu

Sicília patrí medzi významné turistické ciele a ročne ju navštívi tisíce turistov, túžiacich po poznaní novej krajiny, kultúry, histórie a samozrejme prírody. Buďte na svojich cestách za poznaním a oddychom zaistení proti všetkým možným rizikám a nezabudnite si pribaliť cestovné poistenie, ktorého ponuku nájdete v našej kalkulačke.

Cestovné poistenie je dôležité, pretože chráni vaše zdravie. Nedokáže síce zabrániť úrazom alebo chorobe, ale vďaka nemu budete mať vždy dostatok financií na uhradenie liečby vrátane všetkých nutných nákladov. Ak sa chcete o cestovnom poistení a jeho výhodách dozvedieť viac, pozrite sa na všetky ponuky v našej online kalkulačke.

Cestu rozhodne neplánujte bez cestovného poistenia, ktoré si môžete uzatvoriť cez našu online kalkulačku, jednoducho, rýchlo a lacno.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.