Cestovné poistenie na Seychely

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom na Seychely.


Cez sto ostrovov, ostrovčekov a atolov v západnej časti Indického oceánu a severovýchodne od Madagaskaru tvorí Seychelskú republiku. Nie viac ako polovica z nich je obývaná. Na Seychely mieria ľudia, ktorí tu chcú stráviť odpočinkovú dovolenku na pieskových plážach a kúpanie v krištáľovo priezračnom mori. Päťdesiat pláží na Seychelách patrí dokonca medzi najkrajšie na svete a tou najkrajšou je pláž Grondos, ktorá však nie je kvôli nebezpečným vírom využívaná ku kúpaniu.


Dôležité informácie pred cestou

Cestujúci zo Slovenskej republiky na Seychely potrebujú len platný cestovný pas. Vízum nie je potreba. Pred plánovaným odchodom je vhodné sa informovať o aktuálnych podmienkach vstupu.

Očkovanie nie je povinné, odporúča sa však očkovanie proti žltačke typu A a B, tetanu a brušnému týfusu. Pokiaľ predpokladáte na svojej ceste kontakt so zvieratami, je vhodné tiež očkovanie proti besnote.

Prírodné krásy a zaujímavosti

Seychelské ostrovy sú doslova rozhádzané po Indickom oceáne a zaberajú celkom plochu 400 000 km2. Jednotlivé ostrovy sú medzi sebou vzdialené desiatky metrov až stovky kilometrov. Čo turistov na Seychelách láka najviac, sú biele pláže, korálové útesy a predovšetkým bohatý a farebný podvodný život, ktorý láka potápačov z celého sveta. Na svoje si však prídu i turisti, ktorí si tu môžu vychutnať prechádzku tropickými pralesmi s palmami a tvrdými drevinami. Práve na Seychelách môžete vidieť obrovský kokosový orech, rastúci na palme v džungli Vallée de Mai na ostrove Praslin.

Miesta, ktoré by vp vašom cestovateľskom pláne nemali chýbať, sú hlavné mesto Victoria, najväčší ostrov Mahé, ostrov Praslin s prírodným palmovým lesom, nádherná pláž Grondos na ostrove La Dique, atol Adabra, kde žije najväčšia populácia korytnačiek obrovských, v počte asi 150 tisíc kusov.


Prečo cestovné poistenie na Seychely?

Neuvažujte o tom, či si cestovné poistenie uzavrieť alebo nie, premýšľajte iba nad tým, aké cestovné poistenie uzavriete. Myšlienky typu „nám sa nič nemôže stať“ hoďte za hlavu a buďte pripravení na každú situáciu, aj tú nepríjemnú.

Dovolenka na Seychelách nie je lacnou záležitosťou, ale cestovné poistenie áno. Pár dní dovolenky vás vyjde na pár eur, pričom získate kvalitnú poistnú ochranu, nech sa prihodí čokoľvek. Verte, že náklady na liečbu úrazu či choroby prídu v zahraničí na desiatky až stovky eur. Okrem toho môžete na dovolenke využiť asistenčných služieb, ktoré vám poradia alebo pomôžu nájsť zodpovedajúcu pomoc a ušetria vám tým tak veľa starostí.

Čo vám cestovné poistenie prinesie za výhody?


  • silného finančného partnera v prípade núdze,
  • úhradu nákladov za liečbu až do výšky poistného limitu,
  • širokú ponuku pripoistení.
Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.