Cestovné poistenie na Sardíniu

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom na Sardíniu.


Druhým najväčším ostrovom v Stredozemnom mori je po Sicílii ďalší taliansky ostrov Sardínia, ktorý leží takmer v polovici cesty medzi Talianskom a Afrikou. Jedná sa o špecifickú oblasť, ktorá sa vyznačuje tým, že tu nájdete nielen pláže, ale aj hory a lesy. Napriek tomu, že sa jedná o veľmi atraktívne miesto, patrí Sardínia k najchudobnejším oblastiam v celom Taliansku. Okrem turizmu ľudí na Sardínii živí rybárska produkcia a ťažba nerastov. Obyvatelia vnútrozemia sa dokonca živia pasením.

Zaujímavosti a tipy

Možno práve vďaka tomu, že sa jedná o chudobnú oblasť, sú miestni ľudia priateľskí a k turistom sa vždy chovajú milo a pohostinne. Nie sú však dotieraví ako to v niektorých iných turistických destináciách býva. Sardínia je vhodná pre tých, ktorí nevyhľadávajú veľké hotelové strediská, ale skôr menšie apartmány bližšie pobrežiu. Okrem apartmánov je na Sardínii stále modernejšia tzv. agroturistika. Turisti sú ubytovaní priamo na farme miestnych obyvateľov a tak môžu lepšie poznať miestnu kultúru, ľudí, ale aj jedlo a pitie.

Sardínia je tiež presláveným miestom na potápanie. Tunajší podmorský svet je totiž skutočne bohatý. Krásne sú i miestne pláže a malé zátoky, ktoré často pripomínajú ostrovy v Karibiku.

Najlacnejšie cestovné poistenie na Sardíniu

Základom bezpečného a pohodového cestovania je príprava. O vybranej krajine je vhodné si zistiť čo najviac informácií a podľa toho si zabaliť potrebné veci. Ďalšie by malo nasledovať cestovné poistenie, vďaka ktorému budete mať vždy zaistenú a zaplatenú zodpovedajúcu zdravotnú starostlivosť, pokiaľ na dovolenke ochoriete alebo sa vám stane úraz. Okrem toho môže cestovné poistenie zahŕňať nielen úhradu liečebných nákladov, ale tiež batožinu alebo storno zájazdu.

Cestovné poistenie si môžete zjednať aj na poslednú chvíľu a nemusíte chodiť na pobočku, využiť môžete našu online kalkulačku, kde si porovnáte viacej ponúk naraz a vyberiete tak najvýhodnejšie poistenie práve pre vás za super cenu.

Cestu rozhodne neplánujte bez cestovného poistenia, ktoré si môžete uzatvoriť cez našu online kalkulačku, jednoducho, rýchlo a lacno.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.