Cestovné poistenie na Sardíniu

Druhým najväčším ostrovom v Stredozemnom mori je po Sicílii ďalší taliansky ostrov Sardínia, ktorý leží takmer v polovici cesty medzi Talianskom a Afrikou. Jedná sa o špecifickú oblasť, ktorá sa vyznačuje tým, že tu nájdete nielen pláže, ale aj hory a lesy. Napriek tomu, že sa jedná o veľmi atraktívne miesto, patrí Sardínia k najchudobnejším oblastiam v celom Taliansku. Okrem turizmu sú ľudia na Sardínii živí z rybárskej produkcie a ťažbe nerastov. Obyvatelia vnútrozemia sa dokonca živia pasením.

Spočítať
ceny

Možno práve vďaka tomu, že sa jedná o chudobnú oblasť, sú miestni ľudia priateľskí a k turistom sa vždy chovajú milo a pohostinne. Nie sú však dotieraví ako to v niektorých iných turistických destináciách býva. Sardínia je vhodná pre tých, ktorí nevyhľadávajú veľké hotelové strediská, ale skôr menšie apartmány bližšie pobrežiu. Okrem apartmánov je na Sardínii stále modernejšia tzv. agroturistika. Turisti sú ubytovaní priamo na farme miestnych obyvateľov a tak môžu lepšie poznať miestnu kultúru, ľudí, ale aj jedlo a pitie.

Sardínia je tiež presláveným miestom na potápanie. Tunajší podmorský svet je totiž skutočne bohatý. Krásne sú i miestne pláže a malé zátoky, ktoré často pripomínajú ostrovy v Karibiku.


Najlacnejšie cestovné poistenie na Sardíniu

Základom bezpečného a pohodového cestovania je príprava. O vybranej krajine je vhodné si zistiť čo najviac informácií a podľa toho si zabaliť potrebné veci. Ďalšie by malo nasledovať cestovné poistenie, vďaka ktorému budete mať vždy zaistenú a zaplatenú zodpovedajúcu zdravotnú starostlivosť, pokiaľ na dovolenke ochoriete alebo sa Vám stane úraz. Okrem toho môže cestovné poistenie zahŕňať nielen úhradu liečebných nákladov, ale tiež batožinu alebo storno zájazdu

Cestovné poistenie si môžete zjednať aj na poslednú chvíľu a nemusíte chodiť na pobočku, ale poistenie si ľahko a rýchlo zjednáte on-line na stránkach www.superpoistenie.sk. Tu si navyše porovnáte viacej ponúk naraz a vyberiete tak najvýhodnejšie poistenie práve pre Vás.

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením