Cestovné poistenie do Rumunska

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Rumunska.


Táto prevažne hornatá krajina leží na Balkánskom ostrove v juhovýchodnej Európe. Najbližšími susedmi sú Moldavsko a Ukrajina na severovýchode, Maďarsko na severozápade, Srbsko na západe a Bulharsko na juhu. Východná hranica je tvorená Čiernym morom. Rumunsko je krajina, ktorá láka predovšetkým milovníkov prírody a obzvlášť tých, ktorí majú radi nedotknutú prírodu.

Dôležité  informácie pred cestou

Rumunsko je moderná európska krajina, ktorá rovnako ako Slovenská republika je členom EÚ. Na cestu do Rumunska si preto vystačíte len s platným občianskym preukazom alebo cestovným pasom, očkovanie nie je povinné.

Prírodné krásy a zaujímavosti

Rumunsko, krajina legendárneho Drakulu, sa môže pochváliť veľmi rozmanitou prírodou. Na jednej strane má more, na druhej potom stepi, divoké hory a pohorie. Rumunský vidiek si dodnes zachoval pôvodný rustikálny charakter, ale nájdete tu i moderné mestá.


V Rumunsku si na svoje prídu najmä milovníci vysokohorskej turistiky. Takmer tretinu Rumunska tvorí pohorie Karpát, ktoré sa ťahá od severu územia až na juhovýchod. Najvyššie vrcholy dosahujú výšok okolo 2 500 m a najvyšší z nich Moldoveanu, ležiaci v najvyššom pohorí rumunských hor Fagaras má vrchol vo výške 2 544 m. n. m. Na západe sa nachádza rozsiahle pohorie Apuseni, kde môžete vidieť krasové javy, jaskynné systémy a priepasti. K vyhľadávaným miestam patria jaskyne Scarisoara, Bohti či Focul Viu. Na juhovýchode sa potom nachádza pohorie Retezat, ktorého časť tvorí najstarší rumunský národný par s veľmi bohatou flórou a faunou. Tiež sa tu nachádza cca 80 jazier s ľadovcovým pôvodom, z ktorých najväčšie je jazero Bucura.

To ešte zďaleka nie je všetko, v tejto krásnej krajine nájdete tiež pamiatky v podobe kláštorov a kostolov, z ktorých veľký počet je pod záštitou UNESCO.

Hoci za hlavnú stránku krajiny je považovaná krásna príroda, je tu pár miest, ktoré určite tiež stoja za návštevu, patrí sem hlavné mesto Bukurešť, kde sa nachádza budova parlamentu, ktorá je druhým najväčším domom na svete hneď po Pentagóne. Z pekné mestá sú považované Arad na hraniciach s Maďarskom, Medias, Sighisoara s udržovaným historickým centrom, Hunedoara s majestátnym gotickým hradom a veľa ďalších.

Prečo cestovné poistenie do Rumunska?

Cestujete do Rumunska a premýšľate, či sa vám vôbec vyplatí uzatvárať si cestovné poistenie. V žiadnom prípade s rozhodnutím neváhajte. Cestovné poistenie vás vyjde len na pár eur podľa dĺžky dovolenky. Za to ale získate kvalitné finančné zaistenie, pocit istoty, asistenčné služby a radu ďalších užitočných pripoistení. Nikto nechce premýšľať nad možnosťou choroby či úrazu na vysnenej dovolenke, lepšie je však byť pripravený aj na túto možnosť a náklady na liečbu v zahraničí sú veľmi drahé, aj menšie zákroky sa pohybujú v stovkách eur a pokiaľ sa jedná o vážnejšie zákroky, môže sa jednať aj o stovky tisíc eur.

Pokiaľ navyše v Rumunsku plánujete nejaký adrenalínový šport, potom je riziko vyššie a výber vhodného poistenia ešte dôležitejší.

Cestu rozhodne neplánujte bez cestovného poistenia, ktoré si môžete uzatvoriť cez našu online kalkulačku, jednoducho, rýchlo a lacno.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.