Cestovné poistenie do Rimini

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Rimini.


Rimini a ostatné mestečká tvoria spoločne najväčšie talianske letovisko na pobreží Jadranského mora. So svojou históriou siaha do dôb Rímskej ríše a krásnymi dlhými plážami a pamiatkami patrí obľubeným turistickým miestam.

Zaujímavosti a tipy

Práve kúpele, pláže a pamiatky sú najväčším turistickým lákadlom. Môžete tu obdivovať radu významných rímskych a stredovekých pamiatok, napr. most Ponte di Tiberio, Augustov oblúk, hrad Sismondo alebo historické jadro mesta - námestie Piazza Cavour. Pieskové pláže s priezračnou vodou sú dlhé takmer 20 km. Okrem odpočinku je možné prevádzkovať rôzne vodné a plážové športy. Rimini určite ocenia turisti, ktorí majú radi aktívnu a zábavnú dovolenku.

Večer sa mesto premení v rušné miesto. Navštíviť môžete miestne reštaurácie, kde ochutnáte najrôznejšie špeciality. Po dobrej večeri sa môžete pobaviť na miestnych diskotékach a v baroch, ktorých tu existujú desiatky. Presláveným klubom je napríklad Cocorico v Riccione, kam vás dovezie špeciálny nočný autobus.

Z Rimini dokonca môžete vyraziť na výlet do San Marina a zažiť ďalšie dobrodružstvo.

Najlacnejšie cestovné poistenie do Rimini

Pred každou dovolenkou je dôležitá príprava, ktorej súčasťou by malo byť tiež uzavretie cestovného poistenia. V európskych krajinách síce platí európsky preukaz poistenca, ale nie je vždy dostačujúci. Liečbu vám poisťovňa uhradí len v niektorých strediskách a navyše musíte uhradiť často vysokú spoluúčasť. Komerčné poistenie však stojí iba pár eur denne a pritom máte uhradenú kompletnú lekársku starostlivosť.

Súčasťou cestovného poistenia je vždy ošetrenie, liečba, lieky, hospitalizácia, prevozy, repatriácia a asistenčné služby. Ďalej si môžete uzavrieť rôzne typy pripoistení (batožiny, úrazu, storna zájazdu a ďalšie). Ak chcete na cestovnom poistení ušetriť, uzavrite si ho online cez našu kalkulačku, kde nájdete aktuálnu ponuku poistenia za najlepšie ceny.

Cestu rozhodne neplánujte bez cestovného poistenia, ktoré si môžete uzatvoriť cez našu online kalkulačku, jednoducho, rýchlo a lacno.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.