0850 100 101 info@superpoistenie.sk

Cestovné poistenie do Rimini

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Rimini.

7 Zákazníkov tu teraz porovnáva
Allianz AXA Assistance Groupama Union Uniqa

Cestovné poistenie a COVID-19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.

Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne dojednať.


Porovnať poistenia s krytím COVID-19

Cestovné poistenie do Rimini

Rimini a ostatné mestečká tvoria spoločne najväčšie talianske letovisko na pobreží Jadranského mora. So svojou históriou siaha do dôb Rímskej ríše a krásnymi dlhými plážami a pamiatkami patrí obľubeným turistickým miestam.

Zaujímavosti a tipy

Práve kúpele, pláže a pamiatky sú najväčším turistickým lákadlom. Môžete tu obdivovať radu významných rímskych a stredovekých pamiatok, napr. most Ponte di Tiberio, Augustov oblúk, hrad Sismondo alebo historické jadro mesta - námestie Piazza Cavour. Pieskové pláže s priezračnou vodou sú dlhé takmer 20 km. Okrem odpočinku je možné prevádzkovať rôzne vodné a plážové športy. Rimini určite ocenia turisti, ktorí majú radi aktívnu a zábavnú dovolenku.

Večer sa mesto premení v rušné miesto. Navštíviť môžete miestne reštaurácie, kde ochutnáte najrôznejšie špeciality. Po dobrej večeri sa môžete pobaviť na miestnych diskotékach a v baroch, ktorých tu existujú desiatky. Presláveným klubom je napríklad Cocorico v Riccione, kam vás dovezie špeciálny nočný autobus.

Z Rimini dokonca môžete vyraziť na výlet do San Marina a zažiť ďalšie dobrodružstvo.

Cestovné poistenie do Rimini

Najlacnejšie cestovné poistenie do Rimini

Pred každou dovolenkou je dôležitá príprava, ktorej súčasťou by malo byť tiež uzavretie cestovného poistenia. V európskych krajinách síce platí európsky preukaz poistenca, ale nie je vždy dostačujúci. Liečbu vám poisťovňa uhradí len v niektorých strediskách a navyše musíte uhradiť často vysokú spoluúčasť. Komerčné poistenie však stojí iba pár eur denne a pritom máte uhradenú kompletnú lekársku starostlivosť.

Súčasťou cestovného poistenia je vždy ošetrenie, liečba, lieky, hospitalizácia, prevozy, repatriácia a asistenčné služby. Ďalej si môžete uzavrieť rôzne typy pripoistení (batožiny, úrazu, storna zájazdu a ďalšie). Ak chcete na cestovnom poistení ušetriť, uzavrite si ho online cez našu kalkulačku, kde nájdete aktuálnu ponuku poistenia za najlepšie ceny.

Cestovné
poistenie
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 7