Cestovné poistenie na Rhodos

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom na Rhodos.


Rhodos je jedným z obľúbených gréckych ostrovov, ktorý ročne navštívi tisíce turistov, dychtiacich po „ostrove večného slnka“. Rhodos sa totiž môže pochváliť 300 slnečnými dňami v roku. Okrem toho sa jedná o veľmi pestrý a celoročne rozkvitnutý, úrodný ostrov, ktorý sa okrem priaznivého počasia a krásnej prírody pýši tiež nádhernými pieskovými plážami a priezračne modrým morom.

Zaujímavosti a tipy

Na svoje si prídu všetci cestovatelia, či už sa jedná o aktívnych športovcov, turistov, milovníkov stredovekých pamiatok alebo „plážových povaľačoch“. Práve tí by nemali zabudnúť navštíviť Tsambiku – najkrajšiu pláž na ostrove a záliv Kalithea, kde je údajne najkrajšie kúpanie. Západná časť ostrova je vďaka priaznivým poveternostným podmienkam obľúbená hlavne medzi windsurfistami.

Navštíviť tunajšie mestá by mali všetci a to najmä vďaka mnohým antickým stavbám, ktoré tu stoja stovky rokov. Na Rhodose sa nachádza tzv. Rhódsky kolos, jeden zo siedmich divov sveta. Jedná sa o bronzovú sochu, ktorá je vysoká 32 metrov. Najvýznamnejším mestom je hlavné mesto ostrova Rhodos, ktorého dominantou je Staré mesto obohnané stredovekými hradbami. Z ostatných letovísk by sme nemali zabudnúť na Kalthos, Kolymbiu alebo Lindos.

Najlacnejšie cestovné poistenie na Rhodos

Každý cestovateľ miluje pokojné a pohodové cestovanie bez nepríjemných udalostí. Tým však nie je možné vždy zabrániť a práve preto je dôležité cestovné poistenie. Cestovné poistenie si jednoducho porovnáte online prostredníctvom našej kalkulačky a tak nemusíte obchádzať jednotlivé pobočky.

K čomu je vlastne cestovné poistenie užitočné? S cestovným poistením, ktoré mimochodom stojí denne len pár eur, získate finančnú istotu pre prípady choroby alebo úrazu. Cestovné poistenie kryje lekárske ošetrenie vrátane všetkých nákladov ako sú lieky, prevozy, hospitalizácia, zákroky alebo repatriácia. K základnému balíčku si navyše môžete zjednať ďalšie doplnkové pripoistenia, ktoré vašu poistnú ochranu zvýšia a rozšíria o ďalšie riziká.

Cestu rozhodne neplánujte bez cestovného poistenia, ktoré si môžete uzatvoriť cez našu online kalkulačku, jednoducho, rýchlo a lacno.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.