Cestovné poistenie do Reykjavíku

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Reykjavíku.


Reykjavík je hlavným mestom Islandu a zároveň najsevernejšie položeným hlavným mestom na svete. Patrí medzi mestá, ktoré sa môžu pochváliť veľkým množstvom zelene a neporušenej prírody a to aj napriek tomu, že tu žije 60 % obyvateľov Islandu. Vďaka prírodným zdrojom energie patrí Reykjavík k najčistejším mestám vôbec. Celé mesto je vykurované horúcou vodou z podzemia a ani v zime tu preto nezamŕzajú chodníky.

Zaujímavosti a tipy

Aj keď to tak nemusí vypadať, je Reykjavík moderné mesto, v ktorom nechýbajú nové reštaurácie, nákupné centrá, multifunkčné zábavné strediská, luxusné hotely, divadlá a kúpalisko.  Pokiaľ máte radi ,zábavu a rušný spoločenský život,, potom je pre vás Reykjavík tým pravým. Miestna architektúra je celkom odlišná od tej našej a určite vás uchváti. Medzi skvelé zážitky patrí výlet loďou a pozorovanie veľrýb. Najhodnotnejším miestom na pozorovanie týchto úžasných morských tvorov je Húsavík na severe Islandu. Na južnej strane ostrova môžete navštíviť ,pláž Reynisfjara s čierným pieskom, polostrov Dyrholaey a vodopád Skogafoss.

Najlacnejšie cestovné poistenie do Reykjavíku

Island je považovaný za jedno z najkrajších miest na svete. Je miestom, kde turisti svoje putovanie často začínajú. Či už idete na Island za ľahkou turistikou alebo športom, nezabudnite si uzavrieť zodpovedajúce cestovné poistenie, ktorého aktuálnu ponuku a porovnanie ponúkame v našej online kalkulačke, kde si cestovné poistenie môžete ihneď i uzavrieť.

Pre bežnú turistiku a poznávanie mestského života v Reykjavíku si vystačíte so základným balíčkom. Pokiaľ však plánujete aktívny, či dokonca adrenalínový šport, nezabudnite si zjednať patričné pripoistenie. Zo základného balíčku bývajú adrenalínové športy vybrané a poisťovňa by vám nevyplatila poistné plnenie. Pripoistiť si môžete tiež svoju batožinu, storno zájazdu a ďalšie.

Cestu rozhodne neplánujte bez cestovného poistenia, ktoré si môžete uzatvoriť cez našu online kalkulačku, jednoducho, rýchlo a lacno.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.