Cestovné poistenie do Provence

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Provence.


Provence je juhovýchodný francúzsky región, ktorý sa nachádza na Azúrovom pobreží a vyznačuje se šumením mora, nádhernými mestami a vôňou levandule. Turisti hovoria o Provence ako o “mieste farieb“, ktoré zostane v pamäti každého návštevníka a vždy sa sem bude chcieť vrátiť.


Zaujímavosti a tipy

Ponuka aktivít je tu skutočne široká, môžete sa prechádzať po tunajších mestách ako je Marseilles, Saint-Tropéz, Nimes, Cannes, Nice alebo Hyéres, ktoré sú dôkazom slávnej minulosti a starobylej kultúry. Provence bola prvou mimo talianskou rímskou kolóniou. Vidieť tu môžete amfiteáter a víťazný oblúk v Orange alebo rímsky akvadukt Pont du Gard. Medzi hlavné prírodné divy patrí pohorie Luberon, Grand Canyon du Verdon alebo Mount Ventoux. Na svoje si prídu aj milovníci mora, ktorých určite uchvátia tunajšie pieskové pláže a priezračná hladina.


Provence má veľa tvárí a podôb. More, hory, levandulové polia, píniové háje, živé mestá či kľudné dedinky. V Provence sa rozhodne nebudete nudiť.

Najlacnejšie cestovné poistenie do Provence

Nech už mierite do Provence za morom alebo mestskou turistikou, nikdy nezabúdajte na cestovné poistenie, ktoré bude vašou finančnou istotou. Nebezpečie a zdravotné riziká striehnu všade a finančné náklady na ošetrenie a liečbu sú v zahraničí vysoké a pohybujú sa v stovkách eur.


Cestovné poistenie kryje všetky tieto rizika a v prípade potreby vám poisťovňa uhradí liečbu, lieky, prevozy a hospitalizáciu. Buďte na dovolenku naozaj pripravení a zjednajte si výhodné cestovné poistenie cez našu online kalkulačku a cestujte s väčším pocitom bezpečia.


Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.