Cestovné poistenie do Portugalska

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Portugalska.


Portugalsko sa nachádza v západnej časti Pyrenejského polostrova úplne na konci juhozápadného cípu Európskeho svetadielu. Má jediného pevninského suseda, ktorým je Španielsko, pričom zostatok krajiny je obmývaný Atlantickým oceánom. K Portugalsku patria tiež dve súostrovia - Madeira a Azory. V minulosti sa jednalo o významnú koloniálnu veľmoc, ktorá mala svoje dŕžavy rozmiestnené po celom svete.


Dôležité informácie pred cestou

Portugalsko je členom Európskej únie rovnako ako Slovensko, čo znamená, že si ako turista vystačíte len s platným cestovným pasom alebo občianskym preukazom.

Prírodné krásy a zaujímavosti

Táto bývalá koloniálna veľmoc patrí medzi turisticky obľúbené lokality a to vďaka moderným mestám, bohatej kultúre, významným pamiatkam i malebnej krajine, ktorá si po storočia zachováva stále rovnaký rustikálny ráz.


Na západe Portugalska leží hlavné mesto Lisabon, ktoré je zároveň prístavným mestom. Keďže sa jedná o mesto ležiace na pobreží, môžete tu nájsť krásne rozsiahle pláže. Najviac populárna je pláž Ericeira, ktorú si obľúbili najmä surferi.  Bohužiaľ, veľké množstvo pamiatok bolo zničených pri zemetrasení v roku 1755. Zachoval sa napríklad kláštor Mosteiro dos Jerónimos, kde je možné vidieť kráľovské hroby a Belémska veža, stojaca hneď vedľa.


Druhým najväčším mestom a tiež prístavom je Porto, ktoré sa nachádza v ústí rieky Douro. Tu stojí za návštevu predovšetkým štvrť Ribeira, veža Clérigos, katedrála a veľa ďalších pamiatok. Pozostatky antického chrámu nájdete u univerzitného mestečka Évora.


V Portugalsku sa nachádza jediný národný park Peneda-Geres, ktorý je plný turistických cestičiek a stretnúť tu môžete kamzíky, divoké mačky i rysov. V centre parku leží pôvabné kúpeľné mestečko Caldas de Geres, kde je možné na vyznačených miestach dokonca aj táboriť. Milovníci prírody by určite nemali zabudnúť navštíviť portugalské pohorie Serra da Estrela, ležiace na juhozápade od mesta Guarda. Môžete tu vyjsť na najvyšší pevninský vrchol Portugalska, ktorým je hora Torre vo výške 1 993 m. n. m. Najvyššia hora Portugalska však leží na súostroví Azory a je im Ponta do Pico s vrcholom vo výške 2 351 m. n. m.

O cestovnom poistení do Portugalska

Dovolenku v Portugalsku si chcete určite poriadne užiť a práve preto si nezabudnite uzavrieť cestovné poistenie. Cestovné poistenie nie je drahou záležitosťou a pár dní vás vyjde doslova na pár eur, pričom vám na vašej dovolenke poskytne finančnú istotu pre nečakané prípady ako je choroba či úraz.


Cestovné poistenie pokryje všetky náklady, spojené s neodkladnou liečbou choroby či úrazu. V podstate sa jedná o náklady za:

  • ošetrenie,

  • hospitalizáciu,

  • nutné lieky,

  • liečbu,

  • naliehavé prevozy,

  • repatriáciu,

  • prevoz telesných ostatkov.


To ale nie je všetko. Vyberať si môžete z niekoľkých variantov poistných limitov a zároveň si k základnému balíčku zjednať ďalšie pripoistenie. Medzi najviac využívané patria pripoistenie úrazu, straty batožiny, zodpovednosti a tiež pripoistenie storna zájazdu.


Okrem toho sú súčasťou poistenia tiež asistenčné služby, ktoré Vám poskytnú pomoc či radu vždy, keď potrebujete.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.