Cestovné poistenie na Pattayu

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom na Pattayu.


Pattaya je veľmi známe turistické letovisko v Thajsku, ktoré je určené najmä pre tých, ktorí si chcú dosýta užiť more, slnko, teplo a poriadnu dávku nočnej zábavy. Pattaya je preslávená veľkým množstvom rušných barov, diskoték, nočných klubov, kabaretov a reštaurácií. Turisti tu plnými dúškami vychutnajú zábavný a vzrušujúci nočný život ako nikde inde. Svoje si tu užijú aj tí, ktorí túžia skôr po kľudnej dovolenke. Tí by si však mali vybrať hotely na severe letoviska, ktoré sa vyznačuje kľudným prostredím.


Zaujímavosti a tipy

Pattaya však nie je len miestom barov a diskoték, nachádza sa tu tiež krásna príroda. V okolí stoja za návštevu najmä korálové ostrovy a dlhé pieskové pláže. Na svoje si tu prídu milovníci letných a vodných športov, jedná sa o potápanie, jazdu na vodných skútroch, windsurfing alebo vodné lyžovanie. Z pamiatok sú nádherné budhistické chrámy Wat Yanasangwararam a socha Budhu, odkiaľ je nádherný výhľad na okolité pobrežie.


Veľmi krásnym miestom je mys Promthep, z ktorého je možné vidieť široké okolie. Za návštevu tiež stoja chrámy Wat Chalong a Wat Prha alebo múzeum, ktoré sa môže pochváliť zbierkou lastúr a akváriom s morskými živočíchmi.

Porovnanie cestovného poistenia online na Pattayu

Exotické miesta ako je Pattaya  neprestanú lákať turistov, pre ktoré je to úplne iné prostredie. Slováci navštevujú Thajsko veľmi radi, no keďže sa však jedná o vzdialené miesto, nikdy by sme nemali zabúdať na cestovné poistenie, ktoré nám poskytne zodpovedajúce finančné zaistenie pre prípad úrazu alebo choroby. Lekárska starostlivosť v Thajsku rozhodne nie je zadarmo a dovolenka by sa tak mohla značne predražiť aj niekoľkonásobne.


Vďaka cestovnému poisteniu sa však nemusíte ničoho obávať. Poisťovňa za vás v prípade poistnej udalosti uhradí kompletnú liečbu vrátane všetkých nákladov. To znamená, že cestovné poistenie hradí ošetrenie, zákroky, hospitalizáciu, prevozy i všetky nutné lieky. Navyše je možné si k základnému baličku zjednať ďalšie doplnkové pripoistenie ako napr. poistenie úrazu, storna zájazdu alebo batožiny.


Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.