Cestovné poistenie do Paríža

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Paríža.


Hlavné mesto Francúzska Paríž je celosvetovo považované za jedno z hlavných centier európskej histórie, kultúry, módy i zábavy. Ročne Paríž navštívi davy ľudí, ktoré túžia toto prekrásne mesto poznať osobne. Paríž zaberá neuveriteľnú plochu viac ako 100 km štvorcových a žije tu viac ako dva milióny obyvateľov. V rámci Francúzska sa jedná o správne, kultúrne a spoločenské centrum.


Zaujímavosti a tipy

Paríž sa môže pochváliť veľmi bohatou históriou a vďaka tomu sa tu nachádza veľké množstvo svetských i historických pamiatok. Z tých najznámejších ide o hrad Louvre s najslávnejšou umeleckou zbierkou, katedrálu Notre Dame, zámky Fontainebleau a Versailles.


Keď sa povie Paríž, každý si vybaví Eiffelovu vež, ktorá je hlavnou domimantou tohto mesta. V súčasnosti je stále najvyššou stavbou vo Francúzsku. Centrum nočnej zábavy, ktorý rozhodne musíte navštíviť v Paríži je Moulin Rouge. Ide o najznámejší kabaret na svete, ktorý sa nachádza v Montmartre. Za zmienku rozhodne stojí i najznámejšia a najrušnejšia ulica v Paríži, Champs-Élysées. Na chuť si v tomto meste prídu i futbaloví fanúšikovia, ktorí svoj čas môžu stráviť na futbalovom ihrisku najznámejšieho francúzskeho futbalového klubu - Paris Saint-Germain.


Paríž je tiež vyhľadávaný kvôli bohatému kultúrnemu a spoločenskému životu, nájdete tu výborné reštaurácie, kaviarne, krčmy, divadlá, múzea a galérie.


Návštevu Paríža si užije každý, vďaka francúzskej atmosfére kľudu a ruchu zároveň. Na svoje si prídu i milovníci módy. Paríž ma rozhodne niečo do seba.

Najlacnejšie cestovné poistenie do Paríža

Paríž je ideálnym miestom na strávenie predĺženého víkendu. Najviac ho vyhľadávajú zamilované páry a novomanželia. Prežívajte zamilované chvíle v pokoji a nezabudnite si uzavrieť výhodné cestovné poistenie, ktoré vám poskytne potrebnú ochranu i v menej príjemných okamžikoch.


Kvalitné cestovné poistenie vám zaistí dostatok financií v prípade choroby a úrazu. Poisťovňa za vás uhradí nielen základné ošetrenie, ale tiež potrebnú liečbu a všetky lieky. Súčasťou základného poistenia je tiež hospitalizácia, repatriácia ostatkov na Slovensko a asistenčné služby. Vyberať si môžete medzi niekoľkými poistnými limitmi a pre lepší pocit si môžete pripoistiť zodpovednosť, úraz, krádež batožín alebo storno zájazdu.


Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.