Cestovné poistenie do Osla

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Osla.


Hlavné mesto Nórska - Oslo patrí k najväčším hlavným mestám v Európe. Leží na brehu Oslofjordu a v tunajšom prístave kotvia medzinárodné obchodné lode, ktoré pokračujú do Dánska alebo Nemecka. V Osle je možné vidieť nielen zaujímavé pamiatky, ale aj radu múzeí a moderných stavieb.


Zaujímavosti a tipy

Za historickou dominantu mesta považujú miestnu pevnosť a zámok Akershus, ktorý sa týči na skale nad mestom. Vo vnútri pevnosti sú umiestnené historické delá. Každý deň prebieha pred kráľovským palácom striedanie stráží. V Osle sídli tiež Národná galéria, obsahujúca diela slávnych nórskych aj svetových umelcov (Rembrandt, Monet, Matiss, Caravaggio a ďalší). Z ďalších miestnych múzeí je zaujímavé Námorné múzeum s polárnymi loďami, ktoré používal Roaal Amundsen alebo múzeum na ostrove Bygdo.


Rozhodne by ste nemali vynechať budovu parlamentu, Stortinget, ako znie oficiálny názov. Ide o nechránenú budovu v centre mesta. Za zmienku tiež stojí štvrť Aker Brygge, kde nájdete nespočetné množstvo reštaurácií a kaviarní. Navštíviť sa oplatí i Nobelovo múzeum, kde sa každý rok mení expozícia v závislosti od toho, kto zrovna získal nobelovú cenu mieru. Oslo môže na niekoho pôsobiť ospalým dojmom, ale opak je pravdou, miestni ho nazývajú i "Tygrím mestom", ide o perfektnú destináciu, kde môžete stráviť predĺžený víkend a preskúmať prírodné krásy tejto severskej zeme.

Najlacnejšie cestovné poistenie do Osla

Cestovanie do zahraničia má svoje riziká, pred ktorými je nutné sa chrániť a k tomu slúži cestovné poistenie, ktoré vám za pár eur poskytne potrebnú finančnú ochranu. Nech už sa vám na vašich cestách prihodí čokoľvek, s cestovným poistením sa nemusíte obávať, že na to nebudete mať.


Aj menšie ošetrenie stojí v zahraničí tisíce eur, ktoré by ste bez cestovného poistenia museli uhradiť z vlastného vrecka. Cestovné poistenie hradí ošetrenie, liečbu, lieky, hospitalizáciu i repatriáciu. Pokiaľ si navyše pripoistíte úraz, storno zájazdu alebo cestovné batožiny, bude vaša poistná ochrana ešte vyššia.


Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.