Cestovné poistenie na Olympskú riviéru

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom na Olympskú riviéru.


Pod horou Olymp, ktorá je úzko zviazaná so vznikom gréckej mytológie, sa nachádza populárne turistické letovisko Olympská riviéra. Leží v oblasti severovýchodnej pevninskej časti Grécka a turistov toto miesto láka nielen na bájny Olymp, ale tiež na nedotknutú prírodu a nekonečné pieskové pláže.


Zaujímavosti a tipy

Hora Olymp má dokonca dva vrcholy, ktoré ležia vo výške 2 917 m a 2 911 m n. m. Ešte v lete je na vrcholkoch vidieť snehovú čiapku. Vrcholy i celé okolie sú považované za národný park a sú súčasťou pamiatok UNESCO. Turisti určite ocenia veľké množstvo cestičiek s rôznou náročnosťou.

Olympská riviéra však nie sú len hory, ale tiež desiatky kilometrov dlhé pieskové pláže s pozvoľným vstupom do mora. Tunajšie pláže sú skutočne čisté a každoročne získavajú tzv. Modrú vlajku EÚ. Z najobľúbenejších letovísk je treba spomenúť Paralio, Nei Pori, Dion, Messagalu alebo Leptokariu. Mohutný hrad Platamon nájdete v letovisku Platamonas a pri svojej návšteve nezabudnite na magnetickú horu Lifidru, kde všetko funguje opačne. Pre náročných je určená návšteva hlavného mesta Atény.

Porovnanie cestovného poistenia online na Olympskú riviéru

Čaká vás čoskoro cesta do zahraničia a mierite práve na Olympskú riviéru? Potom vám prajeme pohodovú cestu a veľa nezabudnuteľných zážitkov. Zároveň by sme vám chceli pripomenúť význam cestovného poistenia, bez ktorého by ste na cesty vyrážať nemali. S ním totiž získate ozajstnú finančnú istotu pre prípady náhleho ochorenia alebo úrazu.


Z cestovného poistenia sú kryté všetky náklady na liečbu chorôb alebo úrazov, čo sa týka liekov, zákrokov, prevozov, hospitalizácie a repatriácie. Dôležité sú aj asistenčné služby a možnosť zjednania rôznych typov pripoistení, ktorých ponuka je odlišná podľa poisťovní.


Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.