Cestovné poistenie na Nový Zéland

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom na Nový Zéland.


Nový Zéland je žiadaným turistickým miestom najmä pre úchvatnú krajinu a prírodné scenérie. Tá sa často objavuje v známych výpravných filmoch ako napr. Tolkienov Hobbit alebo Pán prsteňov. Vidieť tu môžete dlhé pláže, jazerá, rozsiahle planiny, ale aj činné vulkanické oblasti, zasnežené vrcholky hôr alebo ľadovce. Nový Zéland prešiel jedinečným geologickým vývojom, vďaka ktorému sa tu nachádzajú unikátne druhy flóry i fauny.

Zaujímavosti a tipy

Nielen rozmanitú prírodu, ale aj priaznivé teplotné podmienky ponúka Nový Zéland. Teplotné rozdiely medzi letom a zimou nie sú nijako výrazné. Menej vhodným obdobím pre návštevu sú zimné mesiace, ktoré sú typické daždivým počasím. V letných mesiacoch je tu oveľa lepšie.


Na Novom Zélande sa nachádza 14 národných parkov, 20 lesných parkov a najmenej 3 500 rezervácií. Na ochranu svojej prírody si naozaj potrpí. Významných a prvým parkom je Tongariro. Nachádzajú sa tu tri činné sopky Ruapehu, Ngauruhoe a Tongariro. Z ďalších prírodných krás je zaujímavé najväčšie jazero Taupo, vodopády Huka Falls, Waitomo Caves so svietiacimi červami alebo hora Ben Lemond. Čo sa týka miest, za návštevu rozhodne stojí Auckland a Wellington. Nový Zéland je stvorený i pre milovníkov adrenalínových športov, rafting, jazda na kajaku, bungee jumping, jachting a potápanie.

Porovnanie cestovného poistenia online na Nový Zéland

Nový Zéland je rozsiahla krajina plná protikladov. Podstatná časť krajiny je neobývaná a nájsť kvalitnú zdravotnú starostlivosť nemusí byť ľahké. Navyše tunajšia zdravotnícka starostlivosť patrí medzi najdrahšie. Práve preto nikdy nezabudnite na cestovné poistenie. Uzavrieť cestovné poistenie je tak jednoduché, že to zvládnete za pár minút cez našu kalkulačku nižšie.


Aj na ďalekom Novom Zélande vám naše poisťovne uhradia všetku potrebnú zdravotnú starostlivosť, ak ju budete na dovolenke potrebovať. Pripoistiť si navyše môžete aj svoju cestovnú batožinu a prípadne, že si dovolenku zjednáte cez cestovnú kanceláriu, tak je vhodné i pripoistenie storna zájazdu. Poistiť si môžete aj zodpovednosť. Hlavnou výhodou cestovného poistenia je fakt, že nie je nijako drahé.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.