0850 100 101 info@superpoistenie.sk

Cestovné poistenie do Nice

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Nice.

5 Zákazníkov tu teraz porovnáva
Allianz AXA Assistance Groupama Union Uniqa

Cestovné poistenie a COVID-19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.

Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne dojednať.


Porovnať poistenia s krytím COVID-19

Cestovné poistenie do Nice

Mesto Nice leží medzi mestami Cannes a Monako a je centrom regiónu Provence-Alpes-Cote-d´Azur a je jedným z najvyhľadávanejších miest na Azúrovom pobreží. Svedčí o tom návšteva 4 miliónov turistov každý rok. Je známe nielen vďaka pamiatkam, krásnym plážam, ale tiež automobilovému okruhu Circuit Nice, na ktorom prebiehajú závody už od roku 1932.

Zaujímavosti a tipy

V Nice panuje celoročne priaznivá klíma, ktorá sa vyznačuje menšími zrážkami od septembra do marca a letnými teplotami okolo 30°C. Ľudia sem jazdia najmä za morom a odpočinkom. Po večeroch sa potom prechádzajú mestom, ktoré je plné historických pamiatok a tiež sa tu konajú najrôznejšie festivaly a kultúrne akcie. Medzi hlavné pamiatky patria zámok a pevnosť Mont Alban, katedrála Notre-Dame de Nice alebo palác Rusca. Za návštevu stojí kráľovské observatórium, stojace na na vrchole Mont Gros.

Cestovné poistenie do Nice

Najlacnejšie cestovné poistenie do Nice

Cestovanie do zahraničia bez zjednaného cestovného poistenia je riziko, ktoré by si nemal dovoliť žiadny cestovateľ a je jedno, či sa venujete bežnej turistike,  mestským pamiatkam alebo športovým aktivitám. Cestovné poisteni vám totiž zaistí dostatočnú finančnú oporu pri najrôznejších udalostiach, ktoré môžu ohroziť vaše zdravie.

Cestovné poistenie kryje všetky potrebné náklady, ktoré sú spojené s ošetrením a liečbou, čo znamená lieky, prípadne i hospitalizáciu a prevozy. Navyše je možno si k cestovnému poisteniu zjednať ďalšie pripoistenia, ktoré pomôžu zvýšiť poistnú ochranu zdravia, ale aj majetku. Poistiť si tak môžeme napríklad svoju cestovnú batožinu proti riziku zničenia, straty a krádeže.

Cestovné
poistenie
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 17