Cestovné poistenie do Neapolu

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Neapolu.


Neapol leží v zálive rovnakého názvu juhovýchodným smerom od Ríma a je tretím najväčším mestom v Taliansku. Zároveň je tiež považované za jedno z najkrajších miest. Dôvodom sú panorámy, ktoré vytvorila sopka Vezuv. Sopka Vezuv je vysoká 1 279 metrov nad morom a je stále aktívna. Turisti, ktorí vyšliapali na jej vrchol, môžu vidieť jemný dym, svedčiaci o jej aktivite a možnom nebezpečnom výbuchu.


Zaujímavosti a tipy

Vďaka rušnému prístavu a veľkému množstvu pamiatok je Neapol významných cestovným centrom. Historické jadro je dokonca zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.

V Neapole sa nachádza veľa cirkevných stavieb a tiež hradov, najznámejším je Castel Nuovo u námestia Piazza Municipio. Na tomto námestí sa nachádza neapolská radnica. Nad mestom stojí hrad sv. Eliáša. Medzi ďalšie významné stavby patrí Dóm San Gennaro, archeologické múzeum, operná sieň, divadlo San Carlo alebo Galerie Umberto.


Neďaleko Neapola sa nachádza ďalšia významná pamiatka – Pompeje, ktoré v roku 79 boli zničené výbuchom sopky Vezuv. Vďaka tomu však bolo mesto zachované vo výbornom stave, o čom sa každoročne presvedčí 2,5 milióna návštevníkov, ktorí Pompeje navštívia. Za zmienku stojí i miestny futbal, kde zápasy futbalového tímu SSC Neapol navštevujú pravidelne tisícky fanúšikov.

Najlacnejšie cestovné poistenie do Neapolu

Pokojné a bezpečné cestovanie je snom každého turistu. Nie je však možné zabrániť všetkým nepríjemným udalostiam, ku ktorým na dovolenke môže dôjsť. Môžete sa však poistiť a zaistiť si tak dostatočné finančné zázemie u poisťovni pre prípady týchto nečakaných udalostí. Cestovné poistenie by malo byť súčasťou každej dovolenky, pretože kryje ošetrenie aj liečbu vrátane všetkých nutných nákladov.


Platiť liečbu v zahraničí z vlastného vrecka je neskutočne drahé a bežné ošetrenie sa pohybuje v rade niekoľkých tisíc. Závažné prípady potom vychádzajú aj na stovky eur. Pritom cestovné poistenie stojí len pár eur denne a náklady na dovolenku tak nijako výrazne nezvýši. Presvedčte sa sami, vyskúšajte našu online kalkulačku a porovnajte si jednotlivé ponuky cestovného poistenia veľmi jednoducho, rýchlo a online.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.