Cestovné poistenie do Neapolu

Neapol leží v zálive rovnakého názvu juhovýchodným smerom od Ríma a je tretím najväčším mesto v Taliansku. Zároveň je tiež považované za jedno z najkrajších miest. Dôvodom sú panorámy, ktoré vytvorila sopka Vezuv. Sopka Vezuv je vysoká 1 279 metrov nad morom a je stále aktívna. Turisti, ktorí vyšliapali na jej vrchol, môžu vidieť jemný dym, svedčiaci o jej aktivite a možnom nebezpeční výbuchu.

Spočítať
ceny

Vďaka rušnému prístavu a veľkému množstvu pamiatok je Neapol významných cestovným centrom. Historické jadro je dokonca zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.

V Neapolu sa nachádza veľa cirkevných stavieb a tiež hradov, najznámejším je Castel Nuovo u námestia Piazza Municipio. Na tomto námestí sa nachádza neapolská radnica. Nad mestom stojí hrad sv. Eliáša. Medzi ďalšie významné stavby patrí Dóm San Gennaro, archeologické múzeum, operná sieň, divadlo San Carlo alebo Galerie Umberto.

Neďaleko Neapole sa nachádza ďalšia významná pamiatka – Pompeje, ktoré v roku 79 boli zničené výbuchom sopky Vezuv. Vďaka tomu však bolo mesto zachované vo výbornom stave, o čom sa každoročne presvedčí 2,5 milióna návštevníkov, ktorí Pompeje navštívia.


Najlacnejšie cestovné poistenie do Neapolu

Pokojné a bezpečné cestovanie je snom každého turistu. Nie je však možné zabrániť všetkým nepríjemným udalostiam, ku ktorým na dovolenke môže dôjsť. Môžete sa však poistiť a zaistiť si tak dostatočné finančné zázemie u veľkej poisťovne pre prípady týchto nečakaných udalostí. Cestovné poistenie by malo byť súčasťou každej dovolenky, pretože kryje ošetrenie aj liečbu vrátane všetkých nutných nákladov.

Platiť liečbu v zahraničí z vlastného vrecka je neskutočne drahé a bežné ošetrenie sa pohybuje v rade niekoľkých tisíc. Závažné prípady potom vychádzajú aj na stovky eur. Pritom cestovné poistenie stojí len pár centov denne a náklady na dovolenku tak nijako výrazne nezvýši. Presvedčte sa sami na stránkach www.superpoistenie.sk, ktoré ponúka porovnanie cestovného poistenia a zjednanie on-line.

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením