Cestovné poistenie do Moskvy

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Moskvy.


Hlavným mestom Ruska je Moskva, ktorá je zároveň ekonomickým, kultúrnym a duchovným centrom krajiny. Žije tu viac ako 10 miliónov obyvateľov a je bezpochyby najväčším ruským mestom.

Zaujímavosti a tipy

Miestni obyvatelia ju radi nazývajú „Tretím Rímom“, „Matkou Moskvou“ alebo „Srdcom Ruska“. Moskva je známa vďaka neuveriteľným rozdielom, ktoré tu panujú. Na jednej strane stoja žiariace zlaté chrámy, kláštory a impozantné aristokratické domy, na druhej strane môžete vidieť nevzhľadné a šedé socialistické stavby a panelákové sídliská. To všetko v kombinácii s modernými obchodnými centrami a luxusnými hotelmi tvorí skutočne pestré mesto.

V Moskve si nemôžete nechať ujsť Červené námestie. Ide o obrovský priestor, kde na jednej strane sa nachádza pevnosť Kremeľ, na druhej strane nákupné centrum Gum. Obľúbenou pamiatkou je i mauzoléum Lenina.

Na Červenom námestí stojí i hlavná pamiatka, pestrofarebný chrám Vasilija Blaženého, ktorý sa skladá z niekoľko nezávislých kostolov a vežičiek.

Nachádza sa tu i spomínaná pevnosť Kremeľ, kráľovský a vládny palác, ktorý je z časti neprístupný verejnosti. Najstaršou stavbou v meste je Fasetový palác z roku 1491. Deviatimi pozlátenými kupolami sa môže pochváliť Chrám Zvestovania Panny Márie.

Moskva je viac než len hlavné mesto Ruska, je domovom slávnych záhrad, múzeí a chrámov. Ide o jedno z najnavštevovanejších miest na svete a turistom má čo ponúknuť.



Najlacnejšie cestovné poistenie do Moskvy


Rozhodli ste sa navštíviť jedno z najznámejších miest na svete? Potom nezabudnite, že na svojich cestách by ste sa mali cítiť bezpečne a k tomu vám pomôže kvalitné cestovné poistenie, ktoré si behom pár minút zjednáte v našej online kalkulačke. Pokiaľ sa domnievate, že cestovné poistenie  je k ničomu, veľmi sa mýlite.


U nás je lekárska starostlivosť skoro zadarmo, čo však neplatí pre okolité krajiny. Tu si musíte akékoľvek ošetrenie alebo liečbu zaplatiť zo svojho vrecka, čo sa môže pohybovať v desiatkach až stovkách eur. Práve preto je lepšie si zjednať cestovné poistenie za pár eur a mať tak istotu, že v prípade úrazu alebo choroby máte lekársku starostlivosť zaplatenú.

Cestovné poistenie pokryje všetky náklady, spojené s neodkladnou liečbou choroby či úrazu. V podstate sa jedná o náklady za:

  • ošetrenie,

  • hospitalizáciu,

  • nutné lieky,

  • liečbu,

  • naliehavé prevozy,

  • repatriáciu,

  • prevoz telesných ostatkov.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.