Cestovné poistenie do Monaka

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Monaka.


Monako je nezávislé kniežactvo a druhý najmenší štát na svete. Jeho plocha je len 1,95 km2 a žije tu 34 tisíc obyvateľov. Na malom kopčeku leží oficiálne hlavné mesto kniežactva Monako Ville, ktorému dominuje kniežací palác a hradby. Významným mestom je však Monte Carlo, ležiace v centre kniežactva, ktoré je preslávené najmä vďaka závodu Formule 1, ktorý se koná každoročne v máji.

Zaujímavosti a tipy

Monako nie je príliš bohaté na historické pamiatky. V hlavnom meste sa nachádza spomínaná dominanta, kniežací palác na skale Le Rocher a Katedrála sv. Barbory, vybudovaná v roku 1875 v ktorej sú pochovaní monackí vládcovia. Kniežací palác je postavený v renesančnom slohu a najkrajším miestom je tzv. Trónna sieň“. V paláci sa tiež nachádza Múzeum napoleonských vojen, kde sa nachádzajú osobné veci Napoleona vrátane jeho voskovej figuríny. Ďalšou zaujímavosťou je oceánografické múzeum, ktorého stavba trvala 11 rokov.

Monaka je predovšetkým krajinou luxusu, bohatstva a hazardu. Láka bohatých turistov zo všetkých kútov sveta na luxusné hotely a kasína, ktoré sa nachádzajú po celej krajine. Tým najznámejším je Casino de Monte Carlo, ktoré funguje už od roku 1878 a vstup je povolený všetkým po uhradení poplatku 10 EUR. Monako je teda miestom luxusnej dovolenky, ktorú si môžu dovoliť iba niektorí.

Online cestovné poistenie do Monaka

Nezáleží na tom, či dovolenku trávite v luxusných hoteloch alebo s batohom na chrbte. Prioritou je vaša bezpečnosť a zdravie, ktoré ochráni cestovné poistenie. To síce úrazu alebo chorobe nezabráni, ale poskytne vám dostatočnú finančnú záštitu. Lekárske ošetrenie a všetko, čo s ním súvisí, je totiž veľmi drahé a dobré zdravotnícke zariadenia sú dvojnásobne drahé. Preto majte zjednané cestovné poistenie, ktoré za vás lekársku starostlivosť vždy uhradí.


Ponuku cestovného poistenia od významných slovenských poisťovní nájdete v našej kalkulačke, kde si jednotlivé ponuky porovnáte online a tú najlepšiu môžete hneď i uzavrieť. Podľa ponuky poisťovní si môžete zjednať rôzne vysoké limity a vybrať zároveň aj z ponuky doplnkových pripoistení (batožiny, úrazu, storna zájazdu a ďalšie). Cestovné poistenie nie je drahé a cestovné náklady rozhodne výrazne nenavýši o toľko ako prípadný účet za ošetrenie a liečbu.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.