Cestovné poistenie do Monaka

Monako je nezávislé kniežactvo a druhý najmenší štát na svete. Jeho plocha je len 1,95 km2 a žije tu 34 tisíc obyvateľov. Na malom kopčeku leží oficiálne hlavné mesto kniežactva Monako Ville, ktorému dominuje kniežací palác a hradby. Významným mestom je však Monte Carlo, ležiace v centre kniežactva, ktoré je preslávené najmä vďaka závodu Formule 1, ktorý se koná každoročne v máji.

Spočítať
ceny

Monako nie je príliš bohaté na historické pamiatky. Nachádza sa tu už spomínaný kniežací palác

na skale Le Rocher a Katedrála sv. Barbory, v ktorej sú pochovaní monackí vládcovia. Bola vybudovaná v roku 1875. Kniežací palác je postavený v renesančnom slohu a najkrajším miestom je tzv. Trónna sieň“. V paláci sa tiež nachádza Múzeum napoleonských vojen, kde sa nachádzajú osobné veci Napoleona vrátane jeho voskovej figuríny. Ďalšou zaujímavosťou je oceánografické múzeum, ktorého stavba trvala 11 rokov.

Monaka je predovšetkým krajinou luxusu, bohatstva a hazardu. Láka bohatých turistov zo všetkých kútov sveta na luxusné hotely a kasína, ktoré sa nachádzajú po celej krajine. Tým najznámejším je Casino de Monte Carlo, ktoré funguje už od roku 1878 a vstup je povolený všetkým po uhradení poplatku 10 EUR. Monako je teda miestom luxusnej dovolenky, ktorú si môžu dovoliť iba niektorí.


Porovnanie cestovného poistenia on-line do Monaka

Nezáleží na tom, či dovolenku trávite v luxusných hoteloch alebo s batohom na chrbte. Prioritou je Vaša bezpečnosť a zdravie, ktoré ochráni cestovné poistenie. To síce úrazu alebo chorobe nezabráni, ale poskytne Vám dostatočnú finančnú záštitu. Lekárske ošetrenie a všetko, čo s ním súvisí, je totiž veľmi drahé a dobré zdravotnícke zariadenia sú dvojnásobne drahé. Preto majte zjednané cestovné poistenie, ktoré za Vás lekársku starostlivosť vždy uhradí.

Ponuku cestovného poistenia od významných slovenských poisťovní nájdete na www.superpoistenie.sk, kde si môžete jednotlivé ponuky porovnať on-line a tú najlepšiu hneď on-line aj uzavrieť. Podľa ponuky poisťovní si môžete zjednať rôzne vysoké limity a vybrať zároveň aj z ponuky doplnkových pripoistení (batožiny, úrazu, storna zájazdu a ďalšie). Cestovné poistenie nie je drahé a cestovné náklady rozhodne výrazne nenavýši o toľko ako prípadný účet za ošetrenie a liečbu.

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením