Cestovné poistenie do Milána

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Milána.


Miláno patrí k najkrajším mestám v severnom Taliansku. Presnejšie sa nachádza v regióne Lombardie a vďaka svojej polohe je veľmi dôležitým mestom, pretože sa práve tu stretávajú obchodné a turistické cesty. Okrem toho je Miláno považované za „Mekku módy a dizajnu“. Miláno je hlavne moderné a kozmopolitné mesto, kde nájdete svetovo známe obchody a butiky. Najvýznamnejšou obchodnou pasážou je Galleria Vittorio Emanuele II.

Zaujímavosti a tipy

Miláno je druhé najväčšie mesto Talianska, nachádzajú sa tu veľmi dôležité historické pamiatky, ktoré nie je možno navštíviť behom jedného dňa. Najdôležitejšou pamiatkou je katedrála Duomo di Miláno, ide o druhú najväčšiu gotickú katedrálu na svete. Za návštevu stojí tiež  bazilika Sant´Ambrogio, neprehliadnuteľný renesančný hrad Castello Sforzesco alebo divadlo La Scala, v ktorom vystupovali najznámejšie hviezdy z celého sveta. Navštíviť by ste určite mali i najväčšie námestie, Piazza Del Duomo. Navyše, Miláno je považované za mesto s gastronomickým rajom.


Najlacnejšie poistenie do Milána

Slovenskí turisti zbožňujú cestovanie a turistiku po významných európskych i svetových mestách. Stále viac si tiež uvedomujú, že i na dovolenke ich môžu okrem nezabudnuteľných zážitkov stretnúť tiež nečakané udalosti a preto si nezabúdajú zjednať cestovné poistenie. Práve cestovné poistenie vám totiž zaistí zodpovedajúcu finančnú pomoc v prípade náhlej choroby alebo úrazu.

Čo všetko také cestovné poistenie zahŕňa? Cestovné poistenie sa vzťahuje na liečbu a ošetrenie v zahraničí. Okrem základného ošetrenia zahŕňa tiež potrebné lieky, nutnú hospitalizáciu a prevoz, v najhoršom prípade i prevoz ostatkov do republiky. Súčasťou cestovného poistenia sú tiež asistenčné služby, ktoré vám v prípade potreby poskytnú radu.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.