Cestovné poistenie do Marrákešu

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Marrákeša.


Mesto Marrákeš je jedným zo štyroch kráľovských miest v Maroku a je známy pod názvom „Červená perla juhu“. Svojou atmosférou pripomína rozprávky tisíc a jednej noci. Marrákeš sa nachádza v centre Maroka a chváli sa bohatou a dlhoročnou históriou, o čom svedčí veľké množstvo historických pamiatok a stavieb. Bol dlhý storočia metropolou ríše a významným obchodným miestom. Práve tu sa pretínali obchodné uličky na cestách do vnútrozemia Afriky a tunajším mestom prechádzali dávne obchodné karavany.

Zaujímavosti a tipy

Medzi hlavné historické pamiatky patrí hlavne mešita Koutoubia, ktorá má takmer 80 metrov vysoký minaret. Na hlavnom námestí Djemaa-el Fna sa každý večer koná mystické divadlo a schádzajú sa tu zaklínači hadov, vyprávači i brušné tanečnice. Turisti toto predstavenie zbožňujú. Viac ako 60 príslušníkov kráľovskej dynastie je pochovaných v často navštevovanom mauzóleu Tombaux Saadiens. Vo výbornom stave se dochoval tiež palác el-Bahia, v ktorom žil vezír Ba Ahmed a jeho 100 manželiek.

Marrákeš slúži ako základňa pre usporiadanie výletov do púšte, hôr, ďalších menších historických miest alebo k oceánu Agadiru. Marrákeš naozaj stojí za návštevu.Najlacnejšie cestovné poistenie do Marrákeša

Zbožňovali  ste ako deti príbehy Šeherezády a aj preto ste sa rozhodli navštíviť rozprávkové mesto Marrákeš? Vaša vysnívaná dovolenka bude určite plná nezabudnuteľných zážitkov. Ak chce mať záruku pokojnej a pohodovej dovolenky, potom si nezabudnite zjednať kvalitné cestovné poistenie. Síce nezabráni nepríjemným udalostiam, ale poskytne vám dostatočnú finančnú istotu na cestách.

K čomu vlastne cestovné poistenie slúži? Z cestovného poistenia je krytá celková lekárska starostlivosť v prípade náhleho ochorenia alebo úrazu. V rámci poistenia je zahrnuté lekárske ošetrenie, liečba, lekárske zákroky (operácie), lieky, hospitalizácia, prevozy i repatriácia. V prípade záujmu o širšiu poistnú ochranu si môžete zjednať pripoistenia podľa ponuky poisťovne. Samozrejmou súčasťou sú tiež asistenčné služby. Ponuku cestovného poistenia a  možnosť online porovnania viacerých ponúk nájdete v našej kalkulačke nižšie.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.